Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Boja vozila HV

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Sij 23, 2018 2:22 pm    Naslov poruke: Boja vozila HV Citiraj ovaj komentar

Viđeno na nedavnoj izložbi vojne tehnike HV u Zadru

četri vozila (vozilo sa žirafom, bov-3 PA, Sa-10 i Orkan , sva svježe obojana i tri bitno različite boje

da li netko zna koje su to boje (RALovi i tako to)

i doatna zanimljivost, razumljivo da su vozila svježe obojana "paradno" ali ovaj detalj me zanima, da li je uobičajeno da se oprema, alat boja kompletno u boju vozila

[url=https://postimg.org/image/ehsylk4df/][/url
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Sij 23, 2018 2:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Aha, što bi englezi rekli - back to square one ilitiga osnovno pitanje - koja je nijansa (FS, RAL) zelene boje vojnih vozila HV-a?

A zamislite tek kako gornje pitanje izgleda kada se to isto zapitate za vozila iz perioda 1991.-1995. .... he, he ....

Ne, mislim da nema druge nego šetati okolo sa kolor čipom i nalaziti najsličniju nijansu i negdje si zapisati:

.... 'tog i tog datuma to i to vozilo je bilo te i te nijanse ....' - i nema druge. Ali, ruku na srce, malo nas je koji to radimo, ne?

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 23, 2018 3:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na donjoj slici mi izgleda kao RAL 6031 (revellova bronze green 63)

Koliko se ja sjećam, u JNA su isto svi alati bili obojanu u SMB. Ono kaj smo imali u Domovinskom ratu je variralo, ak je bilo novo bilo je neobojano, ak je bilo staro (JNA) bilo je abšisani smb
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Sij 23, 2018 4:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma nisam htio uopće pokretat polemiku, stvarno znatiželja ali i zbunjenost kako to da su vozila koja su svježe obojana u bitno različitim bojama, posebno Orkan i prouavionci imaju potpuno različite boje, ono četvrto vozilo ajde može biti razlika u tonu .

Ne vide se Patrija i MRAP ali to su uglavnom slične (ne iste) nijanse , nešto tamnije
A recimo mobilni obalni lanser za protubrotske rakete je svjetliji, opet na tu boju.

A ovo za opremu me zanimalo da li je to ono "za paradu" ili je to uobičajeno da se sva oprema oboja u istu boju
Po onoj ne laje pas sela radi nego sebe, da li to znaći da kad radim moderne oklopnjake sva oprema ide u maskirnoj boji??
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Sij 23, 2018 4:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
Ma nisam htio uopće pokretat polemiku, ....?

Leo, ma znam da nisi htio pokretati polemiku, nisam ni ja ....

Samo ponovno naglašavam besmislenost silnih beskonačnih diskusija, a da se nitko ne hvata čip karte i reče sa sigurnošću - tata i tada je bilo tako i tako .... samo to ....

Sve ostalo su najobičnije 'ribarske priče' ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma