Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Primeri, boje, zavrsni lak - mat...

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Trakavica

Član od: 04 Sij 2018
PorukaUpisano: Sub Sij 06, 2018 10:33 pm    Naslov poruke: Primeri, boje, zavrsni lak - mat... Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima!

Nedavno sam se pocela baviti bojanjem figurica iz boardgameova, uglavnom fantasy tematike. Koristim Citadels boje i jako sam zadovoljna njima, ali s obzirom da su te figurice namjenjene da se s njima i barata a ne samo gleda zelim ih zastiti od ostecenja (boje).

1. Zanima me da li postoje prozirni primeri, ili da si jednostavno kupim bijeli i crni?
U Mülleru sam vidjela neki Revellov ali ne pise nista koje je boje.

2. Navodno da osim sjajnih lakova za finish negdje ima za kupiti i mat. Da li ga je netko koristio i koliko si zadovoljan/na njime i gdje toga ima?

3. Citadels boje se jako brzo suše pa se s njima ne može bas postici gradijent ili postoji neka tehnika za koju ja jos ne znam? Layering je blizu al nije to to.

4. Isto tako nisu dobre za airbrush, da li netko ima iskustva kak reagiraju s drugim bojama koje jesu? Npr. Revell?

5. Imam Airbrush, ali mi fali kompresor. Gledajuci po netu vidim da kosta 900kn+, a u Mulleru ima cijeli set kompresor + airbrush + kistovi + neke sitnice za 800kn -Revell.
Da li se negdje moze nabaviti po nekoj nizoj cijeni samo kompresor?
Koliko bi kostalo da ga doma sastavim otprilike?

Hvala!

P.S. živim u Zagrebu, ali mi nije problem otici u blizu okolicu ili negdje na potezu do Beca.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 07, 2018 12:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1. "nema" prozirnih za maketare, ima ih u raznim bojama (ima prozirnih u spreju- pitat u boje i lakovi, bauhaus itd. kupio neki dan)

2. za kupiti boja, primera, lakova u ZG (fizički i online)-
https://www.perlica.eu/trgovina/boje-za-modelare-acrylicos-vallejo
http://www.cartamagica.hr/kategorija/10/1/boje
(crohobby još ne radi, alpha-hanich=neki su se žalili)
ako ima još koji neka me kolege nadopune

a van RH, ima dućana kolko srce želi
svaki proizvođač ima gloss/satin/mat finiš. sto ljudi sto zadovoljstava sa finišima

3/4.-
5. pogledaj u rubrici "oglasi"
evo jednog http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=32168
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Trakavica

PorukaUpisano: Pon Sij 08, 2018 10:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na informativnom odgovoru Smile

Moram se ispraviti, pronasla sam da Games Workshop ima liniju Citadel boja za airbrush...iako mi je receno da njihov airbrushgun nije bas idealan izbor jer koristi propellant u spreju.
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Sij 08, 2018 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

svaki airbrus gun moze koristit sprej
mozes ga cak gonit i ako ga prikljucis na napumpanu autogumu, samo je gnjavaza ic stalno s kotacem na benzinsku ( a ak sam dobro skuzio zensko si, pa ne znam kolko ti je prakticno nanasat kotac od auta Smile )
ako ti buka nije problem, imas odlicnih malih kompresora u ducanima tipa pevec , bauhaus s rezervarom 25 litara cijena je cca 700 kuna pa nadalje

samogradnja- ako nisi elektrical ili barem bravar, ne preporucujem, napravio sam ih nekoliko i ako hoces ok stvar, to nije tak jednostavno ( svasta sam vidio, kaj mi se koza jezila), a opet ce te doc barem 500 kuna na kraju i opet neces imat pravu stvar

airbrus- naruci kopiju VEGE iz kine, zove se Veda , i apsolutna je ista ko original, ali kosta cca 20 dolara
ja imam i jednu i drugu i ak ne gledas ime na tijelu, nemres skuzit razliku, jedino kaj dihtunzi na originalu traju duze, a Veda kaje set dihtunga za par dolara

Dve vede sam vec potrosio u zadnjih par godina, s jednom radim, jedna u rezervi - ali ja to radim na dnevnoj bazi puno vremena, tak da ak pazis jedna ced ti bit dosta za desetak godina
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Trakavica

PorukaUpisano: Ned Sij 21, 2018 12:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znaci najbolje je ipak potrosit lovu na kompresor pa kolko kosta da kosta.
Iako mi je benzinska blizu, nemogu rec da mi se nosi guma od auta svako malo 😁 (dobro si skuzio)

Hvala na savjetima, mislim da cu za sad bez airbrusha dok si malo ne pristedim. samo cekam jos da mi primeri stignu 🙂

Nego cula sam da postoje neke grupe/udruge u zgu koje se bave bojanjem maketa/figurica/itd. Jel znate kkako se zovu, gdje ih se nadje?
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Sij 21, 2018 1:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja znam za ove:

http://www.huvm.hr/

http://www.ums-agram.hr/forums/

a mislim da se u Carta Magici redovito okupljaju igrači pa možda da se i tamo raspitaš...

daneel: poruka promijenjena dana: Ned Sij 21, 2018 1:28 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Trakavica

PorukaUpisano: Ned Sij 21, 2018 1:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool, thanks!
Natrag na vrh
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 1:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za akrilne boje ima usporivač sušenja retarder može se kupiti u artshopu za boje i ostali materijal i pribor ila alpha hobby shop http://www.alpha.hanich.hr/linkovi.asp
mat lak bi trebao biti ok zaštita mat je nesjajni lak glos je sjajni lak.
Natrag na vrh
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 1:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je dobar dučan za airbrusheve i kompresore http://www.airbrush.hr/hr/9-airbrush-kompresori
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma