Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

T-90 Zvezda 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
White Tiger

Član od: 08 Lip 2015
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Sij 12, 2018 3:09 pm    Naslov poruke: T-90 Zvezda 1/72 Citiraj ovaj komentar

Prva makketa završena u 2018. godini. Riječ je o Zvezdinoj maketi tenka T-90 u mjerilu 1/72. Jeftina maketica kupljena u ZG-u i za te novce ne moze bolje. Sve se fino sklapa, detalji su odlicni, gusjenice su od tvrde plastike izlivene u jednom komadu. Uglavnom, jako sam zadovoljan maketom a i zadovoljan sam kako je ispala na kraju.

Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
PorukaUpisano: Ned Sij 14, 2018 6:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
White Tiger

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 1:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na komentaru Zoki Wink
Valter

Član od: 26 Pro 2015
PorukaUpisano: Sri Sij 17, 2018 9:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dali si imao problema sa gusjenicama jer sam nedavno zavrsio istu maketu i gusjenice su pukle na par mjesta i tesko su se ljepile, tamiya extra thin nije drzao pa sam morao sa super atackom. I kako si montirao onaj dodatni oklop na zadnjem djelu kupole jer uputstva pokazuju jedno, a slike na kutiji drugo
Natrag na vrh
White Tiger

PorukaUpisano: Čet Sij 18, 2018 12:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Valter, gusjenice su mi pukle na jednom dijelu, ne sjecam se tocno kojem ali sam to zamaskirao blatom. Što se tiče ljepljenja istih, koristio sam super ljepilo jer nisu bile bas fleksibilne i znao sam da Revellovo ljepilo nece ucinit dobar posao tu.
Što se kupole tiče, taj dodatni oklop (ne znam kako se zove taj dio) sam montirao onako kako je nacrtano u uputama...sad ne znam jesam li to dobro napravio ili ne. Volio bih kada bi starija ekipa ovdje malo komentirala radove nas mladih, ukazala na greske i slicne propuste.
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Sij 18, 2018 10:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da se ja od 'starije ekipe' malo uključim ....

Maketa ti je izvrsno ispala. Inače znam da je vrlo veliki problem raditi zarpljana vozila tako da ispadnu vjerodostojna - koliko god to izgledalo lako, ono, misliš malo zaprljam tu, malo zamrljam tamo, flis, flas i evo ti blata na tenku.

Kao što znaju oni koji su pokušali - to baš i nije tako. Općenito mislim da je jako zaprljane makete jako teško raditi bez dobre fotografije, po mogućnosti u boji.

I ta zaprljanost onda skrije kvalitetu izrade makete - meni se čini da si ju jako lijepo napravio i pobojao (na stranu prljanje). Za taj oklop na stražnjem dijelu kupole ne sjećam se, čini mi se da je bila jedna pločica viška, ali mislim da se to ne primjeti .... mene lično više smeta ova antena (znam iz kutije je) koja mi djeluje previše 'balvanasto', mislim da bi ju trebao zamjeniti sa nešto tanjom ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
White Tiger

PorukaUpisano: Čet Sij 18, 2018 2:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slazem se Vojo, zapraljat tenk da izgleda realisticno nije bas laki posao. Hvala na komentu za maketu Very Happy znaci mi to kad cujem od tebe

Nisam nikakve fotografije gledao vec sam radio to blato ovako, iz glave.

Što se antene tiče, planiram ju skinuti i staviti bakrenu žicu. Mislim da mi je ostalo nesto žice pa da se iskoristi Smile Very Happy
Valter

Član od: 26 Pro 2015
PorukaUpisano: Čet Sij 18, 2018 2:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mogo bis zagrijat dio stabla sa djelovima iznad svjeće i rastegnuti ga i dobjes tanke i ravne antene
Natrag na vrh
Fredi

Član od: 21 Stu 2017
Mjesto: Sombor
PorukaUpisano: Čet Sij 18, 2018 3:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antena ti je katastrofa a ostatak vrlo dobar, svidja mi se. Antenu napravi od najlona za pecanje, on je elastican i trpi dosta cimanja a da se ne polomi ili odlepi.
Natrag na vrh
White Tiger

PorukaUpisano: Pet Sij 19, 2018 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Valter, sva sreća pa sam pecaros pa najlona imam kao u prici haha Very Happy
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pet Sij 19, 2018 1:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

White Tiger Napisao/la:
Valter, sva sreća pa sam pecaros pa najlona imam kao u prici haha Very Happy

Samo imaj na umu da ćeš pecaroški najlon jako teško 'nagovoriti' da stoji ravno - on je najčešće malo savinut - a to antena na T-90 nije (koliko vidim po fotografijama).
Zato, po meni, radije uzmi ili žicu (ako je antena konstantne debljine/promjera) ili napravi od plastike kako ti je savjetovano, ako je antena sve tanja i tanja ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma