Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

"Tenk" iz Nebljusa

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Pon Stu 27, 2017 4:01 pm    Naslov poruke: "Tenk" iz Nebljusa Citiraj ovaj komentar

Zanima me taj neke vrste oklopnjak iz sela Nebljusi kod Donjeg Lapca. Dali se može negdje vidjet, ima li dostupnih fotografija i tehničkih podataka.
Hvala na pomoči unaprijed.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
domagoj

Član od: 26 Lip 2006
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Pet Pro 01, 2017 7:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To cak nije bilo vozilo nego cilindicni dio kotla montiran na kotace, tako da nema "tehnickih" podataka u pravom smislu rijeci 😁.
Bilo je mjesta za par ljudi koji bi svojom snagom dogurali "tenk" na pogodno mjesto i onda djelovali iz pjesackog oruzja. Medjutim nikada nije doslo do upotrebe.
https://www.google.com/search?q=tenk+nebljusi&client=ms-android-samsung&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBlYWJiujXAhXLZ1AKHUHYD5AQ_AUIESgB&biw=640&bih=280#imgrc=VhEeMB0ld2cjYM:

Tu pise da je u muzeju u Zagrebu...

Imas ovdje slicicu sa postanske marke dolje desno:
https://www.kupindo.com/Jugoslavija-1981-91/32196289_Jugoslavija-1981-Eksponati-oruzje-cisto-

A imam i negdje sliku iz neke knjige. Moram potraziti.
Natrag na vrh
gemini

PorukaUpisano: Pet Pro 01, 2017 10:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma da, zato i stoji tenk u navodnicima. U svakom slučaju hvala za informacije. Dok smo bili na takmičenju u studentskom gradu, organizator nam je omogučio posjetu Tehničkog muzeja, ali ga tamo nije bilo. Možda je zbog nekog razloga sklonjen, ili se restaurira. Uglavnom, sječam se dok sam kao klinac puno puta prolazio pokraj muzeja, a nikako uči, bilo je i vani dosta eksponata. Baku valjda nije interesirala tehnika, pa me vodila gledat leptire i kosture. Very Happy
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Pro 01, 2017 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da bi trebao biti u Hrvatskom povijesnom muzeju u Matoševoj ulici na Gornjem gradu. Tamo sam ga vidio prije godinu-dvije ako se ne varam, vani u dvorištu.
Natrag na vrh
gemini

PorukaUpisano: Pet Pro 01, 2017 8:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala za informaciju, obavezno ga treba obič.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma