Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Modernizacija Hv-a
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... , 91, 92, 93  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pet Stu 17, 2017 1:59 pm    Naslov poruke: Crni grbovi na HV vozilima Citiraj ovaj komentar

Ne mogu naći u ovom topiku, a ne znam jeli možda negdje drugdje spomenuto -

Naime jedan kolega mi se javio da mi izradi oznake za naše M.A.N.-ove (koju Revellovu maketu planiram raditi), a ja nigdje ne mogu naći dimenzije crnih grbova koje imaju sa strane .... Dali je netko od vas ovdje na forumu to izmjerio?

Pretpostavljam da su ti grbovi istih dimenzija kao i na PZ2000, 2S1, BeVePejcima M-80, Patijama itd.

Kad smo već kod dimenzija pretpostavljam da onaj koji je izmjerio grbove ima i dimenzije crnih bojanih brojčanih oznaka (HVXXXy) na oklopnim vozilima (M84, PZ2000, 2S1, M-ATV itd.) pa ako je voljan podijeliti ....

Hvala unaprijed.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Pet Stu 17, 2017 4:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uf, uf! Mogu li se i ja okoristiti navedenim uratkom uz odgovarajuću nadoknadu, dakako? Very Happy

Nažalost osim moralne, drugu podršku ne mogu pružiti...
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pet Stu 17, 2017 7:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Katare, jedino što mogu je upitat kolegu jeli voljan to 'duplirati' .... ja ne obećavam ništa ....

Vojo Very Happy

KatarII Napisao/la:
Uf, uf! Mogu li se i ja okoristiti navedenim uratkom uz odgovarajuću nadoknadu, dakako? Very Happy

Nažalost osim moralne, drugu podršku ne mogu pružiti...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Čet Tra 12, 2018 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stižu Bureci...i nitko ništa. Ni zuc. Koji vam je? Uopće niste mejnstrim. Laughing
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 12, 2018 10:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se ćini da je svima jasno kako i zašto su kupljeni "Bureci" ,a pošto ne smijemo o politici ,na ovom forumu, nema smisla započinjati ikakvu raspravu....
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Čet Tra 12, 2018 11:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pih! Šonje. Belji se

S maketarske strane je tema zanimljiva. O politici ionako svi imamo informacije iz istog izvora...naših medija vulgaris domestica...a u njima se ne može pronaći ni jedna jedina točna i istinita informacija. Dakle...i da hoćemo, o politici ne možemo. No, zato možemo o tehnici, taktici i naravno, maketarstvu. Wink
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2018 9:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AleksandarMorozov Napisao/la:
Pih! Šonje. Belji se

S maketarske strane je tema zanimljiva. O politici ionako svi imamo informacije iz istog izvora...naših medija vulgaris domestica...a u njima se ne može pronaći ni jedna jedina točna i istinita informacija. Dakle...i da hoćemo, o politici ne možemo. No, zato možemo o tehnici, taktici i naravno, maketarstvu. Wink

Kad sastavim sve miguše i milove koje imam na lageru (za nekih 10-15 godina) mozda ću počet razmišljat o Barakama i Kiowama... Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
ozzie

Član od: 19 Sij 2006
Mjesto: izvan RH
PorukaUpisano: Uto Svi 01, 2018 2:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pokusavam zamisliti kako bi ta vijest zvucala prije 20 godina Laughing
nisam previse "ukopcan" u temu, no da li se zna koja je to varijanta F-16? specificnosti itd... koliko sporo radim makete, mozda bi stigao napraviti bar jednoga dok pravi ne stignu... Crying or Very sad
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Svi 01, 2018 4:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bl.30 + izraelske dorade, mislim da 1/72 ne postoji maketa za 1/48 postoje konverzije

Možda se varam
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Svi 01, 2018 6:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=32517
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Čet Lip 28, 2018 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nego...načuh da mediji po komšiluku nešto trljozgaju da je neki dan naš ministar vojni izjavio da je naša tenkovska flota kvantitativno tragično mala i da ju je potrebno povećati. Obzirom da se pokretanje proizvodnje tenka ne isplati, u idućem periodu se planiraju maksimalne moguće modernizacije postojećeg tenka M-84 i (pazi sad) nabavka barem 40 komada rabljenih Leoparda 2 A4 koji bi bili dovedeni na stanje 0 sati prije isporuke s otvorenom mogućnošću održavanja i budućeg moderniziranja na A6 standard u Đuri.

O čemu to komšije lupetaju? Shocked
KatarII

Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Čet Lip 28, 2018 9:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A joj... znaci sa tenka sa 3 clana posade bi trebali preci na tenk sa 4 clana posade... Ne fali li vojsci ljudi?
(Ako je vijest istinita)
vrsa

Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pet Lip 29, 2018 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AleksandarMorozov Napisao/la:
Nego...načuh da mediji po komšiluku nešto trljozgaju da je neki dan naš ministar vojni izjavio da je naša tenkovska flota kvantitativno tragično mala i da ju je potrebno povećati. Obzirom da se pokretanje proizvodnje tenka ne isplati, u idućem periodu se planiraju maksimalne moguće modernizacije postojećeg tenka M-84 i (pazi sad) nabavka barem 40 komada rabljenih Leoparda 2 A4 koji bi bili dovedeni na stanje 0 sati prije isporuke s otvorenom mogućnošću održavanja i budućeg moderniziranja na A6 standard u Đuri.

O čemu to komšije lupetaju? Shocked

Dubioze naših političara koji jednostavno žele njemačke tenkove iako nisu za nas. Seljački mentalite da je njemačko najbolje. Leopard je dobar tenk, ali nije za ns. Jednostavno je pretežak. Za Slavoniju, možda, ali pitanje je koji su mostovi napravljeni da podnesu njegovu težinu. Za Dalmaciju, liku, Primorje, ajme meni.
Uz to 2A4 varijanta i nije bog zna kakvi napredak od M-84- Ispušilo ih je u Siriji, kao i T-72-ke.
Mogli su dokupit rabljene T-72, i onda njih dići na standard M-84D ili još bolje Degman. Siguran sam da bi se to dalo prodati.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Lip 29, 2018 4:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slažem se sa Vrsom ,htijenja nadobudnih političara i nepotrebno pokazivanje "zuba" prema susjedima uz istovremeno uništavanje domaće proizvodnje...
Iako bih ja želio ,privatno , jednu armadicu za HRV. od jedno 50tak Leopard 2A6 u Slavoniji i 100-150 Degmana po Hrvatskoj jedno su moja maštanja ,a drugo realnost.
Nama treba modernizacija postoječih M-84 na standard M-95 Degman i još 50-70 novo izrađenih i to nam je dovoljno za obranu idučih 15-20g.

Ne tako davno, u Ukraini, ako se ne varam, su se prodavali rashodovani T-72 na kilu ,znaći zasebno golo tijelo, posebno motor,posebno kotači, posebno kupola,top,gusjenice...Da je bilo ili da ima pameti u državi za siću se moglo kupiti tih tijela i ostalog potrebnog ,pa nek leži u Đuri ,a kad se kao sad ukaže prilika krenuti u lagano sklapanje elemenata potrebnih za dovođenje u M-95 Degman standard, brate mili ako treba podvaliti malo Kuvajtu ,malo Iraku, šta ti ja znam, ali ne... Izgleda da ćemo trebati pričekati da King ITC krene u biznis sa žebelezom...
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Pet Lip 29, 2018 7:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se, ipak, čini da je to interna patka koja je dio kampanje pritiska na Vučića i Brnabić da povećaju svoj obrambeni proračun (naime, komšije su (povijesno) poznati po drčnim riječima, a slabašnim izvedbama. Imaju 3 puta više vojnika, a dvostruko manje novaca od nas. Kakvi su kmečavci kad se ozbiljno zapuca na njih (pa makar i samo riječima...ili u nogometu), znamo).
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... , 91, 92, 93  Naprijed
Stranica 92/93

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma