Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Početnički problemi s neizlazećom bojom

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Darijan

Član od: 10 Velj 2008
PorukaUpisano: Čet Stu 09, 2017 6:55 pm    Naslov poruke: Početnički problemi s neizlazećom bojom Citiraj ovaj komentar

Pozdrav.
Dakle, prvo, moja samogradnja kompresora:

OK, sad kad su se svi nasmijali do suza, ovo je eksperimentalni model da vidim jel to u teoriji i praksi radi, a ako radi onda ću dorađivati.

Radi, recimo..

Drugo:

Jeftini kinez koji sam prije dvije godine dobio za rođendan jer nisam znao što drugo da mi frendovi daju.

Uglavnom, AB izbacuje zrak dobro ali od vode iz spremnika ništa. Ništa nije začepljeno, voda iscuri iz spremnika ak je odspojen i ako pokrijem vrh AB-a u spremniku izlaze mjehurići. Čak i kad nakapam vodu direktno u tijelo AB-a kroz rupu na koju se spremnik pričvrsti ništa ne izlazi.
Jučer sam probao umjesto slavinske vode ubaciti mješavinu za razrijeđivanje akrila (tekućina za stakla, alkohol, destilirana voda) i nju kao da baca ali ne baš dobro i onako prt-prt-pljuc.
Nisam se usuđivao stavljati boju da nešto ne začepi kad ne želi ju povlačiti.
Ima li itko savjet jer ne želim previše eksperimentirati da ne za***** skroz.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Čet Stu 09, 2017 7:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Rastavi i provjeri diznu jel otvorena i cista kak spada

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Čet Stu 09, 2017 8:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako ti razrjedjivač kada ga špricaš konstantno i ritmički pljucka, vjerojatno negdje na dizni pušta zrak, odlazi u posudicu pa sprječava boju da istječe. Također, pogledaj dali u posudicu izlaze mjehurići. Znači, dizna nije pritegnuta dovoljno ili je gumica na dizni neispravna. Ako je gumica na dizni upitna, za prvu ruku sa malo teflon trake to možeš pokrpati. I što kaže kolega, još jednom provjeri diznu da nije nešto slučajno unutra zapelo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zoki_008

Član od: 31 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod/Osijek
PorukaUpisano: Pet Stu 10, 2017 1:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel mozes skicirat kako si spojio ovaj "kanister" na kompresor? Izlaz iz kompresora ide u bocu (kanister) pa iz boce u airbrush? Samo nagadjam - po slici mi se cini da u boci ni nemas tlaka (ili vrlo malo) pa zapravo kompresor druka direkt u airbrush. Ovo bijelo kao čašica je filter jel tako?

Trebao bi na izlazu iz boce imat regulator (nesto kao ovo https://goo.gl/images/dtUP7m). Kompresor nadruka bocu na npr 3 bara a sa regulatorom nastimas da ti je na izlazu iz regulatora npr 1 bar. Na taj izlaz iz regulatora kacis airbrush. Samo PAZI, ja ovu plasticnu bocu ne bih pumpao - tempirana bomba. Radije probaj naci negdje metalnu posudu od aparata za gasenje (lokalni DVD, otpad).

btw - ne stavljaj boju u AB ni u snu dok ne prosprica obicnu vodu kako treba.
Natrag na vrh
Darijan

Član od: 10 Velj 2008
PorukaUpisano: Pet Stu 10, 2017 7:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iz kompresora ide u bocu i iz boce kroz filter u AB. Boca ima još jedan izlaz na kraju kojeg je ono crveno iliti tri obična balona nagurana jedan u drugi da zrak ima neki izlaz iz boce dok AB ne pušta. Primitivno ali za testiranje na par sekudi šljaka.

Sve je čisto i propusno, zrak sasvim dobro i jako izlazi kad stisnem ali jednostavno vodu ne povlači iz posude. Kad pokrijem vrh prstom i povučem polugicu mjehurići idu u posudici ali inače ne. Voda jednostavno ne želi iz posudice van (ali cijev iz posudice NIJE začepljena kao ni vrh di igla izlazi van).

Kad sam dobro protresao cijeli AB onda je pljucnio vode, odšpricao malo i opet gotovo.

Nać nekoga možda negdje tko se bavi AB-ovima pa da ga pregleda i isproba?
Natrag na vrh
zoki_008

Član od: 31 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod/Osijek
PorukaUpisano: Sub Stu 11, 2017 7:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nece to tako sljakat. Jednostavno nemas dovoljno tlaka. To je isto kao da si spojio ab direkt na kompresor. Ako mozes nekako probaj spojit ab na gumu/kotac na autu pa ces vidjet da je sve ok sa abom. Samo dopumpaj kasnije Smile
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Stu 11, 2017 11:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prvo- ne igraj se s tim kompresorom, radje spoji brus na auto gumu- fskat te moze ozlijedit
drugo - provjeri ( ako pretpostavimo da imas dost zraka) diznu -. ak nije zasarafljena do kraja samo jedan navoj, ili ako nema gumicu pa je prezasarafljena, boja ne ide
meni je otisla brtva dizne, i igrao sam se neko vijeme s plociccama stirena umjesto brtve- na kraju je ispalo da je pravi razmak ',25 + 0.13 stirena- na 0,5 vec nije radilo...
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma