Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bosanskohercegovački M-60A3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 3:16 am    Naslov poruke: Bosanskohercegovački M-60A3 Citiraj ovaj komentar

Dakle...imate li suvislu ideju kojom su ih to zelenom obojili...i što im to sitno piše na bokovima kupola? Nekakvi višeznamenkasti brojevi? Ili...? Imaju li i nekih drugih oznaka po sebi? Neku nestandardnu opremu, možda? Smile
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 11:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za boju ne znam.
Što se tiče sitnih natpisa ili ne piše ništa, ili ima mali BiH grb, pa slovčano brojčana oznaka

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 12:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je NATO green ko sa početaka pakta, njemački i talijanski su bili svi ovakvi. Mislim da je identičan naš Patton iz vukovarskog muzeja.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

00000BT...ooooTiiiitodraaagi... Ne ne ne

No, dobro. Neka moje mišljenje ostane samo moje...a za bosanske tenkiste vjerujem da ionako daju sve od sebe...u okvirima u kojima jesu i s materijalnim sredstvima koja imaju. Mir

S maketarske strane...umjetnički je dosadan takav jednobojan i s tim bezveznim oznakama. No, tematski bi mogao biti bombon...čak i u 72...spojen s nekakvom "dramatičnom" podlogom, naravno. Ples radosti
Djzlaja

Član od: 02 Tra 2017
Mjesto: Mostar
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 3:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

P-51 Napisao/la:
To je NATO green ko sa početaka pakta, njemački i talijanski su bili svi ovakvi. Mislim da je identičan naš Patton iz vukovarskog muzeja.

Koja bi to boja bila?? (Ima li od negog proizvodjaca broj) ili RAL??
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Djzlaja

PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 3:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AleksandarMorozov Napisao/la:
00000BT...ooooTiiiitodraaagi... Ne ne ne

No, dobro. Neka moje mišljenje ostane samo moje...a za bosanske tenkiste vjerujem da ionako daju sve od sebe...u okvirima u kojima jesu i s materijalnim sredstvima koja imaju. Mir

S maketarske strane...umjetnički je dosadan takav jednobojan i s tim bezveznim oznakama. No, tematski bi mogao biti bombon...čak i u 72...spojen s nekakvom "dramatičnom" podlogom, naravno. Ples radosti

Ni temacki u ovoj boji ni s ovim oznakama nemoze biti biti spojen s nista " dramaticnijom podlogom" od npr prevrtanja s labudice pri utovaru za neku vjezbu Wink

Ako se nevaram ona oznaka je u stvari registraciska oznaka /tablica
Koja se sada po NATO standardima "naslikava na tenk ili oklopno vozi"
A nestavljaju se vise tablice ..
Tako da nera dramaticna ratna podloga u ovom bojanju nema smisla .. barem zasada Smile (ako sam u pravu da je to reg osnaka..al u svakom slucaju je oped novija..pa valjda vrijedi ista logika)
Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 5:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Djzlaja Napisao/la:
P-51 Napisao/la:

Koja bi to boja bila?? (Ima li od negog proizvodjaca broj) ili RAL??

Imam Italeri Pattona sastavnicu i Revell ranog Lea 1 sastavnicu, koliko se sjećam tamo ima boja al nisam tu do ponedjeljka pa bacim oko, ako se neko ne javi prije sa rješenjem problema.
Natrag na vrh
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 7:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nijemci su farbali svoje M48 Pattone i Leoparde 1 u RAL 6014.
(Ima Revell 42 Olive Yellow).

Možda je i M60 u toj farbi.

Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 7:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam dugo bojao ali kolega gore bi mogao biti na pravom putu, možda kap zelene viška dodati. Kad smo već kod Bosne koji je ovo M-60, neka još oznaka? Radi neko ovu maketu baš?

Našao sam podatak da je ovo jedini dio oklopa u Bosni koji je koliko - toliko u funkciji, da su se AMX pokazali loše po zimi (bili su sa pustinjskim sitnicama po sebi) i sl.

Zahvalan za kakvu informaciju, volio bih ih i vidjeti al nemam pojma di su, jedni i drugi smješteni.
Natrag na vrh
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Čet Stu 02, 2017 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

???

https://www.google.hr/search?q=tamiya+nato+green&oq=tamiya+nato+gree&aqs=chrome.1.69i57j0l2.11778j0j7&client=ms-android-htc-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=c0XEbbkxOmE1eM:
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Pet Stu 03, 2017 7:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poštovani kiolega DjZlaja..."dramatična podloga" bi, na primjer, bilo ovako nešto.

Dakle...činjenica jeste da su bosanskohercegovački tenkisti pomalo uštrojeni obzirom na količinu novca koja je na raspolaganju i njima i ukupnim OS BiH...no, nije istina da nemaju baš ništa niti da po cijele dane samo kopaju nos. Dobri su to ljudi...a dobar je i tenk. Wink

Poštovani kolega Brommann...vrlo vjerojatno si u pravu. Mir
Djzlaja

PorukaUpisano: Pet Stu 03, 2017 10:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AleksandarMorozov Napisao/la:
Poštovani kiolega DjZlaja..."dramatična podloga" bi, na primjer, bilo ovako nešto.

Dakle...činjenica jeste da su bosanskohercegovački tenkisti pomalo uštrojeni obzirom na količinu novca koja je na raspolaganju i njima i ukupnim OS BiH...no, nije istina da nemaju baš ništa niti da po cijele dane samo kopaju nos. Dobri su to ljudi...a dobar je i tenk. Wink

Poštovani kolega Brommann...vrlo vjerojatno si u pravu. Mir

Cekic u glavu Cekic u glavu my bed

Palac gore oks.. ja sam bio na drugu tematiku zalutao..

Svakako sa zanimanjem pratim Wink
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma