Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Stearman Kaydet 1/72 Revell

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Ned Lis 22, 2017 5:09 pm    Naslov poruke: Stearman Kaydet 1/72 Revell Citiraj ovaj komentar

Pozdrav ljudi! Da malo pokažem čime se bavim... Prošle godine sam napravio Kaydet-a od Revella, onako da se malo ushemim nakon dugogodišnje pauze. Samo sam par sitnica modificirao, ništa prezanimljivo, ali mi se avion nekako baš svidio pa sam nedavno kad sam ga opet vidio u dućanu uzeo i odlučio ovaj put dosta toga popraviti na maketi i dodati detalja što više mogu. Evo gdje sam za sada.

Prošlogodišnji uradak je tu. Baš nekidan mi je stigao Uschi Line pa ću nekad malo izvježbati i rigging na ovom:

Maketa uopće nema kokpit pa sam odlučio scratch-ati. Prvi put sam krenuo iskušati ovu "sendvič" tehniku za instrument tablu i kod ljepljenja nisam htio stisnuti, bilo me strah da će mi se ljepilo razliti sa strane. I onda su se kod sušenja ovi vanjski paneli sa rupama pomakli za djelić milimetra,dovoljno da se vidi da dekali i rupe nisu centrirani. A ništa, bit će bolje drugi put... Rolling Eyes

Konstrukciju kokpita sam napravio od razvučenih sprue-ova i čašica jogurta. Dosta vremena potrošio i na pedale, koje se na kraju ni ne vide kad se gleda u kokpit. Nema veze, mene raduje! Malo i sjedala doradio... Dosta vremena je išlo i na poravnavanje svega sa trupom.

Dodao protupožarni aparat i još par sitnih detalja koji se također jedva vide. Obojano i trup zaljepljen...

Revell na vrhovima krila daje neko udubljenje koje bi valjda trebalo reprezentirati rupu koja na stvarnom avionu postoji. Ali, niti je rupa, niti je na pravom mjestu. Pokitao i otvorio te otvore.

I sad slijedi riješavanje malo većeg problema. Na maketi su stajni trapovi loše pozicionirani - previsoko se spajaju na trup, a i fali ovaj dio prema nazad koji se spaja sa napadnom ivicom krila. To me čeka sljedeće iako još nisam načisto kako ću točno to riješiti. Malo mozganja prvo pa pošaljem kad bude kakvog napretka.

u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Lis 22, 2017 6:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Savka čast, baš ga lijepo detaljišeš. Sano do kraja izdrži sa uređivanjem makete, nemoj da ti dosadi Wink

Ovaj WIP ću propratiti sa merakom!

Sretno dalje Very Happy
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Lis 23, 2017 12:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo! Vrhunski!
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Lis 23, 2017 4:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dosta aviona, pogotovo americkih, uglavnom dvokrilci, imaju te rupe na donjim krilima, i to su rupe za ruke, kod manipulacije avionom na zemlji, tu se primi pa se vuče, da se prilikom guranja ili vučenja aviona po zemlji ne osteti platno krila
plus revellu za taj detalj, a i na pravom je mjestu

http://www.yesteryearaviation.com/wings.htm
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Pon Lis 23, 2017 9:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drago mi je da vam se sviđa Razz

@Slider: Hvala na info, pretpostavljao sam da je taj rukohvat u tu svrhu. Ali ipak mislim da je ovdje trebalo ispravljati. Revell ne daje pravi rukohvat već samo udubljenje, a i previše je naprijed i odmaknuto od ruba krila. Na ovih par fotki se vidi gdje je udubljenje na maketi (kod mene je ovo pokitano) i gdje bi trebalo biti. Zanimljivo je i da nemaju sve mašine taj rukohvat...

Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Lis 23, 2017 10:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ok, ja sam mislio da za sliku svoje rupe velis da je to revelova na krivom mjestu...sve 5
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma