Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mala vojna vozila (1/72)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 05, 2017 11:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bez obzira na strojnicu ovo je ispalo fenomenalno . I još to malo mjerilo ...
Bogme , skidam kapu.

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sub Lis 28, 2017 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: C4P (dvije verzije)
Proizvođač: First To Fight, Poljska
Mjerilo: 1/72
Broj makete: PL1939-042, PL1939-044

Na prvi pogled:
Mala kutija kakve obično ima ta serija maketa (da stane u časopis) ali je u svakoj kutiji čak pet stabala sivo-zelene plastike - dva veličine kutije, dva nešto manja i jedno minijaturno stablo sa dijelom kabine samo za tu verziju. Na prvi pogled makete djeluju vrlo detaljno sa oštrim i nježnim detaljima na kakve sam već navikao kod First To Fight maketa.
Makete nemaju oznaka, a uputstva i sheme bojanja su na stražnjoj strani kutije (nešto veća shema bojanja je i u časopisu, skupa sa ponešto fotografija).

Slaganje:
Obje makete su u principu isto vozilo samo jedno je ranija, a jedno kasnija verzija (sa čvrstom kabinom). Iako sam mislio da će razlika biti samo u detaljima - nije tako. Kabine su potpuno različite, prednji blatobrani isto tako, a i zadnji sanduk je drugačiji. Ista je samo šasija, kotači i gusjenice.

Slaganje je vrlo jednostavno jer su to u svojoj osnovi wargamerske makete, no bez obzira na to dosta su detaljne, naročito površinski i odozgora. Odozdo malo fali detalja - diferencijal je dosta primitivan, prednji most je napravljen u sklopu šasije, a nema ni onih spona za zakretanje kotača lijevo-desno, kao niti ikakvog ispušnog sistema. No srećom su kotači vrlo lijepo napravljeni (ne, nisu kopirani od Polskog Fiata 621, taj ima veće kotače) dok su posebno lijepo napravljene gusjenice (Kagresse sistem) koje djeluju vrlo uvjerljivo.
U maketi nema nikakvih stakala, što je šteta, ali nije nikakav problem dodati barem prednja stakla (kao što sam ja) i nema nikakvog 'pokrova' za teretni prostor (cerade). To je isto moguće napraviti ali uz malo pipanja jer je sve dosta sitno, a i arnjevi se prethodno moraju napraviti od žice jer ovi lako pucaju.

Bojanje:
Stariju varjantu sam pobojao trobojno u žuto/zeleno/crveno smeđu shemu (zar su i to Nijemci kopirali od Poljaka?), dok sam noviju napravio u standardnu poljsku 'kaki' boju, koristeći pri tom Humbrolovu enamlku br. 26.

Oznake:
Makete nemaju nikakvih oznaka, a na fotkama se naziru neke registarske tablice dok su neka novija vozila imala divizijsku oznaku na vratima.

Uputstva:
Kao i uvijek - katastrofalna - jedva vidljiva. Srećom nema puno dijelova i vrlo su logički, pa se oko toga ne treba previše uzrujavati. Ocjena: (sjedi) 1.

Dodaci/izmjene:
Osim stakala nisam na maketama ništa dodavao.

Kudim:
- malo pre jednostavni donji postroj
- nema stakala
- nema nikakvih oznaka

Hvalim:
- odabir teme
- jako uvjerljive kotače i gusjenice
- dobre površinske detalje
- uvjerljivost gotovih maketa
- cijenu

Zaključak:
Kao i kod ostalih točkaša First To Fight-a i ovi su pun pogodak. Vrlo lijepo napravljena (meni) nepoznata i rijetka vozila. Sve pohvale FtF-ovcima. Samo tako naprijed.

Preporuka:
Svakako kupiti.

Maketa sa jednim od 'tereta za vuču' - famoznim Schneiderovim topom (isto FtF-ova maketa br. 045):

Vojo Very Happy

PS - izvinjavam se za slike loše kvalitete, slikane su po suncu pa zato .... (nikako da dođe ta kiša!!!)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Lis 29, 2017 10:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

interesantno
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

PorukaUpisano: Ned Lis 29, 2017 10:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: WWII British Armoured Car (Pattern 1920 Mk.I)
Proizvođač: Roden, Ukrajina
Broj makete: 731

Na prvi pogled:
Klasična Roden kutija standardne veličine (tipa Revell) koja se otvara sa strane, sa odličnim crtežom na naslovnici i shemom bojanja sa Vallejo nijansama korištenih boja na stražnjoj strani.
U kutiji su četiri stabla, dva veličine našto manjih od kutije a dva minijaturna, ista, sa kotačima i svijetlima itd. Sve je u svijetlo-sivoj plastici sa dosta minijaturnih fleševa.
Uputstva su na 8 strana formata A5 sa iscrpnim i detaljnim opisom vozila, a listić oznaka donosi dvije verzije iz II SR, jednu nekakve 'senf-kaki' a jednu

tamno zelene boje.
Sve skupa djeluje tipično Rodenovski, čak mi se čini malo finije nego inače što stu njihove makete.

Slaganje:
UPOZORENJE:
U koraku br. 4 nemojte lijepiti nogare/nogostupe ('cape' po domaću) br. 1B na šasiju!

Slaganje je uobičajeno sa ljepljenjem šasije na koje dolazi oklopno tijelo vozila i stražnji teretni prostor. Odmah sam iznenađen veličinom makete tj. vozila - nekako su oklopni automobili dosta sitni (jer su nadograđeni najčešće na automobile') ali ovaj je veličine 2-i-po-tonskog Đemsa! Nisam znao da su Rols Roysovi Silver Ghostovi bili ovoliki!
Kod slaganja se primjećuje neurednost fleševa i općenito 'prljavost' spojeva kalupa. Nije ništa strašno i lako se odstranjuje ali se dosta vremena gubi (kuži mene penzionera - gubim vrijeme!) kod čišćenja. Iako moram priznati da ti kamioni 'starijeg' izgleda (30-te godine prošlog stoljeća) sa tim zakrivljenim prednjim blatobranima nisu baš lagani za izraditi sa dvodjelnim kalupima - kako su ti blatobrani jako tanki, ustvari ne znaš kada 'meso' blatobrana prelazi u fleš (srh) spoja kalupa ....
Pored toga ni uputstva baš nisu sjajna - dobro su crtana i nema (previše) strelica, ali te strelice označavaju vrlo neprecizno gdje što staviti. Već u 4. koraku sam na čudu - ne znam kako montirati prednju oklopnu ploču (br. 25A), a još gore je bilo kod bočnih dasaka (na kojima se stoji, dijelovi br. 14B i 15B). Po onome što je nacrtano lijevi 'nogostup' dođe zalijepljen čitavih 6 mm ispred desnog! Očito su krivo nacrtali, ali najgore što čovjek u stvari ne zna koji je pravi položaj. Srećom u tom koraku nisam zalijepio te bočne 'daske' što je na koncu ispalo dobro, jer kad sam zalijepio teretni sanduk tek onda su počeli problemi sa pripasivanjem tih 'dasaka'. Tako da je to još jedan savjet - ostaviti za zadnje te bočne 'nogostupe'.
A tek prilikom ljepljenja čitavog teretnog sanduka na šasiju (u koraku br 12.) sam skužio da se sanduk i ne može montirati ako su cape (br. 1B) zalijepljene na šasiju kako se sugerira u koraku br. 4. Ja ih srećom nisam zalijepio (ne volim lijepiti tako fine detalje dok radim sa velikim dijelovima jer ih redovno savijem ili slomim). Ako ste ipak zalijepili te cape onda nemojte lijepiti zadnju oklopnu ploču rezervara (dio. br. 24A) već ju zalijepite nakon što ste sanduk montirali na mjesto.
Nadalje su zadnja oklopna vrata (dijelovi 10A i 9A u koraku 8L i 8R) krivo nacrtali tj. zamijenili su vrata (u uputstvima) - obratite pažnju na to da otvori (za osmatranje ili puškarnice?) moraju biti s gornje strane. Isto tako podloge za vožnju po pjeskovitom terenu (dijelovi br. 7B) nije jasno gdje ih zalijepiti odnosno s desne strane je ploča nacrtana pod 90° što dodatno zbunjuje.
Inače, teretni sanduk je lošiji sklop na maketi. Koliko god ima dosta dobre površinske detalje sve je dosta grubo i ne baš jako dobro napravljeno. Kod maketa kamiona je taj teretni sanduk sklop koji jako podiže maketu jer se proizvođači trude napraviti detalje dasaka, zakovica i šarki što detaljnije pošto se to jako vidi. Ovdje to baš i nije slučaj. Posebno su loše (koliko god dobra ideja bila) napravljeni sanduci za alat (RAP?) koji dođu zalijepljeni na stranama teretnog sanduka. Ja sam to pokušao popraviti (barem popraviti dojam) dodavanjem ručki od žice i novih podloga jer su donje strane kutija (dio 5E) praktički neupotrebljive. Na koncu mi se čini da je i zadnja strana sanduka (5B) krivo nacrtana u uputstvima i da bi šarke trebale doći s donje strane a ne s gornje ....
S druge strane kupola je jako dobro napravljena - pošto ima zakovice po cijelom obodu, napravili su bočne strane kupole u četiri dijela (kao kotače kod nove Riich-ove makete Hummera) tako da su zakovice napravljene i vidljive sve uokolo. Usto moram priznati da su zakovice na cijeloj maketi vrlo nježno napravljene i djeluju realistično.
No najveće razočaranje su kotači - koliko god je na prvi pogled izgledalo da su u redu sa vrlo finim 'šarama' po gumama cijeli dojam se raspao kada sam shvatio da se gornji i donji kalup ne poklapaju i da su polovice kotača jednostavno van centra. Tu se ustvari ništa ne može poparviti jer se dio može obrusiti (onaj koji dolazi s unutarnje strane kotača koji se ne vidi), ali vanjski dio ne mogu brustiti jer onda dolazi felga ekscentrično postavljena. Ja sam pobrusio samo polovicu kotača koje sam postavio gore, a donji dio je ostao ekscentričan i molim boga da onaj tko gleda maketu ne pogleda od isod ....
Najprije sam pomislio da je samo jedno stablo tako greškom ekscentrično izlijevano ali i drugo, idnetično, stablo je isto takvo!

Sve u svemu prvi osjećaj da je maketa nešto finija nego inače (od Rodena) se rasplinuo nakon što sam složio maketu. Dijelovi su prljavi, ne površinski detalji već 'bočne strane' tj. tamo gdje se kalupi spajaju. Na koncu ipak ima jako puno posla oko čišćenja i pripasivanja dijelova i radi toga je maketa jako neuredna i baš se puno vremena izgubi oko spajanja najobičnijih i najravniji dijelova/spojeva. Šteta.

Bojanje:
Odlučio sam se za pustinjsku varijantu (najviše radi RAF-ove rondele na krovu kupole) za koju se sugerira boja 'African Mustard' što god to značilo (mislim koju god nijansu to značilo). Tu senfnu boju sam postigao mješanjem tamno žute (Revell br. 16) i Humbrolove kaki boje br. 26. Zadovoljan sam kako je ispalo.

Oznake:
Eee, tu sam htio vidjeti pravu vrijednost oznaka jer se rondela na krovu kupole sastoji od pet dekala koji se postavljaju na zakovice i otvore na kupoli.

Ovako - zaključak je da su oznake u redu, iako su u početku (i duuuugo nakon toga) jako žilave i djeluju kao da uopće ne reagiraju na tekućine (Set i Sol).
Reagiraju, da, ali vrlo vrrrrrrllllllllllllloooooo sporo. Mislim da su 'legle' kako treba tek nakon nekoliko mazanja Sol-om i nakon što je prošlo 24 sata.
Inače, oznake su malo van registra (plava i bijela - što se vidi na malim rondelama pored vratiju) ali su srećom središnji crveni kružić dali kao zaseban.
Tek sam prilikom postavljanja oznaka shvatio da se u maketi dobivaju oznake za tri (a ne dva) vozila - dvije sheme su dane u uputstvima, ali se i treća shema može napraviti i to ona koja je nacrtana na stražnjoj strani kutije!

Uputstva:
Kao što rekoh uputstva su, usprkos malim nedostacima u principu u redu. Dosta pregledna, sa nekim nejasnoćama, ali sa vrlo iscrpnim TT i povijesnim podacima na tri jezika. Ocjena: 4.

Dodaci/izmjene:
Osim ručki od žica za kutije na teretnom sanduku ništa drugo nisam mijenjao/dodavao.

Kudim:
- lošu kvalitetu dijelova (fleševi, netočni dijelovi, problematično pripasivanje)
- katastrofalni kotači (nesimetrično lijevani kalupi)
- generalnu neurednost pasanja dijelova

Hvalim:
- izbor teme
- dobra uputstva
- prihvatljivu cijenu
- uvjerljivost gotove makete

Zaključak:
Sve u svemu je maketa jedno malo razočaranje - najviše radi kvalitete dijelova. Izbor teme je odličan, ali izvedba - malo manje odlična.

I da - htio bih se još jednom zahvaliti kolegi Shinobi-ju što me je snabdjeo sa tekućinom za dekale, mufte ....

Preporuka:
Kupiti.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Ned Lis 29, 2017 4:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ipak, prekrasan mališan. Baš sam uživao čitati.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
vojo

PorukaUpisano: Sub Stu 04, 2017 1:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: Vauxhall D-Type Ambulance
Proizvođač: Roden, Ukrajina
Broj makete: 717

Na prvi pogled:
Kutija uobičajenih dimenzija koja se otvara sa strane sa finim crtežom na naslovnici i shemom bojanja na zadnjoj strani.

U kutiji su dva stabla sive plastike, dosta mala, veličine otprilike pola kutije. Međutim, plastika nije ona uobičajena Rodenova (obično neke sive polu/prozirne boje) već nešto drugačije sive, više prema bež boji. Već to ulijeva neku nadu (nakon razočaranja sa Rolls-Royce-om) i pažljivijim pregledom vidim da su dijelovi vrlo nježno napravljeni, gotovo uopće nema srhova, gornja i donja polovica kalupa su savršeno poravnate tako da (najprije) kotači izgledaju odlično (sa žbicama), a onda i svi drugi dijelovi.
Oznake su za jedno vozilo ali sa dosta natpisa (u stilu I. Svjetskog rata), a uputstva su uobičajena Rodenova, vrlo kompletna, lijepo nacrtana i sa iscrpnim

TT i povijesnim podacima.
Sve skupa djeluje vrlo vrlo obećavajuće i (opet) mi izgleda da je maketa jako dobra.

Slaganje:
Cijelo vrijeme dok sam sklapao maketu razmišljao sam na kojeg proizvođača me podsjećaju detalji na maketi. Na koncu sam zaključio da mi je najbliža maketa GAZ-AA kamiona tj. one ambulante od Zebrana (u suradnji sa UM-om) - detalji su nježni, vrlo tanki (čak pre tanki) no srećom je plastika vrlo mekana (za razliku od Zebranove koja je bila ekstremno krta).
Dakle, detalji su OK, nema onih problema kod srhova tj. spoja kalupa kao na prethodnoj Rodenovoj maketi (Rolls Soyce oklopni automobil). Neki dijelovi jesu malko grubi i sklapanje nije baš idealno, ali daleko od prethodne makete. Donji postroj je jako jako nježan i fin - toliko da sam odlučio neke dijelove (onu sponu za zakretanje kotača i njenu upravljačku osovinu) zalijepiti na samom kraju prije bojanja donjeg postroja. Ipak to nisam učinio za ispušnu cijev (i lonac), njih sam zalijepio odmah i požalio - pri baratanju mi je to pucalo nekoliko puta!

Malo me smetaju dosta grubi spojevi na 'teretnom' prostoru tj. natkrivenom prostoru za nosila - ustvari nije jasno jeli to nešto kruto ili su to samo navučene cerade preko nekakvih arnjeva. Šteta, jer se nosila koja se dobivaju (4 kom) uopće ne vide, a imao sam namjeru ostaviti zadnji dio otvoren ali ne znam kako - dali ga samo izostaviti, ili nekako smotati, ili ostaviti otvorena neka fantomska vrata ....
Dijelovi međusobno pašu dosta dobro iako kod spajanja često nije jasno kako se međusobno naslanjaju jer nema nekih čepova ili utora da baš legnu jedan na drugog. Kod toga ima dosta ispipavanja kako ih posložiti.
Oznake su najslabiji dio makete - nažalost nisu uspjeli centrirati sve tri boje (bijelu, plavu i crvenu) pa su crveni križevi dobrano van centra bijelih krugova. Pored toga su i bijeli krugovi nekako ovalni a i ta bijela boja je ispala malo previše masna, nekako mutna, tako da se na pr. natpis vozila (na šofer šajbi) jedva može pročitati. Crvene križeve sam pokušao nekako popraviti bojim ali nisam baš zadovoljan.

Bojanje:
Vozilo dolazi u nekakvoj 'deep green' nijansi koju sam ja namješao od obične travnato zelene (Humbrol br. 7) i dodao običnu crnu dok nije došla nijansa koju sam zamislio (ta moja ideja o 'engleskoj' tamno zelenoj boji pretpostavljam da datira još od gledanja slika Airfixove makete Bentley-a u 1/24 kad sam bio klinac). Platneni pokrov za nosila sam pobojao sa Humbrolovom sivo-zelenom br. 31.

Oznake:
Kvaliteta oznaka je kako-tako, bolja nego na prošloj maketi jer je noseći film tanji ali nekako čudno reagiraju na tekućine i baš se ne 'povinuju' neravninama na maketi. Šteta jer su oznake jako velike i vidljive i udarne kada se gleda gotova maketa.

Uputstva:
Po običaju su Rodenova uputstva jako dobra iako i dalje ima ponekih nejasnoća, ali uz iscrpne TT podatke ne može dobiti lošu ocjenu - 4.

Kudim:
- loše odštampane oznake (šteta da nema opcije za još koje vozilo)
- ne baš idealno sklapanje/pasanje (većih) dijelova

Hvalim:
- odabir teme
- nježne i oštre detalje
- finoća dijelova
- prihvatljivu cijenu
- uvjerljivost gotove makete

Zaključak:
Vrlo simpatična maketa za koju je trebalo dosta truda jer je vrlo sitna, sa nježnim dijelovima. Uživao sam dok sam ju radio iako su me na koncu jako
razočarale loše odštampane oznake koje ne možeš sakriti niti prikriti.

Preporuka:
Svakako kupiti - ali isto tako svakako potražiti alternativu za oznake.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sub Stu 04, 2017 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar, interesantna tema.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Stu 04, 2017 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super, volim čitati ove osvrte. Maketica ko metak.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
nik

Član od: 22 Lip 2017
PorukaUpisano: Uto Stu 07, 2017 1:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prema ilustraciji sa kutije rekao bih da je sve što si ofarbao Humbrolom 31 u stvarnosti nakakvo platno. Otraga si pri vrhu nalijepio srolanu ceradu pa pretpostavljam da onda nisi trebao staviti stražnji panel. To shvaćam kao alternativne dijelove odnosno opciju spuštene ili podignute cerade otraga.
Natrag na vrh
nik

Član od: 22 Lip 2017
PorukaUpisano: Uto Stu 07, 2017 2:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo sam proguglao i potvrdile su se moje pretpostavke.
http://www.vauxhallregister.com/uploads/7/5/7/1/75715739/vauxhall-d-type-ambulance_orig.jpg
http://www.vauxhallregister.com/uploads/7/5/7/1/75715739/dscf5320_orig.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9URmDlWeEgAMa8uRPfEBJ0RsxJbjqu4cNpBi1CbSbhbWauTiE
Trebaš još dodati dva štrika koji zatežu prema dolje 'nadstrešnicu' iznad vozača.
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Uto Stu 07, 2017 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nik,

da, to sve ima logike što kažeš, i ja sam tako mislio, ali su onda zeznuli u uputstvima .... nema veze, na drugoj ću ostaviti otvoreno .... hvala za linkove - samo sam jednog vidio nakon mog guglanja ....

Vojo Very Happy

nik Napisao/la:
Prema ilustraciji sa kutije rekao bih da je sve što si ofarbao Humbrolom 31 u stvarnosti nakakvo platno. Otraga si pri vrhu nalijepio srolanu ceradu pa pretpostavljam da onda nisi trebao staviti stražnji panel. To shvaćam kao alternativne dijelove odnosno opciju spuštene ili podignute cerade otraga.
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Uto Stu 28, 2017 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne mogu reći da sam baš u toku, ali pojavila se (meni) nova rezinska maketa za ljubitelje partizanskog oklopa, od češke firme Hauler - oklopni automobil AEC Mk. III (iako ovako na slijepo nisam baš siguran da su naši imali baš tu Mk. III verziju) - link na:

http://www.hauler.cz/e-shop/1-72-construction-kits-6/aec-mk-iii-armored-vehicle-1387#

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Uto Stu 28, 2017 5:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, i upravo sam vidio da se može kupiti i kod Mitje, cijena (prava sitnica) = 31,40 € .... pa sad neka neko kaže da je rezinski M-60 od Triglav Models skup ....!

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Uto Stu 28, 2017 7:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da i ja pridodam nešto što nema veze sa AEC-om (kojeg bi mogao Roden izbaciti, nekako mi ulazi u njihov fah)

Modelcollect je najavio M-ATV:
http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=27283

Baš me zanima koji će prije van, Riich ili Modelcollect...

Bio sam razmatrao Pandinu 1/35, ali ovako nema potrebe da mijenjam mjerilo Very Happy
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Uto Stu 28, 2017 8:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AEC je sad nedavno bio 19 EUR na akciji, tak da ova cijena kod Mitje...

Juga je imala Mk.II sa 6pdr topom. Ovaj ima QF 75mm.

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional IDF Group Build
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Naprijed
Stranica 46/47

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma