Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Su-33 Kinetic i Su-35 Kitty Hawk 1/48
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pet Kol 11, 2017 7:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koristio sam Mr Paint boje i fantastične su.
Vertikalci su samo formalno stavljeni zbog slikanja.
Bio sam započeo nanositi wash sa tamiynim washom , ali mislim da je za velike površine puno bolji uljani iz domaće radionice.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Pet Kol 11, 2017 10:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ljepo kamo obojen ,ali primečujem fatalnu grešku ,a to je bojanje oba motora ,provjeri još jednom dokle i kakvim metal bojama od šoba motora prema kabini jer je baš taj dio osim kamuflaže,što bode u oči i daje karakterističan izgled na svim avionima ,familije Suhoj od 27 ,33 i dalje .i iznenađen sam na tako velikom propustu. Embarassed Sory...
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pet Kol 11, 2017 11:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je faktički podloga za alclad, taj dio će biti poslije farban raznim nijansama alclada. Zbog toga i nisam još pričvrstio vertikalce, jer bi smatali prilikom farbanjamotora
Natrag na vrh
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Sub Kol 12, 2017 11:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Very Happy unikatatan pristup,inače jako mi se svida,što je ljiepo obojen.i kod mene če dočini na red 33tka,sada je još u fazi skupljanja aftermarkta..budno pratim. Cool
Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Uto Kol 15, 2017 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo urađena prekrasna maketa.
I ja pratim sa zanimanjem jer je i meni u (skorom) pipelinu.
I ja sam se čak nameračio na tog istog crvenog "80"....
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
viper

PorukaUpisano: Pet Kol 18, 2017 6:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Konačno i motori završeni. Utrošio sam 5 sati u farbanju i maskiranju. Možda je sve malo ispalo pretamno i previše plavo, ali ipak ću ovako ostaviti. Ove mlaznice u kutiji su odlične i zaista im netreba zamjena osim možda što treba na unutrašnjost mlaznica dodati malo stirene da bi se imitirala " rebra " mlaznica.

Još jedan savjet onioma koji će praviti ovu maketu da paze na poklopac cockpita prilikom poliranja jer je tipičan "kinez", hoće da napukne ako se malo više pritisne.

Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pon Kol 21, 2017 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mlaznice su ti die beste! svaka čast. a i ostalo je prva liga!
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Kol 21, 2017 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala,

Izgleda da će uskoro i drugi proizvođači izbaciti još bolju verziju ove zaista dobre makete...

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/300334-gwh-su-33-148/
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Sub Ruj 16, 2017 1:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uporedo sa Su-33 radim i Su-35 i ipak mi je nekako ovaj kinetikov puno bolji.Veliki nedostatak Kitty Hawkove makete su ove mlaznice koje moraju biti u nekom oborenom položaju kada su ugašeni motori. Izgleda da će uskoro izbaciti maketu sa oborenim mlaznicama.

Navjerovatnije će uskoro i GWH izbaciti Su-35 i Aviation Art Su-33 na kojem će ispraviti ove gređške sa Kineticovog...

Su-35 sam farbao AKanovim akrilnim (Serija 7) direktno na plastiku i i boje su veoma osjetljive i lako skidaju, puno su bolje one serije 6 i 8.

Mislim da su mi ove linije na malznicama i horizontalcima, koje su karakteristične za Su-35, mala predebele i prenaglašene, ali ostaviću ovako.

Takoće mislim da je ova siva na vrtikalcima i nosu pretamna i nju ću vjerovatno posvijetliti.

Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Ruj 17, 2017 9:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I može se vidjeti na fotkama sa obje makete kako KH Su-35 maketa ima prezaobljene početke oplate motora (ovaj dio oplate motora sa gornje strane u boji trupa).
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Ned Ruj 17, 2017 9:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da , Su-35 kao i većina Kitty Hawk maketa ima ozbiljnih nedostataka..Čitao sam i da su fulili sa poklopcem cockpita,naime nemože se staviti u zatvoren položaj. Jedina dobra stvar je zaista fenomenalno naoružanje , alii tu npr.raketa R-77 je znatno kraća i uža od iste koja dođe uz MiG-31 AMK. Moracu provjeriti koja je tačnija. Naručio sam Su-27 Hobby Boss, pa ćemo vidjeti kakva je ta maketa.Kineticov Su-33 i pored nedostataka je veoma dobra i detaljna maketa.
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Ruj 17, 2017 12:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

viper Napisao/la:
Da , Su-35 kao i većina Kitty Hawk maketa ima ozbiljnih nedostataka..Čitao sam i da su fulili sa poklopcem cockpita,naime nemože se staviti u zatvoren položaj. Jedina dobra stvar je zaista fenomenalno naoružanje , alii tu npr.raketa R-77 je znatno kraća i uža od iste koja dođe uz MiG-31 AMK. Moracu provjeriti koja je tačnija. Naručio sam Su-27 Hobby Boss, pa ćemo vidjeti kakva je ta maketa.Kineticov Su-33 i pored nedostataka je veoma dobra i detaljna maketa.

Da nažalost istina za poklopac KH kabine. HB Su-27 ti ima problem sa pylonima na kraju/vrhu krila koji su u horizontalnom položaju kad ih zalipiš,a u originalu su nagnuti prednjim krajem prema naprijed dolje, sad dal je to samo do njih ili cijelo krilo ima neki problem ne znam, jer nemam maketu.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Ruj 17, 2017 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako si voljan odriješiti kesu, riješenje zakrivljenih mlaznika za KH Su-35 je ovdje...
http://amurreaver.ru/?p=1088
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
viper

PorukaUpisano: Pon Ruj 18, 2017 11:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Tomo, znam za te mlaznice, ali neću sada trenutno koristiti jer sam stavio ove iz kita i pa možda ako GWH izbaci su-35 možda tada nešto iskobinujem.

Inače uz ovu maketu nema niti onih zaštitnih rešetki na uvodnicima zraka. Nisam siguran da li postoje na pravom avionu?
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma