Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

P-1127, 1/48
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Jul 25, 2017 1:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gušt za gledati Smile
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Jul 27, 2017 9:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali napredak.
U grubo dobijen oblik trupa. Slijede fini radovi.

Usput sam malo radio na obliku krila. I tu slijedi još dosta grubih radova prije nego prijeđem na fine.

Toliko za sada. Nastavak slijedi.
Antun Janković

PorukaUpisano: Pon Kol 07, 2017 11:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali nastavak radova. Prvo krilo:

Tijekom radova sam uočio da je nos, kako sam ga napravio, podignut previše prema gore. Morao sam ga ponovo odrezati i prilagoditi nagib nosa prema dolje:

Osim toga prilagođavao sam i pokrov kokpita da odgovara prototipu, Bio je puno manji. Dosta sam morao rezati po plavim linijama:

Sve je to još jako u grubo. No moraju se popuniti i rupe u nosaču kabine, jer je prototip imao glatki pokrov zadnjeg dijela vjetrobrana:

Toliko za sada. Nastavak slijedi....
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
PorukaUpisano: Pon Kol 07, 2017 11:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh , sviđa mi se
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Uto Kol 08, 2017 3:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije mi ovaj nos baš dobro ispao. On se malo lomi u odnosu na vjetrobran, a donja linija vjetrobrana je skoro ravna s boka. Također mislim da je nos malo uži kod P.1127 nego kod Sea Harriera. Evo jedna dobra slika:

MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

PorukaUpisano: Uto Kol 08, 2017 9:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A čuj... Sve je ovo još jako u grubo. Inače radim po nacrtu, a korigiram po slikama, jer slike znaju varati zbog perspektive. Doduše, ni crteži na netu nisu baš jako točni. U svakom slučaju slijede fina podešavanja...
Antun Janković

PorukaUpisano: Sri Kol 09, 2017 10:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još se malo radilo. Rešetke usisnika za hlađenje motora:

Sada vidim da se ostatak ljepila i lim dosta odbljeskuju na slikama ali to je poslije sređeno. Ljepilo više manje očišćeno. Procijepi očiščeni.
Slijedeće glavni usisnici motora koji će biti dosta komplicirani za napraviti. Ovo je početak:

Nastavak slijedi....
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma