Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

13. Kup Autokluba Varteks Varaždin

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 6:32 pm    Naslov poruke: 13. Kup Autokluba Varteks Varaždin Citiraj ovaj komentar

Štovane kolege,
čast mi je pozvati vas na (nekome sretan, nekome nesretan)
13. Kup Autokluba Varteks Varaždin koji će se održati 02.12.2017. u prostorijama III. Osnovne škole, Trg Ivana Perkovca 35, Varaždin (ili za one koji su već bili, tamo gdje je bio zadnjih xy godina).
Prijave se zaprimaju od 08-12h.

Natjecateljski dio manifestacije održat će se u sljedećim kategorijama:

Z1. Zrakoplovi 1/100 i manji
Z2. Zrakoplovi klipni 1/72
Z3. Zrakoplovi mlazni i raketni 1/72
Z4. Zrakoplovi klipni 1/48 i veći
Z5. Zrakoplovi mlazni i raketni 1/48 i veći
Z6. Helikopteri sva mjerila
V1. Vojna vozila 1/72 i manja
V2. Vojna vozila 1/48
V3. Vojna vozila 1/35 i veća
D1. Diorame zrakoplovi 1/72 i manje
D2. Diorame zrakoplovi 1/48 i veći
D3. Diorame vojnih vozila 1/72 i manje
D4. Diorame vojnih vozila 1/48 i veće
D5. Diorame i vinjete figura, sva mjerila
C1. Civilna vozila sva mjerila
B1. Brodovi na jedra sva mjerila
B2. Brodovi na motroni pogon sva mjerila
SF. Znanstvena fantastika i "what if" sva mjerila
F1. Figure sva mjerila
J1. Juniori, zrakoplovi, sva mjerila
J2. Juniori, vojna vozila, sva mjerila
J3. Juniori, Diorame, sva mjerila
J4. Juniori, ostalo

Specijalne kategorije:

S1. Samogradnje i opsežne prerade
S2. Izraelsko arapski sukobi.
S3. Hrvatska vojna povijest

Kategorije se mogu na licu mjesta odlukom organizatora, ovisno o broju prijavljenih maketa i spajati i razdvajati.
Specijalne kategorije su navedene grupirane po temi. Prema broju i vrsti prijavljenih radova u tim kategorijama planirmo ih dijeliti u podkategorije (zrakoplovi, brodovi, vozila, figure, itd....)

Pojašnjenje posebnih kategorija:
Samogradnje su vjerujem jasne, a pod opsežnim preradama se misli kad maketar promjeni minimalno 80% originalne makete bilo radi korekcije bilo radi prerade u nešto drugo i to u samogradnji.
Dozvoljeno je korištenje nekih komercijlnih detalja tipa kotači ili motor, ali ne i konverzijski setovi (npr. resinka kupola ili krila)
Svrha ove kategorije nije diskriminirati makete u koje su ugrađeni komercijalni setovi već honorirati samostalan rad i trud (gdje je često rezultat nije proporcionalan trudu te makete završavaju niže raangiranih od OOB u redovnim kategorijama, što je demotivirajuće za ljubitelje samogradnji).

Hrvatska vojna povjest uključuje makete vojski država u čijem sastavu je današnja RH bila ili vojnih postrojbi drugih zemalja koje su bile sastavljene većinom od pripadnika hrvatskog naroda (tj. ljudi s prostora današnje RH).
Pojedinici hrvatskog porijekla u vojskama drugih država ne ulaze u ovu kategoriju.

Dijelit će se Best of Show seniori i Best of show juniori zasebno, Nagrada publike, tj. najbolja maketa po izboru posjetitelja, te Hrcappuccino nagrada za najblju maketu po izboru nekolicine varaždinskih maketara.

Ručak za natjecatelje je osiguran u obližnjem restoranu "Barok" (u sastavu trgovačkog centra KTC)

Prijava po natjecatelju je 40 kn, a broj maketa po natjecatelju je neograničen. Suci i juniori su oslobođeni kotizacija.
Jedan natjecatelj može osvojiti više nagrada u istoj kategoriji ako je prijavio više radova.
Broj maketa koje jedan natjecatelj može prijaviti u jednoj kategoriji nije ograničen.
Makete koje su osvajale nagrade na dosadašnjim Kupovima Autokluba Varteks ne mogu se natjecati u kategoriji u kojoj su osvojile nagrade, ali mogu u specijalnoj kategoriji, osim ako nisu i tamo već osvojile (npr. Hrv. vojna povjest kao stalna specijlana kategorija)

Popis popratnih izložba i trgovaca će biti objavljen kasnije, kao i link s prijavnicama, kartom i sl.

Dobrodošli!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 6:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidimo se Very Happy

Mala digresija...
Već ste imali specijalnu kategoriju samogradnje(izmjena od 80% nije opsežna korekcija, to je rad iz nule sa dodanim ponekim komercijalnim komadima),i koliko je to hvale vrijedna tema, ponavlja se... isto,čak i više,vrijedi za hrvatsku vojnu povijest(to se tice svih HR natjecanja)
IMO bilo bi interesantnije ubaciti svake godine novu,interesantnu, temu

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 6:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da stvarno, sram vas bilo, i opet samogradnje.....mislim stvarno....bolje da je posebna kategorija nesto rijetko, recimo me-109 sve varijante, ili spitfire sve varijante....
Tomo

PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 6:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Vidimo se Very Happy

Mala digresija...
Već ste imali specijalnu kategoriju samogradnje,i koliko je to hvale vrijedna tema, ponavlja se... isto,čak i više,vrijedi za hrvatsku vojnu povijest(to se tice svih HR natjecanja)

Istina Lisec,
nismo zaboravili što smo već imali. Very Happy
Hrvatska vojna povjest je stalna specijalna kategorija čija je svrha popularizacija te teme.
Samogradnja nije stalna, ali bi iskreno volio da postane "redovna na preskokce" tj, svakih par godina.
S izuzetkom Rolanda, ostali ljubitelji skreča su dosta diskrimnirati pravilnikom u redovnim kategorijama jer see gleda isključivo tehnički kranji rezulat, a ne i put do njega.
Ima u RH nekoliko natjecanja godišnje, za sve vrste novih interesantnih tema.
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 7:09 pm    Naslov poruke: Re: 13. Kup Autokluba Varteks Varaždin Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:

Svrha ove kategorije nije diskriminirati makete u koje su ugrađeni komercijalni setovi već honorirati samostalan rad i trud (gdje je često rezultat nije proporcionalan trudu te makete završavaju niže raangiranih od OOB u redovnim kategorijama, što je demotivirajuće za ljubitelje samogradnji).

Svaka čast, kategorija koju bi stalno trebalo imat svako natjecanje.

Tomo Napisao/la:

S izuzetkom Rolanda, ostali ljubitelji skreča su dosta diskrimnirati pravilnikom u redovnim kategorijama jer se gleda isključivo tehnički kranji rezulat, a ne i put do njega.

Eppur si muove!!!

U zdravlje

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 7:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo za Best off show za klince drago mi je da je ta ideja krenula...
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 9:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:
Lisec Napisao/la:
Vidimo se Very Happy

Mala digresija...
Već ste imali specijalnu kategoriju samogradnje,i koliko je to hvale vrijedna tema, ponavlja se... isto,čak i više,vrijedi za hrvatsku vojnu povijest(to se tice svih HR natjecanja)

Istina Lisec,
nismo zaboravili što smo već imali. Very Happy
Hrvatska vojna povjest je stalna specijalna kategorija čija je svrha popularizacija te teme.
Samogradnja nije stalna, ali bi iskreno volio da postane "redovna na preskokce" tj, svakih par godina.
S izuzetkom Rolanda, ostali ljubitelji skreča su dosta diskrimnirati pravilnikom u redovnim kategorijama jer see gleda isključivo tehnički kranji rezulat, a ne i put do njega.
Ima u RH nekoliko natjecanja godišnje, za sve vrste novih interesantnih tema.

nisi me skuzio, te kategorije su maltene stalne, i posvuda(HR tematika(tu se nema kaj populizirati,ljudi to uvijek rade), neki oblik samogradnje odnosno neki kazu aftermarket free(rijetko tko radi makete virtualno iz skreča,obično to budu brodovi kako mi se čini(da,da,znam Slajdo)...), ja bi volio vidjeti neke teme koje nisu "redovito", pa da se sovu specialne kategorije. Recimo ova izraelsko-arapska je to sto mislim.

Evo,iskreno,najiskrenije skrolao sam do kraja kategorija i zjevnuo sam.
Ja znam da sam to ja, ali eto, mislim da se može bolje

Natrag na vrh
Tomo

PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 10:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@lisec
Nekakav generalni zakljucak nas par koji sudjelujemo u organizaciji toga je da ove godine minimiziramo broj specijalnih kategorija. Tlaka ih je sudit jer to ide na kraju, moraš makete čupat iz drugih kategorija i računamo da će se ovi arapi-izraelci podjelit na minimalno 3 kategorije, ako ne i vise. Možda nemamo mašte, ali ništa nam bolje nije palo na pamet...
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 11:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pošteno

Znam da je zajebancija,ali eto,bila je to neka globalna kritika iz srca

Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Pon Jul 03, 2017 8:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo mog prijedloga za posebne kategorije:

1.Fairey Rotodine sve varijante i mjerila

2. Douglas XB-42 Mixmaster sve varijante i mjerila

3. Zrakoplovstvo Konfederacije u americkom gradjanskom ratu 1861-65.

ovo onak na brzinu, ima jos zanimljivih kategorija ....

Osnovno pravilo svake uspjesne zapovjedne strukture i hijerarhije je stega, stega, i samo stega.
Porucnik William Bligh, HMS Bounty

Zoran Petek

Član od: 09 Sij 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Jul 07, 2017 4:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:

Slider se naravno šali, ali nije to bez vraga.
Konfederacija i Unija su koristili velik broj balona, a i prva dva broda koje možemo zvati nosačima zrakoplova su bili na rijekama Missouri i Missisippy. Konfederacija je zamalo imala i prvi helikopter (istodobno i u Austro-Ugarskoj rade na tome).
No pustimo to. Predlažem temu: Drava.
Mogu biti brodovi na Dravi ili "Drava", ili avioni koji lete nad Dravom (npr. od Dravograda do Dunava, a tu imate cijelu američku 15 AF i RAF-ovu 205 Group, B-25J 12 AF, Spitfiree 244 Winga, sovjetsku 244 BAD, 189 ShAD, 194 i 288 IAD, njemačke SG 2, NJG 6, jugoslavenske Blenheime I, bugarske Do 17 itd...). Od vozila možete raditi sva njemačka i sovjetska (recimo bugarski Panzer IV). A to je samo 2. svjetski.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Slider

PorukaUpisano: Pet Jul 07, 2017 6:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zoran Petek Napisao/la:
Slider Napisao/la:

Slider se naravno šali, ali nije to bez vraga.
i.

Slider se ne sali...sve tri kategorije koje sam naveo, mogu se fino popuniti, samo treba volje......
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma