Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Meng Shilka + malo Eduard limarije
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 10, 2017 5:59 pm    Naslov poruke: Meng Shilka + malo Eduard limarije Citiraj ovaj komentar

S ovim se trenutno zabavljam. Apsolutno izvrsna maketa i iz kutije, ali ajde, nabavio sam i plehove pa ih djelomično i iskoristio. Super plastika, vrlo malo tekućeg kita na par mjesta. Jedini minus su link by link workable gusjenice, užas za spajat, svaka treća-četvrta ne drži i trebat ću ih lijepit.
Verzija iz Čečenskog rata.
Fotkano na brzinu.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: 43°30´N, 16°27´E
PorukaUpisano: Sri Svi 10, 2017 7:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super stvar. Imam istu i još se nisam odlučija niti za verziju, a kamo li za shemu. Pratim s zanimanjem. Wink

PorukaUpisano: Sri Svi 10, 2017 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I mene je izbezumljivalo koju napravit. Tak da mislim da ću kad skucam neku lovu uzet još jednu Very Happy
Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Sri Svi 10, 2017 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shilka je zakon, Meng je i mene privukao jer mi se cini da je odlicna maketa. Jako lijepo za sada, hard edge kamuflazu si radio maskama?

Ostavit ces je otvorenu gore? Imas neku pricu, dioramu na pameti?

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Doodeck

PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 12:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kamuflaža nije baš hard edge, maskirao sam glistama od razvaljanog patafixa. Prvi put u životu sam to radio, zas.an ko grlica, al mislim da je relativno ok ispalo, vrlo malo slabo primjetnog overspraya tu i tam, vjerujem da će ga anulirati ulja i weathering.
Poklopce ovog dijela gdje je municija bih probao ostavit otvorene, ak ne unjamke farbanje i uspijem kolko tolko dobro napravit u samogradnji šipke koje bi ih držale otvorene (nije predviđeno u maketi).
Nemam neku priču smišljenu, nemam živaca za pretjerana istraživanja povijesne točnosti. Dovoljno mi je živaca požderala potraga za shemom bojanja. Ova je kombinacija po sastavnici, makar nigdje na Guglu nisam našao ovu kombinaciju, uglavnom su tamnije. Jedino po čemu se koliko toliko vodim je da su u Čečeniji vozila bila dosta blatnjava (ne gusto blato već ovak nekak zasrano smeđe Very Happy ). A i nemrem si pomoć, ko malo dijete sam kad se uhvatim tih vodica i pigmenata. Ak odlučim radit drugu, bila bu samo lagano prašnjava. Osim ak nebu Very Happy
Nabavi ju, neće ti bit žao. I uzmi Eduard plehove, majstor poput tebe će ih znat iskoristit u potpunosti.
Natrag na vrh
MakroMaki

PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 9:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je ispalo, ne vidim bas nesto overspreja. Draze mi je vidjet Shilku kamuflaznu nego jednobojnu, pogotovo u ovako zanimljivoj shemi.

Cekamo nastavak. Wink

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pon Svi 15, 2017 4:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali update bez slika:
Osim što mi se prilikom nanošenja druge ruke satin laka nahvatalo prašine, prilikom probnog stavljanja kupole tijelo tenka završilo je katapultirano na podu. Rezultat: 5 potrganih osovina s kotačima... Zaljepljene su natrag ali bojim se da neće sjest kak su bile.
Onaj osjećaj kao da ti je netko zaljepio omalovažavajuću šamarčinu...
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Sri Svi 17, 2017 9:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Počinjem vjerovat da sam uklet. Otprilike sve kaj se može usrat, uspio sam. Potrgane kotače sam uspio sanirat koliko-toliko, makar sad tijelo lagano visi na jednu stranu (jedva primjetno i možda će sve sjest na svoje mjesto kad dođu guske, al me žulja...). Gornji poklopac vozača sam stavio krivi, pa je trebalo stavit pravi. Cijevi topova su presvijetle, jer je Ammo Gun metal presvijetli. Trebat će drybrushat tim gun metalom sa malo crne. Radar par puta pao na pod. Puko svaki spoj koji se sjetio. Kako sam koristio crni primer, nisam ni skužio rupe na par spojeva dok nije sjela boja. Mislim da ću morat sakrit chippingom, uljima i pigmentima ko zadnji papak.
Tijelo je filterirano i obrađeno uljima, kupola je danas dobila svijeliju maskirnu boju i satin lak pa čekam da se osuši za nastavak.
Evo 2 fotke na brzinu, snimljeno mobitelom s flešom pa su bezveze ko i ja.

Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pon Svi 22, 2017 11:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nastavak radova. Kupola filterirana, tonski malo dorađena uljima (dot tehnika) i kombinacija prljanja i grubog pin washa ovom novom điđom od Miga, Oilbrusherom.
Mislim da je OK ispalo za izraubanu i prljavu mašinu. Čekam da se ulja u potpunosti osuše da nabacim mat lak i krenem na chipping, curke, pigmente i tak to.
Gusjenice me i dalje izluđuju...
Komentari i kritike dobrodošli ko i uvijek.

Natrag na vrh
MakroMaki

PorukaUpisano: Uto Svi 23, 2017 8:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fino, lijepo.

Daj par rijeci o tom oilbrusheru, cini mi se cisti Migov PR... Jel vrijedi to sta?

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Svi 23, 2017 9:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oho ! Vrlo lijepo , uredno složena i fino obojana maketa. Do sada stvarno dobar rad. A sada da vidimo "izraubanu" mašinu . Wink

PorukaUpisano: Uto Svi 23, 2017 9:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na komplimentima, ali nije baš tak dobar rad. Kako sam rekao u postu prije, pratila me nesreća, na par mjesta sam sam napravio početničke greške i tak... Kak me krenulo, još sam i zadovoljan.
Kaj se Oilbrushera tiče, u pravu si Maki, čisti PR. Netko tko ima dobar izbor kvalitetnih uljanih boja doma ovo uopće ne treba. Ovo je blago razrijeđena fino pigmentirana uljana boja u bočici. Čak mu ni marketinški trik kak je bočica super dizajnirana da bude uredna (da ti boja ne curi i ne radi kaos) ne drži vodu.
Natrag na vrh
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: 43°30´N, 16°27´E
PorukaUpisano: Uto Svi 23, 2017 10:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda. Bez obzira na to šta te pratila loša sreća ispala je do sad sasvim solidna maketa. Na tvom je mjestu čak niti nebi toliko oštetio chipingom. Ne mora svako rusko gvožđe izgledat ka da je došlo sa smetlišta. Dalo bi se tu malo pograti guljenjem boje ali uglavnom naknadne kamuflaže nad osnovnom pa na pojedinim mjestima i do golog metala (možda na nekom drugom projektu.Wink). I ovi trupac šta dođe u pakiranju je pomalo nerealističan. Možda ga zamjeniti pravim drvom? U svakom slučaju super rad i pratim s guštom.

PorukaUpisano: Uto Svi 23, 2017 11:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Probat ću ne pretjerat sa chippingom, al znaš kak je kad ruka krene sama... Very Happy
Trupac je loš, bez dvojbe. Pogriješio sam što ga nisam malo ogrubio, ofarbao u boju drva pa gulio. Sad je gotovo (možda probam nešto malo izvuć), jer je već zaljepljen i Eduard plehovi su gore.
Natrag na vrh
Dario

Član od: 15 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Svi 30, 2017 1:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan je!

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma