Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Revell airbrush basic set
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 9:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:
Moj Revellov Standard class kompresor isto radi cijelo vrijeme. Ne skače, doduše, ali brunda i dok nije pritisnut okidač na airbrushu. Sad sam pogledao na netu, vidim da piše da ima auto shut-off, al moj bogme od početka, već sigurno cca 10 godina sitno brunda i prede i dok ne špricam. Nisam skužio da ga to muči. OK, zagrije se starac, al radi.

Trebao bi imati tzv. tlačnu sklopku koja ga isključi kada dosegne određeni pritisak a zrak se ne propušta tj kada brush nije u upotrebi. Često se zna dogodit da zrak negdje stalno lagano izlazi pa motor stalno radi.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 11:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, čini mi se da se čuje šuštanje zraka, al sam mislio da je to normalno. Trebam li se zabrinut zbog toga? I može li se to nekak sredit bez rasklapanja kompresora (jer sam potpuni tudum)?
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 12:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:
Da, čini mi se da se čuje šuštanje zraka, al sam mislio da je to normalno. Trebam li se zabrinut zbog toga? I može li se to nekak sredit bez rasklapanja kompresora (jer sam potpuni tudum)?

Pa treba prvo ustanoviti gdje propušta zrak, da li na samom kompresoru ili negdje na nekom spoju (spoj kompresor-crijevo, crijevo-airbrush, ili sam airbrush pušta). Ima tu nekoliko spojeva, na svakom spoju se koriste razne gumice ili brtve, koje vremenom mogu izgubiti svoje karakteristike brtvljenja da ne govorimo o tome da se često ne koriste originalna crijeva nego neka koja proizvođač ili trgovac reklamira kao "univerzalna" a u stvari ne odgovaraju ničemu kako treba. Skupi profi airbrush je precizni instrument na kojem je sve rađeno mikronskom točnošću i ako na njega spajaš neko zamjensko crijevo od par eura ili dolara ne možeš očekivati da će se njegov navoj baš idealno složiti sa onim na airbrushu. Crijevo koje je isporučeno sa kompresorom ne odgovara baš 100% navoju na svakom airbrushu ili crijevo isporučeno sa airbrushom nije baš kompatibilno drugim airbrushevima ili navoju na kompresoru (premda se iz prve i može spojiti). Ja sa propuštanjem zraka nisam imao problema jedino u slučajevima kada je sve bilo od istog proizvođača i u istom kompletu (kompresor, crijevo i airbrush). Kada god sam koristio na kompresoru crijevo ili airbrush nekog drugog proizvođača trebalo je izvoditi nekakve sam-svoj-majstor čarolije u stilu nekakvih adaptera da se spriječi propuštanje zraka ili sam morao koristiti različita crijeva (imam dva airbrusha, dva kompresora i mislim tri ili četiri crijeva i sve ih koristim i kombiniram). Provjeri odakle šišti, gdje zrak izlazi.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Djzlaja

Član od: 02 Tra 2017
Mjesto: Mostar
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 9:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrlo vjerovatno moze biti i da je od pregrijavanja sklopka "zaljepila"..

Neznam tehicko rjesenje kod ovog Revelovog malog kompresora.. pa neznam kako je to rjeseno.. ali zna se desiti da se zbog razlike tlakova nakupi i vode u "boci /spremniku" pa i to stvara probleme.. ja imam kompresor koji svako malo ocistim i ispustim tu vodu..
Imao sam isti problem s tim negasenjem.. i sada nekad ga neugasi.. neznam.zasto.. mislim da je tu krivac sklopka koja "zaljepi"

A normalno je da promjeni zvuk kad napuni tlak a neugasi ga.. jer je pod opterecenjem... i taj zrak koji je visak mora negdje izaci.. svaki kompresor ima i sigurnosni ventil koji bi iz boce ispustio zrak ukoliko bi se nekim nacinom izbjeglo to sustanje tj ispustanje prije boce kad sklopka neugasi.. (to je drugi sigurnosni zastitnik..jer inace generalno gledajuci to je jako opasna naprava koju drzimo u kuci ) Smile
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 9:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovdje se radi o kompresorima koji nemaju bocu nego direktno pumpaju zrak u airbrush.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Ivo P.

Član od: 21 Pro 2013
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 3:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je kompresor iz basic seta, nije standard class i nema nikakvu sklopku za isključivanje, ima samo dva botuna, on/of i mode tipku, kojom se reguliraju brzine (3 brzine), mislim da mu je maksimalna snaga 2 bara. S njim je u kompletu single action kist, e sad, nisam siguran da li na njega mogu koristiti double action kist, budući da kroz njega (kist) ne prolazi zrak cijelo vrijeme, ili je on samo namijenjen single acton airbrushu?
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 5:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne postoje kompresori namjenjeni isključivo jednoj ili drugoj vrsti airbrusha. Very Happy Kompresoru je svejedno koji brush ćeš priključit na njega a ni kroz jedan airbrush zrak ne prolazi cijelo vrijeme nego samo kad pritisneš trigger tj. okidač. Pojmovi single action i double action određuju samo način rada airbrusha, na single actionu pritiskom okidača reguliraš samo protok zraka dok na duble actionu reguliraš i zrak i protok boje.

E sad, pogledao sam na You Tube neke filmiće kako likovi koriste tu tvoju 'opremu' i taj tvoj kompresorčić stvarno nema tlačnu sklopku nego stalno radi i treba ga ručno isključivat i uključivat. Ne znam zašto ti skakuće po stolu ( vjerojatno jer je lagan kao pero Very Happy ) ali možeš na njega prištekavat koji hoćeš airbrush.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Ivo P.

Član od: 21 Pro 2013
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 5:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Boris, tek sam počeo koristit airbrush i kompresor, pa malo "lutam" Very Happy
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 6:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ni moj onda nema tlačnu sklopku. Višak zraka se kunstantno ispušta kroz ventil na dnu posude za skupljanje vlage. Ajd, sad sam miran.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:
Ni moj onda nema tlačnu sklopku. Višak zraka se kunstantno ispušta kroz ventil na dnu posude za skupljanje vlage. Ajd, sad sam miran.

Ako ima posudu za skupljanje vlage onda se najvjerojatnije radi o kompresoru koji bi trebao imat tlačnu sklopku i koji se sam isključuje... Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 8:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je moj. Zrak pušta na dnu posude za vlagu (okomiti pipac koji ide prema dolje, pored regulatora jačine pritiska). Črevo se spaja na gornji navoj posude, kraj ovog pokazivača tlaka. Btw, jel normalno da nisam nikad uočio ni najmanje kondenzata, čak ni kad bi radio preko pola sata?
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 10:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovakav je i moj, samo nema ovo crno kučište. Taj ima tlačnu sklopku, a ne isključuje se upravo zbog toga jer ti taj ventil na dnu posude koja skuplja vlagu nije ispravan i zbog nekog razloga stalno stoji otvoren i propušta zrak. Njega zapravo zatvorenim drži tlak u kompresoru i trebao bi propustiti zrak tek kada ga pritisneš prstom prema gore. Provjeri da ti se nije u posudici za kondenzat nakupila prljavština koja je došla pod ventil i drži ga stalno otvorenim. BTW, to što se u posudi ne skuplja voda tj. kondenzat te ne treba brinuti, ni meni se ne skuplja tj. vrlo rijetko. To ti ovisi o postotku vlage u zraku i još nekim okolnostima, a i pola sata nije neko previše dugo vrijeme da bi se nakupio kondenzat. Ponekad treba raditi satima da se unutra počne skupljati vlaga.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 11:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fala druže, provjerit ću to, makar sam antitalent. Ako niš ne shvatim, pustit ću ga da radi i dalje tak, valjda mu niš neće bit kad od prvog dana tak funkcionira.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma