Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bismarck - na trafikama
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 7:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bismarck Napisao/la:
Jedno pitanje kolegama, nisam u brodovima puno ali šta nije ipak bolje kupiti npr. dobru 350 ticu; zbog preciznosti sitnarije po palubi, detalja i sl? Nekako imam dojam da su nove plastike godinama ispred ovome što će se dati izvući iz letvica. Ako griješim, primite svi skupa ispriku.

pitanje je s čim više voliš raditi, drvo ili plastika.

je li ti naglasak na izradi ili isključivo na rezultatu, ili oboj po malo, pa onda ocijeniš.

Ako želiš isključivo rezultat bez previše šmirglanja i piljenja, i voliš više raditi s plastikom, onda je najbolji izbor Bismarck 1/200 od Trumpetera i Pontos detail set

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bole13

Član od: 29 Ožu 2012
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 8:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko sam gledao po bespučima interneta druge radove ove makete,ista je kombinacija drva,plastike i metala,tako da ima za svakoga po nešto.
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 10:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljiva tema...
zanimljiva jer se svaki put jave slične dileme oko cijene, isplativosti, duljine trajanja...
Mislim da te rasprave nemaju preveliku svrhu.
Govoriti o ekonomičnosti i maketarstvu je oksimoron, ako hoćemo biti imalo iskreni svatko od nas taman bio i najbolji ekonomista gubi razum kad su u pitanju makete Cool

Ostaje vrijeme... ali iako nisam pobornik ovog načina , zašto ne, pa gdje im se žuri..
Vjerujem da najviše uživamo u izradi a gotova maketa daje zadovoljstvo ali i "prazninu" .. uklonilo nam onu rutinu i treba nova.

E sad glede ponašanja drva, svakako pogledati što i kako je Roland ali i drugi koji rade sa drvom "nedrvene" makete riješio problem "rada" drva, kojeg će siburno biti, pogotovo na ovako velikoj maketi.

Detalji.. a detalji kolikogod mogu biti pripremljeni ako se ne uloži truda i sati rada i strpljenja nema rezultata.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
bole13

PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 2:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
Zanimljiva tema...
zanimljiva jer se svaki put jave slične dileme oko cijene, isplativosti, duljine trajanja...
Mislim da te rasprave nemaju preveliku svrhu.
Govoriti o ekonomičnosti i maketarstvu je oksimoron, ako hoćemo biti imalo iskreni svatko od nas taman bio i najbolji ekonomista gubi razum kad su u pitanju makete Cool

Ostaje vrijeme... ali iako nisam pobornik ovog načina , zašto ne, pa gdje im se žuri..
Vjerujem da najviše uživamo u izradi a gotova maketa daje zadovoljstvo ali i "prazninu" .. uklonilo nam onu rutinu i treba nova.

E sad glede ponašanja drva, svakako pogledati što i kako je Roland ali i drugi koji rade sa drvom "nedrvene" makete riješio problem "rada" drva, kojeg će siburno biti, pogotovo na ovako velikoj maketi.

Detalji.. a detalji kolikogod mogu biti pripremljeni ako se ne uloži truda i sati rada i strpljenja nema rezultata.

Podržavam sve gore napisano.
bole13

PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se tiče fiksiranja drveta u ovom slučaju u jednom filmiću sklapanja makete po unutarnjoj strani mažu ljepilo,te stavljaju "armaturu" na foru gaze.
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 5:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Armiranje iznutra koristi kada je u pitanju završno drvene letvice.
Kod , u naravi nedrvenih trupova bilo bi poželjno i izvana ukrutiti i stabilizirati, recimo epoxy ili sl
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
bole13

PorukaUpisano: Pet Tra 14, 2017 6:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U ovom slučaju se radi o drvenim rebrima ,te o dvije oplate.
Bismarck

Član od: 02 Velj 2016
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Tra 16, 2017 10:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sretan Uskrs svima
Natrag na vrh
Juraj

Član od: 06 Svi 2017
PorukaUpisano: Sub Svi 06, 2017 9:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima koji su se upustili u gradnju makete Bismarck od Amatija.
Ja nisam dvojio ni sekunde kada je izašao prvi broj. Do sada je sve OK, ide bez problema, a čak i brže od nekih predviđanja. Ako brojevi nastave izlaziti ovim tempom (tjedno) moglo bi biti gotovo za cca 2,5 god., s prihvatljivim mjesečnim troškovima. Ipak, ne bih imao ništa protiv i da ponekad izađe dvobroj. Zanima me kakva su dosadašnja iskustva ostalih koji rade ovaj model.
Natrag na vrh
bole13

PorukaUpisano: Sub Svi 06, 2017 11:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za sada sve ok,imaš moju temu pod projektima u radu.Da bi trebao koji dvobroj,trebao bi ovako je sve gotovo za cca sat vremena.Od broja 11 kreče letvanje pa če trebati više vremena.
zeljko_y

Član od: 30 Svi 2017
Mjesto: veprinac-rijeka
PorukaUpisano: Pet Lip 02, 2017 9:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

decki da se i ja javim... i ja sam počeo skupljati BIZMUkako sam ga nazvao al necu ga jos brzo početi raditi jer trenutno radim dva broda paralelno,inače radim samo jedrenjake ali zainteresirao me ratni brod pa cemo se upustiti i u taj projekat pa sta bude bude)
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma