Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Revell 1/72 T-72M1

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
CroNoob

Član od: 26 Lip 2016
PorukaUpisano: Čet Tra 20, 2017 6:59 pm    Naslov poruke: Revell 1/72 T-72M1 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima!

Druga završena maketa,uglavnom lagana za slaganje(s iznimkom infracrvenog svjetla kraj topa,PAM-a i sajla za vuču koje imaju tendenciju da pucaju u nezgodnim trenutcima).S moje strane greške su ponajprije vidljive u bojanju,i djelomično u slaganju.Nisam bojao po sastavnici,nego po slici druge verzije tenka u posjedu DDR-a.Ja sam zadovoljan s učinjenim s obzirom na moje neiskustvo,iako je moglo bit bolje.

Kvaliteta slika nikakva,slikano tosterom.Svi komentari dobrodošli. Very Happy

T-72G po kojem san boja
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2017 1:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvo boja tijela je drugačija od boje kupole. To je možda zbog prljanja, ali odstupa dosta. Tijelo si zablatio s gornje i donje strane, a u stvarnosti je više blatnjavo dolje nego gore. Savjetujem da malo pogledaš koji tutorial bojanja i prljanja/starenja (weathering).

Kad bojaš kistom probaj malo razrijedit boju, pa možda u više tanjih slojeva i pazi na detalje. PAM inače nije u boji sheme nego gun metal.

Keep up the good work!
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2017 6:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kako Vrsa veli, boja je pregusta. Za drugu maketu je odlićno, sljedeća bzde još bolja.

Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2017 9:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo mjerilo = sitni detalji = pregusta boja pokrije detalje . Eventualne greške u slaganju se ovako baš ne vide , fotke bi trebale biti veće.

Ali: svi smo mi počinjali slagati , neki davno , neki malo manje davno i ove greške su svima bile sasvim normalne , prije pojave interneta. Uzmi si vremena da pogledaš opise (podforum "projekti u radu") načina izrade pojedinih maketa. Nije neka znanost , ali mi stariji smo iskustvo skupljali sistemom pokušaj/pogreška , ti to ne moraš. Činjenica je da će svaka maketa koju napraviš biti bolja od predhodne. Nastavi tako kako si počeo i ... uživaj. Very Happy

PorukaUpisano: Ned Tra 23, 2017 9:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na komentarima i savjetima. Very Happy

Boju san razrijedio u omjeru 4:1(na jubitou kažu 6,7:1 za enamel boje),ali nisan primjetio neku razliku u odnosu na nerazrijeđenu.Boje su Revell,a razrjeđivač Revell Color Mix,pa ako imate neki savjet kako da to razrijedim.....
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Tra 24, 2017 12:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

CroNoob Napisao/la:
Hvala na komentarima i savjetima. Very Happy

Boju san razrijedio u omjeru 4:1(na jubitou kažu 6,7:1 za enamel boje),ali nisan primjetio neku razliku u odnosu na nerazrijeđenu.Boje su Revell,a razrjeđivač Revell Color Mix,pa ako imate neki savjet kako da to razrijedim.....

Nije svaka boja u kanticama jednake gustoće pa ti omjeri u principu ne znače puno. Boju razrjeđuj tako da dodaješ kapaljkom malo po malo razrjeđivača dok boja ne bude dovoljno rijetka. Obično se navodi da razrijeđena boja treba biti gustoće kao mlijeko ali i ako je razrijediš malo više nećeš pogriješit, jer je bolje nanijeti dva tri tanka sloja boje nego jedan deblji. Ja osobno većinu Revelovih boja razrijeđujem u omjeru 50:50 i nanesem dva do tri sloja boje ovisno o kojoj se nijansi radi, svijetle nijanse trebaju više slojeva.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
CroNoob

PorukaUpisano: Pon Tra 24, 2017 9:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na savjetu.

Hoće li pomoći ako prije uporabe stavim boju u vruću vodu(to sam vidio da rade sas bojom u spreju,pa ne znam je li vrijedi i za ovu u kantici)? Smile
Natrag na vrh
Djzlaja

Član od: 02 Tra 2017
Mjesto: Mostar
PorukaUpisano: Uto Tra 25, 2017 7:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sprejevi koji su pod tlakom se stavljaju u toplu vodu radi izjednacavanja tlaka il vec kako da se izrazim.. da bi se dobijo ravnomjeran pritisak pri prskanju i td.. (npr Revellova boca za tlak sto zamjenjuje kompresor.. moze se malo i produziti vijek trajanja tako da "da jos malo snage i pritiska" dobije nakon sto bude u toploj vodi..
Nema / tj. neproizvodi nikakav efetat grijanje obicne boje ..osim sto bi nastetilo vjerovatno boji ako bi kanticu Revelo u stavio u vodu narocito topliju /vrucu.. (ja mislim)

Inace to ces s vremenom uhvatiti da jednostavno su boje drugacije jedna od druge po gustoci .. granulaciji.. intezitetu prekrivanja i td.. neovisno sto su od istog proizvodjacaca jer tehnologija dobivanja /proizvodnja razliciti boja nije ista..
Npr. tamno plava i zuta "pod prstima" su nebo i zemlja razlika.. Smile

Inace ja Revel za zracni kist a i obicni razrjedjujem odokativno.. od 20% do preko 50% .. ..
Bitno je dobro promjesat Smile
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma