Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Meng Shilka - Ammo alternative za Vallejo boje

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 05, 2017 3:21 pm    Naslov poruke: Meng Shilka - Ammo alternative za Vallejo boje Citiraj ovaj komentar

Pozdrav radnji ljudi i građani.
Daklem, stigla mi Shilka, već se reže i lijepi, ali problem su mi neke farbe. Uputstva su za Vallejo boje, međutoa, rađe bih pronašao alternativu za neke u Ammo farbama.
Prva verzija koja mi je napeta za radit je iz Čečenskog rata 95-96. Ok, glavna farba je 4BO Russian green. Za kamuflažu navode Vallejo Golden Olive (70.857). Koja bi to bila iz Ammo asortimana?
Druga stvar koja me žulja je verzija is afganistanskog rata. OK, imam Ammo set za Ruse u Afganistanu. E sad, po njemu, tam je uobičajena shema bila Yellow Gray kao glavna i Russian Base ZIS 508 za kamuflažu. Ono kaj me muči je da bi za kamuflažu, po sastavnici, trebala ići Vallejo Intermediate Blue (71.005). Ko tu koga? Ak je ta plava ipak ispravna, zna netko koja bi to Ammo boja bila?

Kad smo već kod afganistanske verzije, ajd i jedno pitanje za stručnjake. Dakle, sastavnica veli da je ta verzija ZSU-23-4MZ. Dakle jedna od unaprijeđenih verzija koja je i dalje imala radar. Ono kaj me zanima je jesu li te verzije doista korištene u Afganistanu, jer jedino kaj sam našao je da su koristili verziju 4M2, dakle bez radara, za šamaranje zemaljskih ciljeva.
Hvala majstori na pomoći.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
xsyxs

Član od: 24 Lis 2009
PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 12:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav kolega, Very Happy

evo par linkova od ammo setova boja za sovijetska/ruska vozila mislim da se boje mogu i zasebno kupiti iz kataloga:

Set osnovne zelene 4BO za razdoblje od hladnog rata do danas

https://www.google.hr/search?q=mig+ammo+russian+tanks&hl=bs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_6KOZx4_TAhVhIcAKHbbnBHgQ_AUIBigB&biw=1366&bih=610#imgrc=2665ExMmOcVJXM:

set sa bojama koje se danas koriste

https://www.google.hr/search?q=mig+ammo+russian+tanks&hl=bs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_6KOZx4_TAhVhIcAKHbbnBHgQ_AUIBigB&biw=1366&bih=610#imgrc=NCCeDeYoRWIIZM:

set dodatnih kamuflažnih nijansi ja bi rekao da proširuje paletu boja na set iznad

https://www.google.hr/search?q=mig+ammo+russian+tanks&hl=bs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_6KOZx4_TAhVhIcAKHbbnBHgQ_AUIBigB&biw=1366&bih=610#imgdii=kvnH_cIIFt-A0M:&imgrc=NCCeDeYoRWIIZM:

i ovo je "smart set" triju osnovnih boja korištenih za vrijeme rata u Afganistanu

https://www.google.hr/search?q=mig+ammo+russian+tanks&hl=bs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_6KOZx4_TAhVhIcAKHbbnBHgQ_AUIBigB&biw=1366&bih=610#imgrc=rB3gYMZZoboqnM:

Što se Shilke u afganu tiče tu ti mogu preporučit knjigu koja bi ti mogla pomoći tu traženju informacija potrabnih za izradu što točnije verzije jer se točno siječam da je bila cijelina u knjizi posvečena isključivo shilki pošto je vozilo bilo popularno među jedinicama jer je uz BMP-2 bilo jedino oklopljeno i na gusjenicama, a da je imalo prikladno oružije sa potrebnom visokom elevacijom

https://www.amazon.com/Armor-Afghanistan-War-Steven-Zaloga/dp/962361909X

evo nadam se da će ti ovo biti od pomoći kao i drugima

Lp, Filip Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Doodeck

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 5:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Filipe.
Znam za ove setove, čak i imam ovaj za Afganistan. Danas sam kupio u Perlici ovu famoznu Vallejo Golden Olive i sad tek iz tvojih linkova vidim da bi to trebala biti Ammova Light Green Khaki (odokativna metoda).
Našao sam čak i tu Intermediate Blue, ali mi i dalje nije jasno kak sad plava na žutu kamuflažu kad sastavnica ima naslikanu neku zelenu (znam da sastavnicama nije baš za vjerovat, al eto).
Vjerujem da bih odgovore mogao naći u toj knjizi od Zaloge, al nisam sad pri lovi da si to kupim...
Hvala ti na trudu druže!
Pivo
Natrag na vrh
Bumble bee
Moderator
Član od: 23 Jul 2006
PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 10:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da te knjige ima za skinuti u pdf-u. Ne moras kupovati
Doodeck

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 11:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Domagoj, našao sam ju. Sad sam ju pregledao, al vidio sam samo jednu fotku Shilke u koloni i to crno bijelu.
Nema veze, idem ipak na verziju iz Čečenije.
Hvala na trudu.
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Tra 07, 2017 12:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:

Našao sam čak i tu Intermediate Blue, ali mi i dalje nije jasno kak sad plava na žutu kamuflažu kad sastavnica ima naslikanu neku zelenu (znam da sastavnicama nije baš za vjerovat, al eto).

Ne znam konkretno za Shilku al' rusi stvarno imaju tu plavkastu boju u svom kamuflažnom repertoaru.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Pet Tra 07, 2017 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znam ovu nijansu sivkasto plave koju si stavio i ta je mila majka za tu Intermediate plavu koju oni spominju. Ta je ful tamnija. Probaj si predočit sad tu plavu u kombinaciji sa nekom žutopješčanom bojom.
Koju god kombinaciju riječi sam guglao, ono, soviet, russian, cammo, shilka, armour, afganistan war... nigdje nisam naletio ni na jednu fotku takve žuto-plave kombinacije, ni na jednom oklopnom vozilu Rusa.
Zato, ako se ipak odlučim na afganistansku verziju, idem na kombinaciju pješčane sa zelenom kamuflažom pa kom odojci, kom proplanci... Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma