Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Maketa Bounty-ja
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveni brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2015 9:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo napredka na pramcu...





...naravno nije još gotovo...fali boja i meni ono najteže pramčana figura...
_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sub Jul 11, 2015 9:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nevjerovatno....
pošto sam manje-više gotov sa trupom broda krenuo sam do ga obojam tj da obojim dijelove koji još nisu ...i mislim si da kupim novu kanticu boje pošto je i prethodno bojano žutom bojom ravella da se nebi slučajno dogodilo da su se pigmenti slegnuli pa da dobim drugačiju nijansu...
Tek nakon što se je boja osušila vidim da to nije ista boja...(na kanticama je isti broj i oznaka mat) i to ne da je razlika u nijansi nego je to potpuno druga boja... Crying or Very sad
Za poludit ...neznam dali je mali od boje došel taj dan pijan na posao, ili im se pokvarila mašina , ili im je nestalo pigmenta.... neznam...ali moj je brod bio u pedeset nijansa žute (dobro dvije) ali je ionako sljedilo mazohističko prebojavanje ostatka...
_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
Poruke: 436
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Kol 03, 2015 3:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo samo jedan savjet, brod možeš bojat temperama i nitro matom. Prvo obojiš sa matom brvo pa na njega sloj tempere pa opet nitro. Cijeli postupak napraviš dva puta i viruj mi rezultat će bit fenomenalan.
_________________
www.aquosus.net , u škveru Bounty i Cutty Sark, na čekanju Wasa i Royal William
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 7:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kod mene malo krene pa stane...ali nikad ne stane do kraja. Predpostavljam da svakome od nas ponekad ponestane inspiracije...ili ponekad nemam volje ili imam volje ali nemam vremena.
Ali nema veze ...nikud mi se ne žuri, a evo i napredka...























_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 9:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

opa, sad to vec lici na nekaj super....samo polako, i sigurno!!!
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 9:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh...kolko još tu ima posla...
_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 9:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

žbrmbo Napisao/la:
Uh...kolko još tu ima posla...

manje neg na onom mom Smile
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Sij 08, 2017 10:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prošla je nova godina pa više nemam izgovora (samom sebi ) da ne krenem s brodogradnjom...malo ali me veseli...
Nego...da ne duljim...



sad i moji mornari mogu do "prvog kata"



...novi stroj...(ovaj nije tak dotjerani ko ostali ...ovo je tek nabrzinu sklepano, i njemu slijedi dotjerivanje...)



...u svakom slučaju sljedeća verzija mora biti duža i motorizirana s sporijim motorom...




_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ivica

Član od: 14 Sij 2009
Poruke: 56
PorukaUpisano: Pon Sij 09, 2017 9:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krasno, taman takav jedan i kod mene leži započet, kad vidim nastavak tvog rada i mene zasvrbe prsti.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Sij 11, 2017 8:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo sam dotjerao stroj za obmatanje špage...puno je bolji jer sada mogu obmotavati špagu dužine 90 cm dok sam do sada sa starim mogao tek 35 cm.
Nažalost za pogon i dalje koristim bušilicu , velim nažalost jer mi je prebrza, bez obzira što ima regulaciju brzine...nema veze...već će se pronaći odgovarajući...a s druge strane nije ni tolko bitno jer taj stroj koristim vrlo malo ...


_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Čet Sij 12, 2017 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

riskiraj sto i nekaj kuna i kupi srafciger na akomulator....kak jako stisnes tolko se vrti...a stavljas ga isto kak i busilicu Smile
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2017 6:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Inspektor na djelu...



_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2017 6:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U par prilika kolege su me pitali kakve to sva čuda od mehanizacije i strojeva vide u pozadini...ima tu zbilja svačega..manje više sve su to moje kreacije...dio mi je napravio jedan stari alatničar( ali naravno po mojim idejama) i to ne sve nego samo dijelove koje mi je bilo nemoguće napraviti samome ( razne osovine i sl. ...tj. dijelove kod kojih je bila potrebna vrhunska preciznost koju ja nemogu postići) ...

Ovo je moja najdraža mašina...prvenstveno mi služi kao brusilica...



...a dodatkom čeljusti pretvara se u tokarilicu...





...sljedeći je cirkular, kod njega mi je najviše trebala pomoć i to najviše zbog prenosa i osovina...





...mini stupna bušilica...konstukcija je moja...a motorić i glava kupljena na ebay-u. Radi na 12V a pali se automatski preko mikrosklopke. Prihvaća svrdla od 0,3-3,5 mm .
Bez problema buši drvo, plastiku i metal ( malo teže ali buši )





...lučna pila...napravljena od stare ubodne pile koja je prišrafana naopačke...malo preinačenog zahvata za pilicu...luka i "zatezača" pilice na gornjem dijelu..-







...škripac..


...mašina za uvijanje špaga...kojom mogu napraviti špage do 130cm...motorizirana motorićem od 12V ( izveđeni iz stare fax mašine )...



...donji dio koji drži špagu nategnutom...



i mašina za obmatanje špage koja je prikazana u prijašnjem postu...
Nadam se da sam možda dao nekome ideju i ispričavam se što sam ovaj post ukomponirao u svoj topić....ako mislite da mu nije ovdje mjesto možemo ga vrlo lako premjestiti...
_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Ožu 22, 2017 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SIDRA



nakon ulijevanja rastopljenog metala...










_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Ožu 22, 2017 9:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nagradno pitanje- materijal za kalup??
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveni brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed
Stranica 5/6

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron