Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Tie fighter boja

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2017 7:29 pm    Naslov poruke: Tie fighter boja Citiraj ovaj komentar

Imam Tie fighter od Revell-a i unutra je šema bojanja u nekakvu sivoplavkastu,želja mi je bojanje u onu klasik svjetlo sivu,ima li neka određena svjetlo siva ili da nabacim prvu s reda najbližu.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2017 7:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

originalna boja je RLM 65 posvjetljena sa 30% bijele.
To sam uspio otkriti nakon dužeg guglanja. bilo je na nekom SW forumu.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2017 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iwtcha Napisao/la:
originalna boja je RLM 65 posvjetljena sa 30% bijele.
To sam uspio otkriti nakon dužeg guglanja. bilo je na nekom SW forumu.

Nisi me baš usrećio al dobio sam šta sam tražio,a zbog čega daju ovu šemu u Revellu sa tom sivoplavom,da li je i to ok šema po izvornosti.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Velj 26, 2017 9:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam imao prilike vidjeti revellovu maketu pa neznam za točnost, ali u njihovoj sastavnici za snowspeeder je boja bijela, ali kad pogledaš scene u filmu, vidiš da je boja blijedo smećkasta.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Velj 26, 2017 12:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SW studio modeli su bili farbani nekom njihovom mješavinom boja koju su modelari sami smješali, i do te kombinacije se može doći ako se malo pročačka po nekim sajtovima na netu (kao što je kolega naveo u gornjem postu). nakon farbanja, rebell forces modeli su bili dalje postarivani, pa im je i to promijenilo osnovni ton boje. zbog specifičnosti filmske fotografije i osvjetljenja boje modela drugačije izgledaju na gotovom filmu u odnosu na one kakve su zapravo na studio modelima. tako da ako želiš ofarbati model točno onako kako izgleda studio model, do tih podataka se može doći, al ne znam koliko ti to ima smisla, jer konačni proizvod neće baš izgledati prepoznatljivo. s druge strane, ako želiš da ti maketa izgleda "ko na filmu", onda je najbolje uzet par screenshotova iz filma i po tome zamiješati neku sličnu boju.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma