Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Pitanje u vezi s pustinjskom kamuflažom

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Shadowotaku

Član od: 13 Pro 2015
PorukaUpisano: Pet Velj 17, 2017 11:30 pm    Naslov poruke: Pitanje u vezi s pustinjskom kamuflažom Citiraj ovaj komentar

Pozdrav

Imam Churchill III ofarban u pustinjsku kamuflažu ( pješčana žuta +zelena) pa me zanima sada kaj mi preporučujete za postaravanje makete. Trenutno doma imam set uljnih boja pa sam mislio s njima ali neznam koje da koristim i s čim da ih razrijedim.

Hvala Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 4:47 pm    Naslov poruke: Re: Pitanje u vezi s pustinjskom kamuflažom Citiraj ovaj komentar

Čekaj malo - pustinjska žuta + zelena. Jesi li siguran?

Kad sam ja radio mog pustinksog Churchila (El Alamaien) onda je bila pješčano žuta nanošena preko standardne smeđe a ne zelene .... jel' govorimo o istoj stvari ili ....?
Nisam proučavao, ali ne znam jesu li se poslije El Alamaiena Churchili uopće borili u pustinji ....

Vojo Very Happy

Shadowotaku Napisao/la:
Pozdrav

Imam Churchill III ofarban u pustinjsku kamuflažu ( pješčana žuta +zelena) pa me zanima sada kaj mi preporučujete za postaravanje makete. Trenutno doma imam set uljnih boja pa sam mislio s njima ali neznam koje da koristim i s čim da ih razrijedim.

Hvala Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Shadowotaku

Član od: 13 Pro 2015
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 6:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hmm neznam slijedio sam uputstva od afv tak da mogu biti greške iako boja nanesena je nekak smečkasto zelena
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 6:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da je osnovna stvar da odlučiš iz kojeg perioda radiš vozilo - to je početna točka i po njoj se onda ravnaš ....

Vojo Very Happy

Shadowotaku Napisao/la:
Hmm neznam slijedio sam uputstva od afv tak da mogu biti greške iako boja nanesena je nekak smečkasto zelena
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 7:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda da je bilo svakojakih šema i boja , moj M3 Grant je imao i zelenu ali moguće da se radilo a američkim tenkovima pa je tamo zelena bila osnovna boja.
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo jednog korisnog linka gdje bi se mogle nedoumice razjasniti (ja bih prije rekao - mogle bi se zakomplicirati, ali ....)

http://www.mafva.net/other%20pages/Starmer%20camo.htm

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2017 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Razrjeđuj uljane boje white spiritom (iz art shopova), meni se pokazao kao neagresivan za razliku od terpentina.
Ako misliš radit "dot" tehniku, igraj se i eksperimentiraj. Ne bi vjeroval što sve prolazi. A ak ti se ne sviđa, lako skineš spiritom i udri ispočetka. Smeđe, bijele, narančaste na pješčanu boju, smeđe, bijele, zelene, plave na zelenkastu boju...
Ako radiš filtere razrjeđuj boju sa cca 90% spirita, za washeve cca 70%. Ovo uzmi okvirno, sve ovisi o kvaliteti uljanih boja, odnosno kakvoći pigmenta u njima.
Filtere možeš stavit u nekoliko puta, različitih boja (nakon što se filter prije osuši) dok ne dobiješ efekt koji ti paše.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma