Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Partizanski "tenk" iz Nebljusa

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
triglavmodel

Član od: 13 Velj 2017
Mjesto: Suhor
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 10:52 am    Naslov poruke: Partizanski "tenk" iz Nebljusa Citiraj ovaj komentar

Kolege, zanima me gdje se sada nalazi "partizanski tenk" iz Nebljusa, koji je nekada bio u Muzeju revolucije u Zagrebu. Za one koji ne znaju to je bio iz cisterne izrađeno tjelo opremljeno za točkovima iz pluga. Motora i oružja nije bilo, gurala ga je posada i pucala kroz "puškarnice".
Volio bih doči do informacija, fotografija i mjera toga vozila. Svaku pomoč u tom smislu ču primjerno nagraditi.
Pozz
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 5:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prije par godina sam ga vidio u dvorištu palače Hrvatskog povijesnog muzeja na Gornjem gradu.
Pierre

Član od: 12 Stu 2008
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 6:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je taj "tenk" ? Zanimljivo da je bio i na poštanskoj marki Smile

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
triglavmodel

PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 7:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DA TOČNO to je taj "tenk" sa poštanske marke! GDE se sada nalazi?
Molim za obavjest!

Pozdrav
IK
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 7:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I ja sam ga vidio prije godinu-dvije u Hrv. povijesnom muzeju na Gornjem gradu.
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poslao sam vam privatnu poruku.

LP
triglavmodel

PorukaUpisano: Sri Velj 15, 2017 9:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,
i ja sam poslao nazad poruku, ali ne znam jeli stigla!
Moj mail je: triglavmodel@gmail.com

Puno pozdrava
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Velj 15, 2017 3:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima tko dimenzije istog ili neku fotku ?
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma