Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Molim za pomoć oko izbora zračnog kista
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 3:51 pm    Naslov poruke: Molim za pomoć oko izbora zračnog kista Citiraj ovaj komentar

Kako je navedeno u naslovu, u nekoj bližoj budućnosti ako bude mogućnosti bih želio zamijeniti staru i već ofucanu Vedu koja je definitivno dala svoje. Pa vas molim za savjete, dali bih mogao kupiti neki kvalitetan zračni kist cjenovnog ranga do 1000 kuna. Otvoren sam za prijedloge, slobodno mi stavite linkove gdje mogu kupiti najpovoljnije, vaša iskustva sa navedenim airbrushevima itd Smile Hvala svima unaprijed

Živjeli

Ilija
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zilkan

PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 4:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ova dva mi se nekako sviđaju najviše, pa ako mi može netko nešta više reći o njima, kakva ima iskustva, bio bih zahvalan

https://www.amazon.com/Harder-Steenbeck-Airbrush-125533-SprayGunner/dp/B015VMVA46/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1486476336&sr=8-2&keywords=harder+and+steenbeck+ultra

https://www.amazon.com/Paasche-TG-2L-Airbrush-Accessories/dp/B0017IFL4E/ref=pd_sbs_201_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0017IFL4E&pd_rd_r=FEEC3GMV825CH2HMB0FQ&pd_rd_w=AvADt&pd_rd_wg=qJ6aB&psc=1&refRID=FEEC3GMV825CH2HMB0FQ

Živjeli

Ilija
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 4:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja imam ovaj iwata 2 godine i prezadovoljan. tada ga preko ebaya platio oko 100$.

http://www.iwata-medea.com/products/iwata-airbrushes/eclipse/hp-cs/

prije toga koristio vedu 1 godinu i nisam bio zadovoljan.

Koristio sam 8 godiina ovaj revellov vario koji je dobar , ali mu je mana što nije graviti. U Njemačkoj sam ga platio oko 100 eura.

http://www.modelsforsale.com/catalog/product_info.php?products_id=70303&osCsid=1v92v6qqd3pji37jl6va7j0o32&Revell---39107-Airbrush---Master-Class-Vario-Only
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 4:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja imam ovaj već sedam godina i nikad nikakvih problema:

http://www.sparmaxair.com/product_detail.php?id=2&r=19

I akrili i enameli teku bez problema. Kupio sam rezervnu diznu i iglu prije dvije godine, ali još nema nikakve potrebe da se zamjene. Jedino što ja nisam nikad koristio nitro razređivače, pa je gumica na dizni izdržala sve ove godine. Zaista, imam samo riječi hvale za ovaj AB. Jednostavan za održavanje, čišćenje... Znalo mi se desiti da po nekoliko dana ostane boja (nekad sam pravo lijen da ga očistim) ali kad očistim i radi kao nov!

Ali ako si bacio oko na ovaj Harder & Steenbeck ULTRA 2 in 1 uzmi ga. Ja sam jedno vrijeme ozbiljno razmišljao da ga kupim, ali kako me ovaj Sparmax odlično služi, odustao sam. Sve što sam pročitao o ovom H&S bilo je pozitivno, sve u superlativu! Ako ikad budem uzimao drugi AB biće H&S Ultra 2 in 1. Na drugom mjestu je ova Iwata što ima Viper.

Ali, kako sad stvari stoje, u skorijoj budućnosti neću imati potrebe da kupujem drugi AB, jer ovaj radi ko sat!

Vjerujem da nećeš pogriješiti sa ovim Sparmaxom, ali ti vidi još malo.

Nadam se da sam bio od pomoći Wink

Pozdrav,
Mladen.
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 5:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja sam ovdje nabavio svoju iwatu: https://www.air-craft.net/

preporučam shop, super usluga i brza dostava
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 5:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imam oba i toplo ih preporučam.

PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 5:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala momci na prijedlozima. Malo čačkam po netu, i na svašta nailazim. Za Paasche nalazim da su ljudi uglavnom zadovoljni, no da se dešava da se dobije napukla dizna, loša završna obrada, korozija ispod kromiranja... Uglavnom ljudi govore da im je jako pala kvaliteta u zadnje vrijeme. H&S mi se po recenzijama nekako puno više sviđa, nisam uspio zasad naći da je bilo takvih promašaja i falunga kao sa Paasche Talonom. Budem još malo proučio Iwatu u tom cjenovnom rangu.

Hvala na savjetima i na podjeljenim iskustvima, i slobodno pišite svoja iskustva Smile

Živjeli

Ilija
Natrag na vrh
Hrvoje

Član od: 16 Sij 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 6:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo Ultre kod nas, imaju naravno i druge modele.

http://www.airbrush.hr/hr/harder-steenbeck-airbrush-/610-airbrush-ultra-x.html

A evo Ultre i kod dragih nam Poljaka:
http://plastmodel.pl/p/14/11097/harder-amp-steenbeck-125533-ultra-2-1-.html

Probaj potražiti po njemačkom eBayu i Amazonu, možda nađeš još povoljnije.
Natrag na vrh
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 6:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

H&S Evolution 2in1 - PIKA!
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 8:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uzmi Iwata eclipse neces se zeznuti. Vrh je!!!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Velj 07, 2017 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo mog iskustva:
promijenio sam nekoliko brusheva i s niti jednim nisam bio zadovoljan, davali su nekonzistentan rezultat (aztek, revell i jos par no-name brusheva).
onda sam nabavio paasche VL, s njim sam bio zadovoljan. mojapreporuka, to je pravi brush za pocetnika, ima debelu (2.5 mm) iglu i lako se cisti. i daje odlican rezultat vec na pocetku, a ako se savlada vjestina mogu se postici i jos bolji rezultati za koje u pravilu treba skuplji brush. ja sam uzeo set. pa sam dobio vise razlicitih posuda(od najmanje do najvece) sto je dobro za vece povrsine.
al to je siphon feed pa se mora temeljito cistit nakon svake upotrebe.
sad imam iwatu hp-cs eclipse i prezadovoljan sam. ima manju diznu pa se moze radit freehand, i ne mora se temeljito cistit nakon upotrebe. ipak, treba s tim bit oprezan Wink
e da, još jedna stvar, koji god brush da uzmeš, preporučio bih ti da gledaš da ima "self-centering nozzle" tj. samocentrirajuću diznu (znači da ima konusno ležište, ne na navoj), kao što je kolega naveo dole. navoj se vrlo lako izgloda pa dizna više ne dihta, to je baš boljka tih dizni sa navojem, dok ove sa konusom nemaju taj problem.

daneel: poruka promijenjena dana: Sri Velj 08, 2017 12:04 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Managarium

Član od: 24 Kol 2012
Mjesto: Koprivnica Đurđevac
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2017 12:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja koristim Harder & Steenbeck ULTRA 2 in 1 već malo duže od jedne godine i jako sam zadovoljan. Sviđa mi se kaj su brtve od teflona tak da mogu ga s nitrom čistiti i dizna se samo umetne, ne treba se ko na nekim AB-ovima prišarafiti i još dodatno pritegnuti s ključem. S njim dobiš igle i dizne 0.2mm i 0.4 mm.
U svakom sslučaju vrh!
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2017 12:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imam dva H&S airbrusha već 30 godina i nikako da se pokvare. Kupio sam ih u Hamburgu dok je jeo H&S doslovce bio u nekakvoj garaži. Jedan imam sa diznom 0,2 a drugi sa 0,3 mm i rade bez problema.
Natrag na vrh
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2017 12:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koji god od navedenih uzmeš nečeš falit.
Talon Paasche sam kupio 2014 direkt iz Amerike. Došao je u paketu s crijevom, 3 dizne, 3 igle, 3 glave + jednom širokom za raspršivanje. Kad radim najviše njega koristim. Peri, deri. Robusan, izdržljiv i lak za održavanje.
Drugi koji imam je Evolution Two in One. Njega imam tek godinu dana (niti) i za sada sam super zadovoljan iako najviše koristim Paasche jer sam naviknut na njega.

PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2017 12:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Puno vam svima hvala na savjetima, zaslužili ste svi barem po pivu od mene ako se negdje sretnemo i vidimo. Mislim da će moj konačni izbor biti H&S ultra, no vidjet ću još vremenom, ako skupim novaca, možda uzmem i Iwatu Eclipse...

Živjeli

Ilija
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma