Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

S 158, mjerilo 1:50
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 09, 2017 4:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vjerojatnije je da ratni Kriegsmarine torpedni čamac ima zaštitnu boju na dnu schiffsboden grau, tj, vrlo tamno sivu, a ne crvenu sa crnom vodenom linijom... KM Schnellboot-ovi i podmornice se često po starijoj literaturi prikazuju sa dnom kao na nekom bojnom brodu, ali to je pogrešno...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Sij 09, 2017 5:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boju sam dal umiješati po ovoj slici iz Husara. Dobio sam slijedeće podatke o bojama: Trup 7035 Lichtgrau, paluba 7012 basaltgrau, podvodni dio 3009 oxidrottunterwasserschiff i vodena linija 9005 tiefschwartz. Sve boje su po RAL standardu. Postolje za Mausere sam napravil po ovoj slici, ne mogu 100 % tvrditi da je baš to bilo, ali informacija je od čovjeka koji je ronio. Uz olupinu se još nalazi jednocijevni 20 mm top i solidna zaliha streljiva.

Ove dvije slike su iz Husara, crteži su g. Vukšića
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma