Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Otkriven PZL P.11c Miroslava Ferića
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Tra 06, 2016 2:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima još jedna fotka tog oštećenog "hrbta" iz drugog kuta.

Ako sam dobro skužio navode s ove stranice popravak tog oštećenja su doista napravili Poljaci.
Na tom linku piše kako je 1.9. u jutarnjoj akciji oborio He-111, a u popodnevnoj, prilikom pokušaja obaranja drugog, s leđa ga je pogodio BF-110 ali se uspio vratiti na aerodom gdje su zakrpali taj dio ali zbog ostalih oštećenja avion više nije poletio i ostavljen je tamo kad su 3.9. prebazirani. Dudwal dalje leti na drugom avionu. Koliko sam skužio 11-ici(?).

Na istom linku spominju još 4 njegova obaranja od kojih su 2 upitna. Posljednje je imao dan prije nego što su on i još jedan preletjeli u Rumunjsku.
Vodi se da ima 4 priznata obaranja.
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 06, 2016 4:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hornet Napisao/la:
Ima još jedna fotka tog oštećenog "hrbta" iz drugog kuta.

Ako sam dobro skužio navode s ove stranice popravak tog oštećenja su doista napravili Poljaci.
Na tom linku piše kako je 1.9. u jutarnjoj akciji oborio He-111, a u popodnevnoj, prilikom pokušaja obaranja drugog, s leđa ga je pogodio BF-110 ali se uspio vratiti na aerodom gdje su zakrpali taj dio ali zbog ostalih oštećenja avion više nije poletio i ostavljen je tamo kad su 3.9. prebazirani. Dudwal dalje leti na drugom avionu. Koliko sam skužio 11-ici(?).

Na istom linku spominju još 4 njegova obaranja od kojih su 2 upitna. Posljednje je imao dan prije nego što su on i još jedan preletjeli u Rumunjsku.
Vodi se da ima 4 priznata obaranja.
Da, čak se na jednoj slici vidi pločica na kojoj je na poljskom napisano upozorenje, a naslonjena je na reparirani dio. Ne vidi se dobro, ali mislim da je nešto u smislu da se ne naslanja na taj dio-vjerojatno je vrlo tanak aluminijski lim.
Dudwalu su priznate 4 pobjede, a osim još dvije moguće koje nisu priznate, tu je i svjedočanstvo da je u Francuskoj isto oborio Bf109E u zadnjoj borbi u kojoj je poginuo... Možda je stekao status zračnog asa,a li to nije priznato, no svejedno je jedan od dvojice najuspješnijih (uz Skalskog) iz kratke kampanje u Poljskoj.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma