Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Koji je ovo Ki!?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!?
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Bubi Restaurator

Član od: 09 Sij 2016
Mjesto: Opatija - Zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 24, 2016 12:38 am    Naslov poruke: Koji je ovo Ki!? Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima! Trebala bi mi mala pomoć oko identificiranja ovog aviona. Ovo je ustvari moja prva maketa otprije 10-ak godina i nakon što sam ju složio prvi put naknadno sam se još iživljavao na njoj vježbajući bojanje itd. tako da je na njoj već nekoliko slojeva boje i ne morate se zamarati estetskim izgledom makete jer joj nije niti bila namjena da izgleda lijepo. S obzirom da se ne sjećam čija je maketa (mislim da je Revellova) tu bi mi trebala vaša pomoć. Poprilično sam siguran da je kutija bila plava ali nisam našao nikakve plave kutije Revella za Ki-43. U biti nije niti važno od kojeg je proizvođača maketa već koji je ovo model Ki-43-ojke. Ja sam istraživao i stvarno se ne razumijem pretjerano u jap. avione tako da ako netko uspije odgonetnuti i pomoći bio bih jako zahvalan.

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=25715
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Sij 24, 2016 1:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ki-43 je, ali malo teže reći koja je varijanta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakajima_Ki-43

PorukaUpisano: Ned Sij 24, 2016 1:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nakon još malo istraživanja mislim da sam uspio suziti mogućnosti. Ovaj Ki-43 ima 12.7 strojnice Što kaže da je najranije Ic varijanta ali isto tako ispod krila ima dva 170L spremnika. E sad na wiki piše da su ti spremnici prvi put došli na III varijanti ali isto na wikipediji ima slika indonezijskog II modela koji isto tako ima spremnike pod krilima. Uglavnom mislim da bi ovo trebala biti varijanta između II i IIIa s obzirom da je IIIb bio naoružan 20mm topovima.

Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 24, 2016 3:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je Ki-43-II ne baš detaljna, al to je to...
Bubi Restaurator

PorukaUpisano: Ned Sij 24, 2016 3:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super, hvala na pomoći. Nije baš detaljna jer je 72-ojka (mislim Revellova) i jer su bar 3 sloja boje kista na njoj tako da se čudim što se uopće vide i ovi paneli.... Very Happy Uglavnom hvala na pomoći, planiram uskoro skinuti boju s nje i nabaviti novi canopy i još nešto resina i etcha pa vidjeti što se s time može učiniti.

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!? Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma