Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Koji da uzmem?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Managarium

Član od: 24 Kol 2012
Mjesto: Koprivnica Đurđevac
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 11:37 am    Naslov poruke: Koji da uzmem? Citiraj ovaj komentar

Pozdrav
Eto molio bih mišljenje u vezi ovih i preporuke naravno, može i neki drugi proizvođač u tom cijenovnom rangu

Harder & Steenbeck Ultra two in one (dvije igle 0.2 i 0.4 + dvije posudice 2ml i 5ml) 879 kn
Badger Vega 1000 850 kn
Iwata HP-CR 773 kn za cash
Iwata NEO 680 kn

Kupio sam ja Sparmax DH-103 na ebayu, trebao mi je stići prije dva tjedna, ali je nestao na našoj carini...
Znam da postoje mišljenja i pisanja oko ovih, pa pirtam, da sad kupujete kaj bi zeli?
Hvala
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 11:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo, bez debate

Harder & Steenbeck Ultra two in one (dvije igle 0.2 i 0.4 + dvije posudice 2ml i 5ml) 879

Koristim ga več 10 godina i još uvjek služi. Lako se čisti (jer nema navojnu dizu), rezervni djelovi so dostupni.... i cjena je super...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Managarium

PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 11:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grega, a jel ga čistiš s nitrom ili...?
Natrag na vrh
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 12:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, unutrašnja tjesnila su od teflona, jedino o-ring na aircapu (vidi sliku) je od gume, pa je treba malo paziti...

Što se tiče diza i igla - mislim da sam 0.4 iglu i diznu mjenjao jednom jer su igle zaista kvalitetne i tvrde, isto dizne.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: 43°30´N, 16°27´E
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 1:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koristim Paasche Talon. Meni je on BEST BUY.
https://sites.google.com/site/donsairbrushtips/paasche-talon
Imam cijeli set i prezadovoljan sam. Robusan, izdržljiv i lako se održava. Made in America. Wink

PorukaUpisano: Ned Pro 06, 2015 9:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo off topic
Odlučio sam za airbrush, pa sad samo da pitam za preporuku za kompresor, uzeo bih neki low budget, zanima me onaj AS18-2. Jel ga se isplati uzeti ili nekaj drugo...
Svaki je savjet dobrodošao
Natrag na vrh
Dodo

Član od: 15 Tra 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 2:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Managarium Napisao/la:
Malo off topic
Odlučio sam za airbrush, pa sad samo da pitam za preporuku za kompresor, uzeo bih neki low budget, zanima me onaj AS18-2. Jel ga se isplati uzeti ili nekaj drugo...

isplati ja ga imam vise od g dana, tih, malen, radi bez problema. jest da se zagrije nakon duzeg neprekidnog rada, ali nikakvih ostalih problema...
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dodo Napisao/la:
Managarium Napisao/la:
Malo off topic

isplati ja ga imam vise od g dana, tih, malen, radi bez problema. jest da se zagrije nakon duzeg neprekidnog rada, ali nikakvih ostalih problema...

sve kaj je kolega napisao stoji, s tim da, ak si možeš priuštiti, ipak uzmi kompresor s bocom. jest skuplja varijanta, ali vrijedi tih para.
Managarium

PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 9:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma znam i apsolutno se slažem da je bolje uzeti s bocom, budem još probal kak se kaže to kaže na našem ''osigurati sredstva'' za kompresor s bocom, ima onaj AS189, skuplji je od ovoga za 400 kn. Samo me je zanimalo dal vrijedi taj AS18 ili ga izbjegavati.
Natrag na vrh
Dodo

PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 1:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Managarium Napisao/la:
Ma znam i apsolutno se slažem da je bolje uzeti s bocom, budem još probal kak se kaže to kaže na našem ''osigurati sredstva'' za kompresor s bocom, ima onaj AS189, skuplji je od ovoga za 400 kn. Samo me je zanimalo dal vrijedi taj AS18 ili ga izbjegavati.

ak ti ne smeta da ti kompresor tiho radi u pozadini dok farbas maketu onda nemas dileme, ali jedna napomena. ja sam imao problema sa vlagom, u posudici se nakupi kondezata i nakon nekog vremena znao mi je "pljucnut" kroz airbursh, ali nabavio sam in line filter za vlagu i nemam vise problema.
ne znam kakva je situacija sa ovim sto ima bocu, jel se zna isto desavati....
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dodo Napisao/la:

ak ti ne smeta da ti kompresor tiho radi u pozadini dok farbas maketu onda nemas dileme, ali jedna napomena. ja sam imao problema sa vlagom, u posudici se nakupi kondezata i nakon nekog vremena znao mi je "pljucnut" kroz airbursh, ali nabavio sam in line filter za vlagu i nemam vise problema.

Koliko je meni poznato svi kompresori sa bocama , osim možda onih "home made" imaju separator za vlagu već ugrađen.

von Stuck: poruka promijenjena dana: Uto Pro 08, 2015 3:55 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Lima, Peru
PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

von Stuck Napisao/la:
Dodo Napisao/la:

Koliko je meni poznato svi kompresori sa bocama , osim možda onih "home made" imaju separator za vlagu već ugrađen.

MOžeš svako malo drenirat bocu prije nego što je koristiš-
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Dodo

PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 5:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

von Stuck Napisao/la:
Dodo Napisao/la:

sve to stima ali unatoc separatoru meni je znalo usred bojanja onako izletit kondezata Evil or Very Mad kao da se u crijevu stvarala. bez obzira koliko puta ozracim posudicu..
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma