Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

WW Roland D.VIb 1/32
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Stu 30, 2015 4:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hm... živi bili pa vidjeli! Inače pretpostavljam da će preko HGW lozengi onda doći i prozirna naljepnica sa teksturom... proučavao sam to. Ali meni ta kombinacija na maketi nikako ne paše...izgleda kao da su krila presvučena materijalom od jeansa - za traperice! Sad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Pon Stu 30, 2015 5:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kad se dva velikana ukljuce Very Happy Obojica ste u pravu i niste u pravu Very Happy

Mislio sam ici stvarno sa originalnim lozenge dekalima ali se ispostavilo da su stvarno prelosi i da kod njih preshading ne vrijedi. Niti ja imam znanje i vjestinu kao gosp. Frka da nacinim nesto od originala.

Dakle narucio sam Old propeller dekale Smile razmisljao sam i o hgw i o aviattics etc ali sam se odlucio za ove o.O Ne znam da li sam pogrijesio sta ali samo se nadam da cu imati znanja da ih apliciram kako treba.

http://www.scaleplasticandrail.com/kaboom/index.php/all-things-aviation/everything-else/aftermarket-decals/1885-1-32-four-colour-lozenge-decal-from-ols-propeller

Hvala vam na intersovanju!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 6:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izrada / WIP

Pozdrav drugovi!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 7:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je!
Kako si farbao auspuhe?
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Wishmaster

PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 7:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala Jura

Auspuh = primer pa onda copper boja od AK extreme metals pa onda MIG dark rust color pa onda AK smoke pigment. Ali nisam siguran jel gotov jos uvijek. Vjerovatno cu jos dodati light rust wash na spojevima cijevi i to bi mozda bilo to.

LP

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 3:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drvo izgleda super, nego na fotki mi izgleda kao da se kod kokpita vidi otisak prsta?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 8:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda tako Very Happy Ako pogledas pazljivije taj se trag nastavlja dalje. Mislim da je to do dekala to jest printa. Ali ne vidi se uzivo ni pazljivim posmatranjem. Mozda se svjetlo poklopilo tako nisam siguran. I ja sam to primjetio i uzeo sam model da vidim sta je medutim nema nista....

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 10:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...jako dobro ti ovo ide...spuh mi je odlično ispao... Very Happy
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Pro 07, 2015 11:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Davore! Smile

@Grunfe - posto je slikano telefonom, razmisljam da je moguce da je otisak na kamerici i da se na taj nacin pokazalo na slici?

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 12:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wishmaster Napisao/la:
Hvala Davore! Smile

@Grunfe - posto je slikano telefonom, razmisljam da je moguce da je otisak na kamerici i da se na taj nacin pokazalo na slici?

To sigurno nije! Da je otisak na leći, slika ili dio slike bi bio mutan.
Ako na maketi toga nema, onda je ovo vjerojatno neka igra svjetla... Dobio si neki efekt Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2015 8:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pokušaj slikati nečim kvalitetnijim... mene također zanima taj efekt drva Smile
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma