Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

WW Roland D.VIb 1/32
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 11:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala!!! Zivjeli U zdravlje
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 4:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wishmaster Napisao/la:
Hvala vam na komentarima Very Happy

Pojaseve nisam stavio jer nisu jos dosli Very Happy Cekam ih u ovo par dana. Svakako sad cu imat posla oko simulacije drveta na unutrasnjem oklopu. Grunfe pitanje - da li je i oklop unutra bio bojen kao ovaj kostur - to jest pola drvo i pola zelena boja na dijelu gdje je bila masina?

Može biti i jedno i drugo, ali obzirom da si već obojao unutrašnjost drvene konstrukcije i nosač motora sivo, onda je logično da su i stranice drvene oplate unutra sive.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 4:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Upravu si! Ima logike Very Happy
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 4:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrhunski rad!

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Lis 26, 2015 3:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kurfurst hvala!

Puno posla - malo vremena za hobi Smile

Mali napredak. Stavio sam pojaseve, uradio unutarnji dio oplate i zatovrio trup.

Bio sam lijen slikati oplatu unutra detaljnije ali nazalost ionako ce se malo toga vidjeti o.O

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Lis 26, 2015 4:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stavi malo wash-a na pojaseve.

Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Sri Lis 28, 2015 10:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Spreman za dekale pa kako ispadne Very Happy

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Stu 23, 2015 12:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozz drustvo. Nije me bilo dugo vremena. Uglavnom posao medutim i model mi je zadao glavobolje Smile Bio sam ga presvukao u uschijeve dekale i poceo bojiti shemu na njega, medutim trake za maskiranje su mi skinule i boju koja je bila prethodna, a cak i dekale na nekim mjestima. Uglavnom koristio sam par razlicitih proizvodaca u izradi pa sam dobio preporuku da se drzim jednog proizvodaca radi hemijskog sastava i da ne bi smjelo biti problema Smile Uglavnom oplatu sam skinuo i pripremio ga za novi sloj dekala koje cekam da stignu. Mislim da je sad podloga duplo bolja od prve. Jos sam neke dijelove pripremio, i uradio sam "dry fit" da vidite kako ti zgleda.

Srdacni podzavi Smile

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Stu 23, 2015 12:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da bi boja metalne oplate oko motora trebala biti svjetle sivo-plave boje. osim ako nemaš neku drugu referencu? Što se tiče drvene oplate, baš me zanima kako će ispasti sa Uschijevim naljepnicama sa teksturom drva. Trebaš voditi računa da su baš sve letvice spajane iz segmenata jednake dužine, onim cik-cak načinom, te da su slagane po sistemu cigli u zidu.
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Stu 23, 2015 1:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boja je ova originalna koji onu predlazu Interior grey green semi gloss - tamiya XF76. Da li je to tacno ili moze biti jos tacnije prema nekim referencama nisam siguran.

Sto se tice letvica ovo par tamijih su kao samo umetnute to jest zamjenjene. To sam htio postici. Nesto kao na ovoj slici

http://www.google.ba/imgres?imgurl=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Wilhelm_Eickhoff_-_Roland_D.VIa.jpg&imgrefurl=https://en.wikipedia.org/wiki/LFG_Roland_D.VI&h=1079&w=1689&tbnid=d5Y7H6LSzvMhqM:&docid=HksTQ_2dzYY8EM&ei=CPRSVuyxL82Nav63iugP&tbm=isch&ved=0ahUKEwjs1auhtKbJAhXNhhoKHf6bAv0QMwgcKAIwAg

Pozdravi!

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Stu 23, 2015 1:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim vjerovatno su vase primjedbe na mjestu i tacne ali to je moje neko videnje. Ali svakako cijenim sve komentare, primjedbe i pohvale!

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Stu 23, 2015 2:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije loše malo proguglati po fotkama Rolanda D.VI kako su ga radili drugi pa ćeš naći kakva bi trebala biti nijansa te boje...
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Ned Stu 29, 2015 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozz drustvo. Nastavak. Bojenje skoro svih dijelova je zavrseno i ostao je posao postavljanja dekala na krila, trup i jos neke dijelove. Plus propeler i ispusna cijev nisu zavrseni. I onda sklapanje.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Stu 30, 2015 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zalud si se trudio sa shadingom krila kad preko idu lozenge naljepnice koje su neprozirne.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Stu 30, 2015 3:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da su u planu HGW prozirne lozenge (tj. samo boje na prozirnom dekal papiru), jer su one WNW ispod razine ostatka makete, ali onda podloga ne bi trebala biti siva, nego bijela ili nekakva slonovača...

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma