Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Oklopne postrojbe u NDH

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Pon Stu 16, 2015 12:12 pm    Naslov poruke: Oklopne postrojbe u NDH Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

Nije i je recenzija knjiga. Wink
Zanima me vaše osobno mišljenje koja od navedenih knjiga je bolja ako uzmemo u obzir cijenu, kvalitetu fotografija, točnost podataka itd ...
Ili je to jedna te ista stvar?

Radi se o:

1. Dinko Predoević i Bojan Dimitrijević, Oklopne postrojbe Sila Osovine na JI Europe

http://vojnapovijest.vecernji.hr/oklopne-postrojbe-sila-osovine-na-jugoistoku-europe-1037095

2. Dinko Predoević, Oklopna vozila i oklopne postrojbe u Drugom svjetskom ratu u Hrvatskoj II.

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-4372
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
tiger
Gost
PorukaUpisano: Pon Stu 16, 2015 12:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E sad, koja je bolja?
Pišem ti ovo jer imam obje.
Bojim se da ih ipak ne možemo uspoređivati, obzirom da prva obrađuje generalno od početka rata do kraja. Pojavljuju se greške oko imenovanja pojedinih vozila, pa ako možeš tolerirati takve greške, knjiga se čini korisnom. Takva tema ima prostora za istraživanje i vjerujem da će na tu temu biti još objavljivanih materija u kojima će se pojavljivati nove fotografije. Takve nove fotografije upravo čine raziku od druge knjige iz tvoga upita, s time što druga knjiga obrađuje oklopne postrojbe do kapitulacije Italije. Također, druga knjiga je malo temeljitija i po meni bolja pa stoga se nadam da ćemo uskoro imati priliku vidjeti i nastavak, odnosno period od jeseni '43. do svibnja 1945. U obje knjige bistroća fotografije nisu top kvalitete što je vjerojatno uvjetovala cijena tiska i papira, a tekstualni dio je korektan, sažet u dozvoljenim okvirima prostora za taj dio. Pisana je bilingvalno, gdje se hrvatski i engleski, kada sve pročitaš u pojedinim dijelovima ne prate, pa tako zgodne informacije dobivaš pročitavši oba stupca.
Vjerojatno odgovor koji želiš izbjeći, ali preporučujem obje.
Natrag na vrh
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Stu 16, 2015 12:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kupi ovu sa crvenim koricama. Imam obje, ova mi se naprosto čini bolja.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Brommann

PorukaUpisano: Pon Stu 16, 2015 1:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Goreprsti
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Stu 16, 2015 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja također imam obje i kao što je već Tiger rekao druga pokriva samo razdoblje do 43g. ,ali ako su ti bitne fotke ,pogotovo kao reference za makete onda definitivno "crvena" u njoj ima dosta ,barem meni neviđenih, fotki. Trebao si ih piknuti na Interliberu sada bila je na opakom sniženju i jedna i druga. Za redovnu cijenu "crvene" moglo se je na Interliberu kupiti obje i još bi ti ostalo.....
Brommann

PorukaUpisano: Uto Stu 17, 2015 12:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bit će crvena snižena, samo je pitanje vremena. A i nije Interliber jedini sajam knjiga, ima toga.
Npr. Hrvatski ratnici kroz stoljeća 4 je bila cca 300 kN, danas je 185.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma