Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Messerschmitt Bf109K-4 1/48 Hasegawa
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Lis 22, 2015 5:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve sam pomatirao i malo ublažio boje:

Konačno sam se odlučio malo ozbiljnije pozabaviti prljanjem, a koristio sam AK wash. Planiram još jednom lagano proći matt lakom, a čini mi se da sam s donje strane malo pretjerao, pa razmišljam da li da to ublažim kapljicom svjetlije boje u lak.
Kako se vama čini?
Slike nisu naj i u živo je prljavština izraženija.

Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Sub Lis 24, 2015 9:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlicno. Svaka cast!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Lis 24, 2015 5:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislim da nisi pretjerao sa prljanjem sa donje strane. Meni izgleda dobro...
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Lis 24, 2015 5:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Apsolutno nisi pretjerao s prljanjem, cak naprotiv. Ja bih to jos puno puno vise isprljao! Wink
Natrag na vrh
jura_vg

PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 10:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Igranje s bojama je gotovo, a na redu su detalji...

Zalijepio sam cijevi strojnica:

...i auspuhe:

U kokpit sam ugradio preostale sitnice:

...i na kraju zalijepio prednje staklo:

Štit je od plehova (CMK), a staklo u štitu i stakla na nišanu su od filma).
jura_vg

PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2015 11:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas sam zalijepio kompletan stajni trap (lajtunzi su od ribičkog najlona), kontrolne površine, usisnike kompresora i hladnjaka, protuutege elerona (jednog mi je pinceta lansirala u nepoznato pa sam ga morao skrečati) i onu antenu ispod krila (ili šta je već).

Poz Wink
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pet Stu 06, 2015 8:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično izgleda...
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Stu 06, 2015 1:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dekali slabe kvalitete ti ruše ukupni dojam- one crvene crtice za hodanje po krilu su pomaknute, pa se vidi ispod crvene bijela podloga. Bilo bi ti bolje da si to zamaskirao sa Tamiya trakom i pobojao AB-om. Uz to, svastika i crno-bijela crta iza križa na trupu su pomaknuti - crni dijelovi u odnosu na bijelu podlogu. To još, možda možeš oprezno sanirati. Vrh radio antene ispod krila bi isto izgledao ljepši od tanke žice, a ne taj debeli, plastični. Mogao bi i one četvrtaste panele u stajnom trapu jače zatamnit za wash-om, jer su to u stvarnosti rupe... Osim toga, boja unutrašnjosti kutija stajnog trapa i poklopaca na K-4 je ili u boji donjih površina ili su neobojani-nije to sredina rata da su u RLM02...na K-4 su često i noge stajnog trapa i felge neobojane, tj. metalne, ali to trebaš pogledati na slikama konkretnog aviona-mislim da si za ovaj konkretni avion to dobro obojao... Ukupno maketa dobro izgleda, i šteta je neke bitne detalje zanemarit, jer se time ruši ukupni dojam. Vidim da je ovo projekt za tvoju zabavu, a ne za natjecanja, jer pretpostavljam da bi se upustio u rivetiranje i uložio u više dodataka i bolje dekale, ali šteta je u osnovi dobru maketu ne izgurat do kraja da bude što bolja..

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
jura_vg

PorukaUpisano: Pet Stu 06, 2015 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Dekali slabe kvalitete ti ruše ukupni dojam- one crvene crtice za hodanje po krilu su pomaknute, pa se vidi ispod crvene bijela podloga. Bilo bi ti bolje da si to zamaskirao sa Tamiya trakom i pobojao AB-om. Uz to, svastika i crno-bijela crta iza križa na trupu su pomaknuti - crni dijelovi u odnosu na bijelu podlogu. To još, možda možeš oprezno sanirati. Vrh radio antene ispod krila bi isto izgledao ljepši od tanke žice, a ne taj debeli, plastični. Mogao bi i one četvrtaste panele u stajnom trapu jače zatamnit za wash-om, jer su to u stvarnosti rupe... Osim toga, boja unutrašnjosti kutija stajnog trapa i poklopaca na K-4 je ili u boji donjih površina ili su neobojani-nije to sredina rata da su u RLM02...na K-4 su često i noge stajnog trapa i felge neobojane, tj. metalne, ali to trebaš pogledati na slikama konkretnog aviona-mislim da si za ovaj konkretni avion to dobro obojao... Ukupno maketa dobro izgleda, i šteta je neke bitne detalje zanemarit, jer se time ruši ukupni dojam. Vidim da je ovo projekt za tvoju zabavu, a ne za natjecanja, jer pretpostavljam da bi se upustio u rivetiranje i uložio u više dodataka i bolje dekale, ali šteta je u osnovi dobru maketu ne izgurat do kraja da bude što bolja..

Kako sam u uvodnom postu napisao, ne kužim se baš u Messere, tako da se moram složiti sa svime navedenim Rolling Eyes
Svaki projekt je prvenstveno za zabavu, ali pokušam istražiti subjekt koliko mi to dopušta pristupačnost dokumentacije, a u ovom slučaju nisam našao gotovo ništa, što me začudilo jer 109-ku smatram jednim od najpopularnijih WWII aviona (možda mi se nije posrećilo google-om). Inače, maketu sam izvukao iz stasha prvenstveno da se okušam s AK weathering bojama. Sljedeći projekt će iimati isti cilj, a sve je to i u nekakvoj pauzi dok skupljam materijal za Imprezu. Najviše me smetaju ti dekali i žao mi je da ih nisam pregledao prije (znam za drugi put Wink ), jer bi s nekim aftermarket dekalima maketa izgledala pedantnije. No ne opterećujem se previše... Imam i 32-ku, pa ću na njoj iskoristiti sve naučeno na ovoj Wink
jura_vg

PorukaUpisano: Sub Stu 07, 2015 10:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poslušao sam Grunfov savjet, pa sam zamijenio vrh antene pod krilom i zacrnio rupe u wheel bay-evima. Rolling Eyes

Zalijepio sam canopy, antenu i propeler i time završio maketu! Very Happy

http://mkgrunf.com/messerschmitt-bf-109k-4-148-hasegawa-iliti-messer-s-3d-svastikama/

GOTOVO
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma