Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Veda + kompresor

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Managarium

Član od: 24 Kol 2012
Mjesto: Koprivnica Đurđevac
PorukaUpisano: Ned Ruj 13, 2015 10:52 am    Naslov poruke: Veda + kompresor Citiraj ovaj komentar

Pozdrav
Namjeravavam kupiti ovaj Vedin set na ebay-u za 50$. Veda WD 180 0.2mm dual action.

E sad, znam da je bilo puno riječi oko veda i da je sasvim OK za te novce. Zanima me jel možda postoji neki bolji set za te ili malo veće novce?
Jel je 0.2mm dizna sasvim Ok za maketarstvo?
Druga stvar treba mi i kompresor. Molio bih preporuku za tak neki jeftiniji, ali da je sasvim OK. Može biti i neki kineski sa ebay-a ili iz nekih naših dućana. Pretpostavljam da je bolje uzeti kompresora s bocom... ili je svejedno?
Svaki savjet je dobrodošao
Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Ruj 13, 2015 7:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

početkom godine sam kupio vedu. nisam bio previše zadovoljan, ranije sam imao korejski sogole koji je skuplji jednostavniji i bolji, a prije toga revelov vario koji koristim 10 god i još uvjek je odličan.

kod vede nemoj koristiti nitro razređiva za čišćenje jer gumice će stradati.
Natrag na vrh
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Ned Ruj 13, 2015 8:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nemam baš iskustva sa vedom, ali imao sam kist sa takvom dizom i brzo sam sredio onaj sitni navoj tako da sam ga na kraju lijepio sa superljepilom i radio je još neko vrijeme.
Sad koristim badger 200 ili nešto slično bez ikakvih problema već desetak godina.
Managarium

PorukaUpisano: Čet Ruj 17, 2015 4:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pronašao sam kod Juričeka kompresor. Werther TC-108 za 940 kn. Jel ga se ispalti uzeti?
Natrag na vrh
milanji

Član od: 24 Ruj 2015
PorukaUpisano: Uto Stu 03, 2015 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav također sam početnik i zanima me isto kao i kolegu. Imate li kakvu preporuku za kupovinu s ebaya, ništa profesionalno, airbrush i kompresor. Bitno da se ne prestane s radom nakon jedne makete i da pristojno radi, treba mi za povremeni rad cca 3 makete godišnje. Vjerujem da ima i solidnih kineza s kojima radite. Molim vas da odvojite vrijeme za preporuku.
Natrag na vrh

Član od: 15 Lip 2015
PorukaUpisano: Uto Stu 03, 2015 11:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

0.3mm dizna je sasvim adekvatna za 90% maketarskih potreba. A finese i tanke linije se postižu ne toliko sa airbrushem, koliko sa pritiskom i njegovim podešavanjem na kompresoru.

Edit: Admin
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 10:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imao sam VEDU i nije mi se pokazala baš nešto posebno pouzdana. Nakon toga sam kupio kod Juričeka nekineznamkojamarka airbrush. Nije mi ni taj bio baš nešto posebno dobar ali koristim ga i dan danas za nanošenje fixera,washeva i ne tako nekih zahtjevnijih radova. Na ta dva airbrusha potrošio sam nekih cca 700 kn da bi u konačnici kupio Passche TALON sa kompletom od 3 dizne, igle, glave i jednom dodatnom za široko raspršivanje. Po meni...neeeema boljeg ABa. To je doduše moje mišljenje. Robusan, nije kompliciran za rad, održavanjei sastavljanje, a radi ko metak.
To je moja preporuka.
Za nekih 1000 kn uz carinske pristojbe može se naći na ebayu.
Ja imam namjeru kupiti još jednog za pomoćni.

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 11:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tu malo prošnjofajte : http://tinyurl.com/p3swgnq
Managarium

PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 12:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nick Napisao/la:
Tu malo prošnjofajte : http://tinyurl.com/p3swgnq

Znam za tu stranicu, odustao sam od Vede, dać ru rađe još duple pare i kupiti bolji.
Natrag na vrh
milanji

Član od: 24 Ruj 2015
PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 1:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Naručio bih s ebaya jer je povoljnije.
Kolega Slider u temi AB pomoć, ovog podforuma hvali Vedin airbrush, jasno mi je da ne mogu dobiti Iwatu za 20 $ ali ima airbrusheva od 20 do 30 $ koji mogu poslužiti pogotovo početniku.
Više mi je problem kompresor i gdje naći najpovoljniji. Na tom linku gore što si postavio i tamo u kompletu daju za 700 kn s tim prijenosnim kompresorom po slici rekao bih kinesko, na ebayu se može proći povoljnije, samo treba pametno izabrati.
Nisam siguran jel uopće oni mini kompresori za "nokte" uopće rade a oni su najpovoljniji cca 40 dolara.

Uzeti taj "nails" mini kompresor, ili kupiti revellov basic set zajedno s airbrushom? Nisam pametan. Razlika između tih kineza i revellovog kompleta cca 40 - 50 dolara.
Natrag na vrh
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2015 1:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja koristim Iwatinu High Performance seriju i zadovoljan sam:
1. Olympos HP-B (kvalitetna kopija Iwate HP-B) - slovo B označava mali spremnik (1.8ml), dizna je 0.2mm
2. Iwata HP-C+ - slovo C označava veliki spremnik (9ml), dizna je 0.3mm, a + označava regulator krajnjeg položaja igle.

HP-C je malo robusniji (veća dizna i deblja igla), pa ga koristim kada trebam široki mlaz i puno boje, tako da ne trebam puniti tri puta da bi pofarbao lovca u 1/48; dok HP-B koristim kada trebam uži mlaz ili pofarbati nešto sitnije.

Mogu se naći od 900 kuna na ebayu.

Nadam se da ti je pomoglo Wink
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma