Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Indijanski tragač i US konjički časnik

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Nino Luk

Član od: 25 Kol 2015
Poruke: 46
PorukaUpisano: Sub Ruj 05, 2015 2:52 pm    Naslov poruke: Indijanski tragač i US konjički časnik Citiraj ovaj komentar

..... još sviježi...





Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ruj 05, 2015 3:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...dobro je to ali su mi figure malo presjajne....preporučam mat lak ili polumat od valleja...i na bijelom konju ako je pokrov kožni, ok....ako je deka onda je isto presjajno...
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Nino Luk

Član od: 25 Kol 2015
Poruke: 46
PorukaUpisano: Ned Ruj 06, 2015 12:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

....mat lak ne valja za ovakve radove, figure su bojane Humbrol mat bojama, ali na crnoj podlozi pod kutem snimanja od 20% lijevo ili desno od izvora svijetla i s tzv. "vivid" opcijom isticanja boja uz 1/-3 kontrast, čini se da su boje polusjajne. Ali nije tako.... posjenčani rubovi prevučeni su 60% razrijeđenom bojom (uglavnom tamnijom) koja se izvlači iz udubina na figuri, kako bi se premazi doimali mekši (rad kistom od 1 mm 0/10) ukratko imam iza sebe više od 1000 ofarbanih figura od 28 do 54 mm... dobro je... male tajne.... slažem se... i treba mi bolji fotoaparat, ali nema se novaca....
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ruj 06, 2015 1:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...sve 5...ovako mi se čini malo presjajno ali moguće da je zbog fotića....sve u svemu dobre figure...
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Nino Luk

Član od: 25 Kol 2015
Poruke: 46
PorukaUpisano: Ned Ruj 06, 2015 10:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Smile naravno hvala na svakom komentaru.... dobre su figure, ali samo po konceptu.... cijena je odlična, ali kada ih uzmeš u ruke nakon brojnih metalnih i resin figura, vide se neki mali nedostaci..... no svakako svima koji vole ovaj dio povijesti..preporučam kupnju (tvrtka Master Box)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron