Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-100F, 1/72
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Uto Ruj 01, 2015 11:09 am    Naslov poruke: F-100F, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Prije oko mjesec i pol dana završio sam ovaj stari Italerijev F-100F. Sada sam uhvatio vremena da ga slikam. Slike su relativno loše jer ne znam kako dobro uhvatiti alu-foliju koja previše blješti ili je nekada previše tamna....problemi sa metalom....u prirodi izgleda bolje (bar meni)...










Svaka kritika dobrodošla.....
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 01, 2015 2:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moje je mišljenje da je sa alu folijom velik posao, a rezultat nije tako dobar, jer je ta alu-folija prilično debela, pa tokom postavljanja na maketu dolazi do bezbroj sitnih pogrešaka koje su gotovo neizbježne zbog kompleksnih površina. Na NMF finišu se vidi svaka i najmanja greškica, pa premda nema ništa uvjerljivije što bi prikazalo aluminij od samog aluminija, često je bojanje uspješnije na maketi, nego nanošenje alu-folije. Postoji i jako fina i tanka alu folija koju je teško nanositi jer se lako potrga i posebno ljepilo koje se koristi za postavljanje zlatnih i srebrnih listića kod restauratorskih radova, pa se na taj način može sve napraviti puno finije, ali je to u konačnici skup i dugotrajan proces za rezultat koji se može postići sa alcladom ili extreme metal-om brže i lakše... Ovo nije ocjena makete, nego moje lamentiranje o maketarskoj filozofiji, ali, možda ti se isplati kombinirati metodu i eksperimentirati sa kombinacijom metalne boje i tanke alu folije? Uglavnom, makete koje si već tako napravio, a imao sam ih prilike vidjeti u živo ne ispunjavaju očekivanja u tehničkom smislu očekivane finoće površine...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku


Član od: 15 Lip 2015
Poruke: 186
PorukaUpisano: Uto Ruj 01, 2015 9:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moje mišljenje je, da je ova tehnika primerljivija za veče razmere, dok je u 1:72 jednostavno pregruba. Treba imati u vidu, da je tzv. scale effect i ovdje itekako prisutan.

Josip
_________________
Live and let die
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Uto Ruj 01, 2015 9:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[quote="JŽ"]Moje mišljenje je, da je ova tehnika primerljivija za veče razmere, dok je u 1:72 jednostavno pregruba. Treba imati u vidu, da je tzv. scale effect i ovdje itekako prisutan.

Josip[/quot

I ja tako mislim. Ovo je samo vježba za veća mjerila...
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 01, 2015 10:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

..ne vidim smisao ove tehnike uz kvalitetne metalne boje....nikada folija ne može zamijeniti boju...slažem se sa Mihom da ovo u zbilji lošije izgleda nego na slikama...
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 9:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dok vi lamentirate o alu foliji ,ja ću reć da mi se sviđa rad pogotovo wethering oko motora i repa. Smile
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 10:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se isto sviđa a što se tiče folije čekam neki rad u 48 koji najavljuje ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 11:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U ime nas malobrojih koji još uvijek više cijenimo krv, znoj i suze od konačnog "lijepog izgleda" i apsolutne vjernosti originalu (koju btw još nitko nikad nije i neće postić), svaka čast. Čista petica! Dva prsta gore Winner
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MARK 64

Član od: 07 Tra 2011
Poruke: 72
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 12:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan rad Clap 2 svaka čast na finalnom izgledu makete,a još više na utrošenom trudu i energiji,da bi se samo nalijepila al.folija,a da ne govorim o ostalim dobivenim efektima.
Imao sam prilike vidjeti uživo u Osijeku tvoje radove na principu ove nove tehnologije,za mene još uvijek strane i poprilično nepoznate u našim maketarskim krugovima.
E sada da li se isplati "mučiti"oko lijepljenja al.folije umjesto korištenja različitih metalajzera koji su vrlo efektni ,uz koje je potrebno puno manje truda,a efekt je manje- više bolji ili lošiji,to je relativna stvar.
Jer je to isto kao i naš hobi prvenstveno izazov za stvaranje nečeg novog i samim tim zadovoljstvo pojedinca.Jer kada bi se gledalo očima ljudi koji su izvan našeg hobija ,po broju utrošenih sati za sastavljanje pojedine makete,da ne kažem uz još dodatna detaljiranja , te kada bi se to pretvorilo po ekonomskoj računici npr.cijeni po barem 25 kn/radnom satu,hobi bi nam bio totalno neisplativ,a često puta na granici mazohizma.
Tako da Antune po meni Klap klap
_________________
MARK

MK "David Schwarz"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Poruke: 1356
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 5:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne bi tija ulazit u to je li omjer uloženog vremena i krajnjeg rezultata rada sa folijom na kraju slabiji od onoga sa metalizerima ja mogu rec da mi se maketa sviđa jer je drugačija od ostalih nmf maketa i po meni vaša najbolja do sad rađena u ovoj tehnici.pogotovo mi se sviđa waethering na repu Very Happy
_________________
nisam zgodan,al sam nezgodan
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger


Član od: 15 Lip 2015
Poruke: 186
PorukaUpisano: Sri Ruj 02, 2015 10:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je uspjela, samo nije toliko apetitlih od blizu. Sviđa mi se staranje i pogotovo garež metala na bokovima. Uostalom uživo na CK, ako bude izložena, vidječu kako izgleda u živo.

Inače na 1:32 F-84G ili T-33 ta bi tehnika itekako bolje izgledala. Makete postoje. Možda jednog dana?

Josip
_________________
Live and let die
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Čet Ruj 03, 2015 6:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svima hvala na odgovorima.
Ne bih htio previše gnjaviti, ali postaviti ću nekoliko slika makete i originalnih povijesnih fotografija, čisto zbog usporedbe vjernosti makete u odnosu na orignal:













_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Hrcak

Član od: 29 Jul 2010
Poruke: 162
PorukaUpisano: Čet Ruj 03, 2015 8:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ljudi bez ljutnje ali hvala ovakvih radova ne pomaze nikom, Antune konstantno ponavljate pocetnicke greske,zelim vam strpljenja i unaprijedjivanja maketarskih tehnika.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Poruke: 2447
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ruj 03, 2015 8:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun ima svoj stil maketarenja i u to neću ulaziti nego mi niste jasni vi pljeskači s komentarima "wow, mrak, opako dobro, super rad", a ruku na srce, da li stvarno to mislite? Ma dajte. Koja je poanta?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Poruke: 1795
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ruj 03, 2015 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni je Ok jer koliko kužim ovo je samo još jedna vježba dok Antun ne ulovi grif. Meni inače ova tehnika izgleda bolje uživo nego na fotkama.

Nadam se da će prave makete a ne vježba izgledati ovako Very Happy

http://smm.solidmodelmemories.net/SMF/index.php?topic=1213.0

ili

http://www.largescaleplanes.com/tips/MikeMcLeod/metalfoil/metalfoil.php
_________________
WHO DARES WINS
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 1/8

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron