Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Dodge WF-32 i Ford CMP, 1945. NOVJ u Rijeci.
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pon Jul 06, 2015 5:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je Kurfurst, slažem se s tobom - ovaj forum je za proučavanje vozila (i izradu maketa istih) a ne prebrojavanje glasova tj. krvnih zrnaca - za to (krvne zrnce) postoje drugi forumi.

Uostalom, i da dođemo da nekih relevantnih podataka o krvnim zrncima, tko je od nas sposoban vratiti se 70 godina unatrag i shvatiti ondašnju logiku i razmišljanje - mislim, ipak mi nismo toliko potkovani povjesničari za to, zar ne?

Zato poslušajmo savjet mudrih glava iz gornjih postova i usredotočimo se na vozila - to nam svima mnogo bolje ide .... a to je bila (ako sam dobro shvatio) i Dragišina namjera.

Vojo Head banging Mir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Jul 07, 2015 1:32 am    Naslov poruke: Doprinos točnim demografskim podacima 1931. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Moram iskopati tu knjigu, pa ću dati točan naslov. Meni je sve to o stanovništvu posve novo, o migracijama i sl. Ja sam za raspravu i nemam potrebe za preglasavanjem ili krivotvorenjem podataka.

Lijep pozdrav, Dragiša.

Naknadno provjereno: "Mornarica NOVJ" Jovana Vasiljevića.

dragisa1956: poruka promijenjena dana: Pet Jul 17, 2015 7:26 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Jul 07, 2015 10:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nadam se da je svima jasan apsurd i zamjena brojeva kod Dragišinog navođenja slike iz neke bizarne literature i da je rasprava o demografiji gotova. Tema o kamionima je zanimljiva i ovdje na maketarskom forumu nije mjesto raspravama koje su sasvim neprimjerene temi, jer će u suprotnom biti zaključana. Kako je rekao Meštar u seriji Velo Misto-Neću politiku u moju butigu!

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Uto Jul 07, 2015 3:10 pm    Naslov poruke: Pregled socio. i nacio. sastava 4. armije NOVJ 31.III.1945. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Razne zastavice po vozilima NOVJ fotografiranih po Puli, Trstu, Rijeci, Sušaku i drugdje po konačnom oslobođenju.
Evo da se vidi tko je sve doživio i oslobađao Hrvatsko i Slovensko primorje 1945. pa pričao svojoj djeci i unucima: "Pregleda socijalnog i nacionalnog sastava jedinica u sastavu 4. armije NOVJ na dan 31. III. 1945."

Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Jul 10, 2015 9:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Opet krvna zrnca... Ovo je posljednje upozorenje da se držimo teme vezane za reference za maketarstvo, a ne ulazimo u off topic sa nacionalnim strukturama. Ban?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
dog

Član od: 17 Stu 2006
Mjesto: rijeka
PorukaUpisano: Pet Jul 10, 2015 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo još jedna...sa neke slovenske stranice (koju sade ne mogu pronaći)
a govori o JA u Trstu.

upload img
Natrag na vrh
dog

Član od: 17 Stu 2006
Mjesto: rijeka
PorukaUpisano: Pet Jul 10, 2015 3:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Trst

photo storage
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma