

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Gak
 | | Član od: 30 Svi 2011 | | Poruke: 574 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 12:44 am Naslov poruke: Nakajima B5N2 Kate, Hasegawa, 1:48 |
|
|
Jedna maketa koju sam imao sastavljenu, pa sam skinuo boju i ponovno farbao da isprobam neke nove proizvode, kombinacije i tehnike. Nisam osobito pazio na detalje i urednost, rijesena u 4 dana. Buduci da kao takva nece biti objavljena nigdje, eto da i ja nesto zaljepim da ne bi bilo da samo trazim nesto, a nikakve slike ne stavljam...
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Poky
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 5420 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 1:34 am Naslov poruke: |
|
|
Pa nije ti loše to "isprobavanje"  _________________ Poky |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 9:28 am Naslov poruke: |
|
|
Dobro izgleda, više nego dobro Još da si malo isprobavao i ljuštenje boje...  _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomo
 | | Član od: 06 Stu 2005 | | Poruke: 1725 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 10:07 am Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | Dobro izgleda, više nego dobro Još da si malo isprobavao i ljuštenje boje...  |
Ovisi u kojem razdoblju ga prikazuje.
Ovo je Fushidin Kate (zapovjednik napada na Pearl Harbour, tri žute crte na repu označavaju čin). Ti avioni su bojani u zeleno na brodu na putu za Pearl Harbour.
Možemo debatirati o kvaliteti nanosa boje u poljskim uvijetima, ali dostupne fotke Katova iz Pearl Harboura pokazuju da su avioni bili vrlo uniformno obojeni i teško da su se stigli nešto posebno pohabati/zaprljati u tako kratkom vremenu.
E sad postoji fotka istog aviona kako slljeće na Akagi par mejseci kasnije gdje se vidi izuzetno jako guljenje boje po trupu,što znači da provizorni nanos zelene boje ipak nije dugo potrajao. Avion je otišao na dno oceana u bitci za Midway zajedno s Akagijem i iako nemamo fotku možemo pretpostaviti da je onda bio već jako trošen.
Gakova maketa nije guljena, ali jest trošena (izbjedila boja, prljavština po panelima), pa bi je ja smjestio negdje u početak 1942.
No kako je to više bila testna maketa za isporbavanje tehnika, ne treba to sve doživljavati previše ozbiljno. U svakom slučaju jako lijepo. Tvoje isprobavanje izgleda bolje nego "ozbiljan" trud nekog drugog.  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 11:11 am Naslov poruke: |
|
|
Dobar je! _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 12:39 pm Naslov poruke: |
|
|
| Tomo Napisao/la: | | Grunf Napisao/la: | Dobro izgleda, više nego dobro Još da si malo isprobavao i ljuštenje boje...  |
Ovisi u kojem razdoblju ga prikazuje.
Ovo je Fushidin Kate (zapovjednik napada na Pearl Harbour, tri žute crte na repu označavaju čin). Ti avioni su bojani u zeleno na brodu na putu za Pearl Harbour.
Možemo debatirati o kvaliteti nanosa boje u poljskim uvijetima, ali dostupne fotke Katova iz Pearl Harboura pokazuju da su avioni bili vrlo uniformno obojeni i teško da su se stigli nešto posebno pohabati/zaprljati u tako kratkom vremenu.
E sad postoji fotka istog aviona kako slljeće na Akagi par mejseci kasnije gdje se vidi izuzetno jako guljenje boje po trupu,što znači da provizorni nanos zelene boje ipak nije dugo potrajao. Avion je otišao na dno oceana u bitci za Midway zajedno s Akagijem i iako nemamo fotku možemo pretpostaviti da je onda bio već jako trošen.
Gakova maketa nije guljena, ali jest trošena (izbjedila boja, prljavština po panelima), pa bi je ja smjestio negdje u početak 1942.
D | vel don, maj jong padavan...ni ja to ne bih bolje napisao
krasna maketa, svaka cast
mene ceka moja u 72, al bit ce cista ko suza....ono, jos se nije boja osusila  _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Gak
 | | Član od: 30 Svi 2011 | | Poruke: 574 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 2:42 pm Naslov poruke: |
|
|
Da, nisam ga gulio jer je s pocetka rata. Fading sam radio da probam nove uljane boje, a prljav je jer sam radio novi wash sa temperama, pa mi nije sjeo jer avion izgleda prljav! Za srebrnu od ispod nije los... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Pet Stu 14, 2014 4:43 pm Naslov poruke: |
|
|
| Gak Napisao/la: | jer avion izgleda prljav! ... |
mali zuti iz odrzavanja bi po dobrom starom obicaju dobili desetak udaraca stapom po ledjima ... _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Ned Stu 16, 2014 7:08 pm Naslov poruke: |
|
|
veoma dobar ,čestitke. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| KuKŁiNsKi
| | Član od: 03 Kol 2014 | | Poruke: 160 | | Mjesto: Dežela |
|
Upisano: Pon Stu 17, 2014 12:34 am Naslov poruke: |
|
|
zašto bi imao avion sa početka rata izbjedilu boju i prljavštinu a chipping ne?
boje su poznate po tome da prvo izbljede pa se tek onda počnu gulit ili? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomo
 | | Član od: 06 Stu 2005 | | Poruke: 1725 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Pon Stu 17, 2014 1:08 am Naslov poruke: |
|
|
| KuKŁiNsKi Napisao/la: | zašto bi imao avion sa početka rata izbjedilu boju i prljavštinu a chipping ne?
boje su poznate po tome da prvo izbljede pa se tek onda počnu gulit ili? |
Konkretni avioni nisu s pocetka rata. Japan je prije napada na SAD vec imao par godina staža i ovi Katovi su rabljeni. Samo su preko postojece sive kamuflaze nabacili zelenu. Diskoloracija boje ne mora stoga biti samo izbljedilost od sunca, već može biti posljedica loseg kemijskog sastava noje ili neravnomjernog nanosa. Recimo na Muratinom Kateu kojeg ja mislim radit je navodno siva boja probijala kroz zelenu zbog mjestimično tankog nanosa.
Avion moze biti prljav već nakon jednog leta. Ovisno o vremenskim prilikama, čađi iz motora ili strojnica, uvjetima na aerodromu (zemlja, beton).
Guljenje pak, pogotovo jače, ipak traži duze vrijeme habanja. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Gak
 | | Član od: 30 Svi 2011 | | Poruke: 574 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Pon Stu 17, 2014 1:49 am Naslov poruke: |
|
|
Ima malo i chippinga, ali sitno. Posebice po nosu i napadnim rubovima krila, smo je mala rezolucija, pa se slabo vidi. Ali kazem, radio sam maketu da probam nove stvari, ne da ga napravim vjerno. Da sam imao novu ruzicastu za probat, bio bi ruzicast...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Pon Stu 17, 2014 11:38 am Naslov poruke: |
|
|
| Gak Napisao/la: | Da sam imao novu ruzicastu za probat, bio bi ruzicast...  |
eto, kad se ne znas snac.... a zenini lakovi za nokte?? garant ima i ruzicastu  _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|