Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E.
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Jul 30, 2014 7:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh , sve bolje i bolje pogotovo što se radi o" muškom mjerilu".
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Poruke: 1795
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Jul 30, 2014 10:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krasan je.
_________________
WHO DARES WINS
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Jul 31, 2014 9:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro izgleda. Very Happy Vetikalac lako popraviš sa tankim kistom, samo pazi da ti ton crvene boje bude kao i na dekalu...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Čet Jul 31, 2014 4:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ljudi hvala vam i drago mi je da vam se sviđa Very Happy

@ Grunf - I ja sam mislio tako da ga popravim, jer mi se čini da su i rubovi bili crvene boje a dekal pokriva samo ivične dijelove.

Evo još malo dekala Laughing

Krila su odrađena bez problema



a ovde je bilo povuci-potegni Wink



Ostali su još dekali na propeleru, ali to kad se osuši slikarska uljna boja.

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2103
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Jul 31, 2014 7:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stari ti rasturas nema smisla uopce komentirati iz makete u maketu sve si bolji, samo fotke ljepo copy i na hard za arhivu spremam.
_________________
Vedran
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Poruke: 197
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Čet Jul 31, 2014 10:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Kol 01, 2014 2:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako radiš sa uljima efekte drva na propeleru, onda to trebaš napraviti prije postavljanja stencila proizvođača (u tvom slučaju predpostavljam Axial)...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Poruke: 5798
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Kol 01, 2014 8:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lipo,jako lipo !!
_________________
Davor
MAK Reoplan - Split
You can never have enough Flankers!!
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Kol 02, 2014 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drugari hvala svima na javljanju Very Happy

@ Grunf tako i radim, prvo boja pa stencili. Doduše samo sam onako obojen propeler prešao slikarskom Burnt Umber bojom. Čekam da se suhne pa da ih lijepim Smile
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Kol 12, 2014 3:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar dan drugari.

Pitao sam se kada će ovaj avion strefiti peh i na koji način. Ispostavilo se da će mi ispasti i da će horizontalac puknuti. Bilo mi je malo krivo, ali popravio sam ga i krenuo dalje. Nisam puno uradio. Malo prljanja slikarskim uljnim bojama, odrađen wash i par stvari postavljenoi na svoje mjesto. Morao sam uraditi i mali vjetrobran jer ga Eduard nije dao. Zaboravio sam da ga slikam, ali pokazaću ga bolje drugi put. Film od dekala na horizontalcu se vidi, ai šta je tu je.



Eto toliko do idućeg javljanja.

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Čet Kol 14, 2014 5:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam neki fan dvokrilaca, ali ovo mi izgleda fantastično!
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Kol 18, 2014 5:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar dan.

Antune hvala Very Happy

Danas sam dobio od kolege Profe na poklon materijal za "sajle", pa sam odmah isprobao da vidim kako ide i moram reći da sam više nego zadovoljan!





Evo i vjetrobrana koji sam malo zamaglio i na kojem sam izbušio rupu



Još malo i gotovo!

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Pon Kol 18, 2014 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kada ovo vidim dobijem i ja želju da napravim nekog dvokrilca.
A kakav je to materijal za sajle?
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Kol 19, 2014 12:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
Kada ovo vidim dobijem i ja želju da napravim nekog dvokrilca.
A kakav je to materijal za sajle?


Hvala drug Smile

Ovo je neka tanka guma. Nema veliku snagu, tako da neće saviti krila a neće ni pući niti se saviti ako je slučajno dotakneš nakon postavljanja na model.

Laičko objašnjenje, žao mi je Very Happy
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Kol 24, 2014 5:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zdravo svima.

Postavio sam upornice (koje su me malo namučile), gornje krilo i sajle.

Evo kako to sada izgleda:



Ostalo je još par sitnica da uradim (točkovi, podlaoga...), ali u narednih nekoliko dana sigurno neću imati vremena.

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 3/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron