Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E.
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Čet Jul 17, 2014 10:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo mene opet. Danas sam uhvatio malo vremena za maketu, pa sam nešto i napravio.

Malo dorade na mitraljezima (cijev od madicinske igle i malo ostataka od PE seta)



Pošto ću da dobijem riging na poklon od kolege Profe, bakra više nema ali ima pokušaja da se naprave španeri. Znam da nema logike to praviti u 1/72, niti to liči na španere ali ja sam nešto napravio. Neće biti bušenja krila, te gitanja i šmirglanja (prvobitna zamisao), nego ću kroz ove alke ili rupice provlačiti sajle.

Evo španera (40 i kusur komada)



Krila i trup bušeni borerom od 0.3mm, višak španera odrezan (ostavljeno dovoljno da se popuni rupa i da ostane alka na površini), CA ljepilom pričvršćeno a rupe bušene po šemi Wingnut Wings-a.





Eto tako. Sutra bi mogao da padne i prajmer, da vidim spojeve a na krila i šema bojenja.

Pozdrav drugari,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 18, 2014 12:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh , sve bolje i bolje izgleda .Tjedoh te zezati da kut nagiba nije dobar ali jednostavno pre dobro izgleda da bih išta rekao . Bravo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pet Jul 18, 2014 2:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala drug Very Happy
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Sub Jul 19, 2014 11:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oklijevam te hvaliti u ovom očigledno bolesnom naumu. Kad si već odlučio dobiti besplatnu bijelu košulju, tko sam ja da te spriječavam?
Dakle, ovo zaista izgleda bolesno dobro! Samo naprijed dok si još bez terapije! Cool
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Jul 20, 2014 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
Oklijevam te hvaliti u ovom očigledno bolesnom naumu. Kad si već odlučio dobiti besplatnu bijelu košulju, tko sam ja da te spriječavam?
Dakle, ovo zaista izgleda bolesno dobro! Samo naprijed dok si još bez terapije! Cool


Ma polako, pa šta bude Wink
Hvala Antune Very Happy
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Jul 21, 2014 1:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zdravo drugari.

Ofarbao sam krila prema Wingnut Wings sastavnici i zadovoljan sam kako je ispalo.

Prvo Tamiya XF-71



pa mix Tamiya boja za ovu tamno ljubičastu X-16 + XF-52 (odnos 1/1)



Sutra možda i donja strana.

Eto tako Smile

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Jul 22, 2014 10:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo još malo ofarbanih dijelova.

Trup obojen kombinacijom RLM02 i bijele. Nisam baš siguran da je to ta boja, pa ako neko zna neka piše valja li ili da mijenjam. Da budem iskren ima i razlike u boji kad se gleda uživo i na slikama.



Sitnarija odrađena istim mixom



Horizontalac i vertikalac Tamiya X-28 (ovde će možda da bude još dorada)



Eto ga Smile

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Uto Jul 22, 2014 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To si i olovku šiljio da dođe u mjerilo ?Jako dobar rad i na maketi ,pratim i uživam .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Jul 23, 2014 10:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo mene opet Very Happy

@ - 2851cz olovka je dala svoje, sad se smuca okolo Very Happy. Hvala i drago mi je da pratiš Wink

Urađeno par stvarčica pa da vam pokažem Wink

Horizontalac izrezan, očišćen od boje, malo izmjenjen i ponovo ofarban



Krila obojena sa donje strane, RLM65



Obojen crveni "prsten" na vrhu nosa i spiner (iste su boje)



Sa točkovima sam imao mali peh. Prilikom skidanja maske sa felge, traka je povukla boju pa sam morao ponovo da miksam RLM02 i bijelu da bih dobio istu nijansu, ali nisam pogodio.



Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Poruke: 197
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Sri Jul 23, 2014 11:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Jul 24, 2014 1:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sasvim je realno da prilikom sljetanja se jedan ošteti pa da se zamjeni drugim i otuda razlika u nijansi .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Jul 26, 2014 1:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zdravo svima.

@ 2851cz - Hvala drug, nisam to znao Wink

Obojene još dvije stvari, hladnjak i propeler.

Hladnjak (Tamiya XF-66)



Propeler (Tamiya XF-79 i Model Master 1735 wood). Oko propelera ima još malo da se radi, tako da će greške koje viditte biti ispravljene. Možda je previše pravolinijski urađen, možda ni boje nisu baš pogođene, ali nema veze, dobar je



Ostalo je još da ofarbam mitraljeze, auspuh i drljaču. Nakon toga lakiranje, dekali pa sastavljanje Smile

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Poruke: 197
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Pon Jul 28, 2014 12:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Jul 30, 2014 3:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zdravo svima.

Aces High Napisao/la:
Shocked Shocked


Very Happy Wink


Dekali legli na trup. Zadovoljan sam kako je ispao zmaj. On je dat iz četiri komada i dobro sam ga uklopio. Ono čime nisam zadovoljan je crveni "prsten" oko vertikalca. Jedva sam ga postavio na obje strane! Ako bolje pogledate, vidi se zelena boja na rubu, a tu bi trebao doći dekal. Da sam znao da će me ovoliko zezati ovaj dio dekala, maskirao bih ove dijelove (plus horizontalac) i obojio ih. Prije dekala maketaje lakirana u tri sloja. Danas sam lakirao donju stranu krila, tako da ću sutra postaviti dekale.



Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Sri Jul 30, 2014 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fenomenalno! Bravo!
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron