

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Čet Jul 17, 2014 10:53 pm Naslov poruke: |
|
|
Evo mene opet. Danas sam uhvatio malo vremena za maketu, pa sam nešto i napravio.
Malo dorade na mitraljezima (cijev od madicinske igle i malo ostataka od PE seta)
Pošto ću da dobijem riging na poklon od kolege Profe, bakra više nema ali ima pokušaja da se naprave španeri. Znam da nema logike to praviti u 1/72, niti to liči na španere ali ja sam nešto napravio. Neće biti bušenja krila, te gitanja i šmirglanja (prvobitna zamisao), nego ću kroz ove alke ili rupice provlačiti sajle.
Evo španera (40 i kusur komada)
Krila i trup bušeni borerom od 0.3mm, višak španera odrezan (ostavljeno dovoljno da se popuni rupa i da ostane alka na površini), CA ljepilom pričvršćeno a rupe bušene po šemi Wingnut Wings-a.
Eto tako. Sutra bi mogao da padne i prajmer, da vidim spojeve a na krila i šema bojenja.
Pozdrav drugari,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| 2851cz
| | Član od: 11 Lip 2012 | | Poruke: 1013 | | Mjesto: Osijek |
|
Upisano: Pet Jul 18, 2014 12:33 pm Naslov poruke: |
|
|
| Uh , sve bolje i bolje izgleda .Tjedoh te zezati da kut nagiba nije dobar ali jednostavno pre dobro izgleda da bih išta rekao . Bravo |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pet Jul 18, 2014 2:25 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala drug  _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Sub Jul 19, 2014 11:00 pm Naslov poruke: |
|
|
Oklijevam te hvaliti u ovom očigledno bolesnom naumu. Kad si već odlučio dobiti besplatnu bijelu košulju, tko sam ja da te spriječavam?
Dakle, ovo zaista izgleda bolesno dobro! Samo naprijed dok si još bez terapije!  _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Ned Jul 20, 2014 11:57 am Naslov poruke: |
|
|
| Antun Janković Napisao/la: | Oklijevam te hvaliti u ovom očigledno bolesnom naumu. Kad si već odlučio dobiti besplatnu bijelu košulju, tko sam ja da te spriječavam?
Dakle, ovo zaista izgleda bolesno dobro! Samo naprijed dok si još bez terapije!  |
Ma polako, pa šta bude
Hvala Antune  _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pon Jul 21, 2014 1:03 pm Naslov poruke: |
|
|
Zdravo drugari.
Ofarbao sam krila prema Wingnut Wings sastavnici i zadovoljan sam kako je ispalo.
Prvo Tamiya XF-71
pa mix Tamiya boja za ovu tamno ljubičastu X-16 + XF-52 (odnos 1/1)
Sutra možda i donja strana.
Eto tako
Pozdrav,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Uto Jul 22, 2014 10:33 am Naslov poruke: |
|
|
Evo još malo ofarbanih dijelova.
Trup obojen kombinacijom RLM02 i bijele. Nisam baš siguran da je to ta boja, pa ako neko zna neka piše valja li ili da mijenjam. Da budem iskren ima i razlike u boji kad se gleda uživo i na slikama.
Sitnarija odrađena istim mixom
Horizontalac i vertikalac Tamiya X-28 (ovde će možda da bude još dorada)
Eto ga
Pozdrav,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| 2851cz
| | Član od: 11 Lip 2012 | | Poruke: 1013 | | Mjesto: Osijek |
|
Upisano: Uto Jul 22, 2014 11:33 am Naslov poruke: |
|
|
| To si i olovku šiljio da dođe u mjerilo ?Jako dobar rad i na maketi ,pratim i uživam . |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sri Jul 23, 2014 10:57 pm Naslov poruke: |
|
|
Evo mene opet
@ - 2851cz olovka je dala svoje, sad se smuca okolo . Hvala i drago mi je da pratiš
Urađeno par stvarčica pa da vam pokažem
Horizontalac izrezan, očišćen od boje, malo izmjenjen i ponovo ofarban
Krila obojena sa donje strane, RLM65
Obojen crveni "prsten" na vrhu nosa i spiner (iste su boje)
Sa točkovima sam imao mali peh. Prilikom skidanja maske sa felge, traka je povukla boju pa sam morao ponovo da miksam RLM02 i bijelu da bih dobio istu nijansu, ali nisam pogodio.
Pozdrav,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aces High
 | | Član od: 02 Lip 2009 | | Poruke: 197 | | Mjesto: Đakovo |
|
Upisano: Sri Jul 23, 2014 11:38 pm Naslov poruke: |
|
|
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| 2851cz
| | Član od: 11 Lip 2012 | | Poruke: 1013 | | Mjesto: Osijek |
|
Upisano: Čet Jul 24, 2014 1:59 pm Naslov poruke: |
|
|
| Sasvim je realno da prilikom sljetanja se jedan ošteti pa da se zamjeni drugim i otuda razlika u nijansi . |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sub Jul 26, 2014 1:00 pm Naslov poruke: |
|
|
Zdravo svima.
@ 2851cz - Hvala drug, nisam to znao
Obojene još dvije stvari, hladnjak i propeler.
Hladnjak (Tamiya XF-66)
Propeler (Tamiya XF-79 i Model Master 1735 wood). Oko propelera ima još malo da se radi, tako da će greške koje viditte biti ispravljene. Možda je previše pravolinijski urađen, možda ni boje nisu baš pogođene, ali nema veze, dobar je
Ostalo je još da ofarbam mitraljeze, auspuh i drljaču. Nakon toga lakiranje, dekali pa sastavljanje
Pozdrav,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aces High
 | | Član od: 02 Lip 2009 | | Poruke: 197 | | Mjesto: Đakovo |
|
Upisano: Pon Jul 28, 2014 12:03 pm Naslov poruke: |
|
|
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sri Jul 30, 2014 3:03 pm Naslov poruke: |
|
|
Zdravo svima.
| Aces High Napisao/la: |  |
Dekali legli na trup. Zadovoljan sam kako je ispao zmaj. On je dat iz četiri komada i dobro sam ga uklopio. Ono čime nisam zadovoljan je crveni "prsten" oko vertikalca. Jedva sam ga postavio na obje strane! Ako bolje pogledate, vidi se zelena boja na rubu, a tu bi trebao doći dekal. Da sam znao da će me ovoliko zezati ovaj dio dekala, maskirao bih ove dijelove (plus horizontalac) i obojio ih. Prije dekala maketaje lakirana u tri sloja. Danas sam lakirao donju stranu krila, tako da ću sutra postaviti dekale.
Pozdrav,
Mladen. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Sri Jul 30, 2014 4:08 pm Naslov poruke: |
|
|
Fenomenalno! Bravo! _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|