Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E.
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Jul 07, 2014 4:28 pm    Naslov poruke: Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E. Citiraj ovaj komentar

Dobar dan svima.

Evo, prije par dana počeo sam da radim na ovoj maketi. Pokušaću da napravim avion Richarda Flashara

http://www.militarymodelling.com/sites/1/images/article_images_month/2009-11/5%20albatros.jpg

Ovaj weekend edition nema puno detalja, pogotovo unutrašnjost kokpita a nisu ni ubacili vjtrobransko staklo. Iako sam mislio da ovo bude OOB kad sam krenuo da pravim i kad sam vidjeo siromašne detalje, odlučio sam da ipak malo obogatim kabinu. Kao reference sam koristio radove drugih kolega i naravno slike i preporuke sa Wingnut Wings sajta.
Evo i malo slika sa ponekim komentarom. Pošto ima malo više slika, postaviću ih kao tumblove, pa ako želite, kliknite da vidite sliku (slike su postavljene na Postimage, tako da se odmah učitaju).

Motor sam malo obogatio žicama




Tank za gorivo sa kutijom za municiju (bar mislim da je to)



Auspuh izbušen


Za pojaseve sam koristio krep traku koju sam nalijepio na alu foliju, te sam od PE lima (koji mi je ostao od Akagia) napravio kopče i zatezače



Sjedište



Detalji u kabini (kopirano od Wingnut Wings Albatrosa u 1/32, neke stvari su ispale velike za 1/72, ali mogu proći)




Postavljeni dijelovi na svoja mjesta i ofarbana unutrašnjost sa Model Master 1735 wood enamel bojom



Sajle ću raditi na slijedeći način. Bušim rupe sa borerom od 0.3mm i kroz njih provlačim bakarnu žicu. Ovo ću da primjenim i na krilima. Rupe će naravno biti popunjene. Ovdje su urađene rupe i provučene sajle za stajni trap i za sajle koje idu od "nosa" prema krilima.


Evo kako to izgleda na "kamari"


I kad je zatvoreno



Ono što mislim da će mi praviti problem je motor. Mislim da je ostao previše podignut u odnosu na trup. Sad je naravno kasno za popravak.


Eto toliko za ovaj put. Savjeti, kritike, prijedlozi su uvijek dobrodošli Smile

Pozdrav,
Mladen.
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Pon Jul 07, 2014 4:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Savršeno!
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 07, 2014 6:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim postao ti pravi majstor! Čestitam sam nastavi ovo je mrak!
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Pon Jul 07, 2014 8:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dve stvari..... Cool
prvo, kod tebe se fakat vidi da iz makete u maketu napredujes....i to jako...pa je gust pratit ( sic je odlican)

a drugo.....si znao da ja imam kopirajt za sibicu?? Very Happy Very Happy Very Happy svatko tko slika sa sibicom placa tantijeme. samo da znas.... ( kako bih inace votio ferari?? ) Smijanje
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Jul 08, 2014 11:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala ljudi i drago mi je da vam se sviđa Very Happy

Slideru nemoj tako, pa otkupio sam prava za BiH Wink

Nekoliko kolega mi kaže da bi bilo bolje da zaobiđem bakar, ali ono što mi je veći problem je to da mi je rečeno da je motor ostao previše visok! Ako krenem razdvajati plastiku, puca 100%! Nemam pojma šta da radim Laughing
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Poruke: 1795
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Jul 08, 2014 12:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super su mi pojasevi a i maketica.

Pa šta ako pukne. Bubni ga u ledenicu popravi šta treba i
opet ga zaljepi i pokitaj.
_________________
WHO DARES WINS
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Jul 09, 2014 12:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Motor se lagano klima, izgleda da će moći i bez razdvajanja polutki Wink
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 11, 2014 8:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve izgleda jako dobro ,definitivno zaboravi bakar nije dobar. Idealan matrijal ti je kosa (Antunov pronalazak ali nije zaštitio patent pa sam isti prisvojio ).
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Pet Jul 11, 2014 8:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

2851cz Napisao/la:
Sve izgleda jako dobro ,definitivno zaboravi bakar nije dobar. Idealan matrijal ti je kosa (Antunov pronalazak ali nije zaštitio patent pa sam isti prisvojio ).


kasnite obojica dvadesetak godina.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 11, 2014 8:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam ideju pošteno ukro ,priznam nisam je se sjetio al pošteno drpio ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Pet Jul 11, 2014 9:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

2851cz Napisao/la:
Ja sam ideju pošteno ukro ,priznam nisam je se sjetio al pošteno drpio ...


ja se sjetio jer je moja supruga imala krasnu dugu kosu....dusu dalo za rigging Very Happy a ona je to prihvatila stoicki jer je znala da nisam bas normalan, a ja sam joj objasnio da tako spajam dve ljubavi Smijanje
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Poruke: 1013
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 11, 2014 10:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Polako dolazmo do profila maketara , ima 100 kg min. , oženjen za ženu koja nas razumije , barem jedno žensko djete i kućni ljubimac mačka . Ako sam što propustio svakako me dopunite.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Poruke: 1264
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Jul 12, 2014 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sajle su na putu, neće biti bakra Wink
_________________


凸(¬‿¬)凸
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Sub Jul 12, 2014 9:34 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

2851cz Napisao/la:
Polako dolazmo do profila maketara , ima 100 kg min. , oženjen za ženu koja nas razumije , barem jedno žensko djete i kućni ljubimac mačka . Ako sam što propustio svakako me dopunite.


Može i nekoliko mačaka, bar jedan pas, pet kornjača, jež i akvarij.... I da, bilo bi pretenciozno reći da nas žena razumije, ali bar nas tolerira....
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sub Jul 12, 2014 10:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
2851cz Napisao/la:
Polako dolazmo do profila maketara , ima 100 kg min. , oženjen za ženu koja nas razumije , barem jedno žensko djete i kućni ljubimac mačka . Ako sam što propustio svakako me dopunite.


Može i nekoliko mačaka, bar jedan pas, pet kornjača, jež i akvarij.... I da, bilo bi pretenciozno reći da nas žena razumije, ali bar nas tolerira....


a zaaaato ja nikad ne bum vrhunski maketar.......nemam zensko dijete,a uvijek sam se pitao.... Shocked a imam cak i porodicu jezeva u vrtu.... Sad
i ja mislim da nas prije tolerira, nego razumije... Cool
OK, sorry na offtopicu, idemo dalje sa albatrosom...
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron