Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

AK interactive

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije aftermarket dodataka
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dule

Član od: 12 Sij 2009
Mjesto: Plandiste
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2014 11:53 am    Naslov poruke: AK interactive Citiraj ovaj komentar

Zeleo bih da ovog puta napravim jedan prikaz dela proizvoda kompanije AK interactive za sve kolege koji se nisu susretali sa ovim proizvodima (doradicu i jednu maketu uskoro sa njihovim proizvodima).Kao sto znate AK ima u ponudi vise grupa proizvoda ,boje(koje su stalnoj ekspaniziji ) filteri,pigmenti ,razni efekti (motorno ulje,gorivo i sl) washevi i sl.
u pocetku sam sam malo sumnjao u kvalitet istih ali nakon probe bio sam vise nego zadovoljan ,prednost je jednostavna upotreba o cemu stoji more tutorijala, i jednostavno sve u flasisci spremno za upotrebu jer mi je malo dosadilo "muckanje" uljanih boja i trazenje nijanse za ono sto zelim. sa jednom bocicom mozete uraditi brdo maketa tako da ce sve trajati veoma dugo.

print screen windows xp
Par pigmenata radi ilustracije sjajni za rad narocito simulacija metala

post image

img host
Efekti za simulaciju zemlje,prasine ,blata i sl moze se koristiti na vise nacina cetkica ,air brush,dodavanjem u neki drugi medijum da bi se dobili na kolicini.

adult photo sharing

image ru
Tecnost za simulaciju curenja ,goriva ,tragova slivanja na vozilima sive boje, kao i naslage koje nastaju na pogonskim agrgatima vozila,zaista dobar trio Wink

free image upload
Evo kako izgleda ako "zavirimo" u sadrzaj bocice ,naravno sve ovo se moze rarediti white spiritom u zavisnosti od tga koliku transparentnost zelimo postici.

image upload no size limit
Naravno ne bih da ne spomenem i filtere ovoga puta za drvo i nmeacki oklop tj,tamno zuta vozila

upload a gif

photo hosting
Wash za vozila u panzer sivoj boji kao i wash za drvo.

image

image url
Naravno ovo je samo delic ponude ,prikazao sam ovo cisto radi ilustracije.
Evo da prikazem i par setova boja u pakovanju od 6 boja u bocicama od 17 ml,za pocetak nesto novo set za bojenje figura tj, lica i tela sa prikazom na poledjini kutije kojim nacinom sve to uraditi.Mesanjem boja iz seta dobijate zeljene nijanse sto olaksava rad.

photo storage

image free hosting

pic upload
Cuveni set za modulaciju boja ,lako i jednostvano sa slikovitim uputstvom na poledjini.

photo hosting

adult photo sharing

picture upload
Za kraj da predstavim set boja za simulaciju drveta namenjen starom i posivelom drvetu. Takozvani" old and weathered wood set "Postoji i set za novo i sveze drvo tako da su sve bje na jednom mestu.

image hosting adult

upload image online

upload img
Zaista po mom skromnom misljenju hemikalije koje puno doprinose kvalitetu izrade same makete ,diorame i sl.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije aftermarket dodataka Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma