Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

K.u.K. mornarički nož

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od početaka do 1918.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
r.i.s.t.a.

Član od: 21 Tra 2006
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Uto Ruj 12, 2006 9:59 pm    Naslov poruke: K.u.K. mornarički nož Citiraj ovaj komentar

Dakle, pre nekih 15-20 godina video sam negde fotografiju austrougarskog podmorničarskog ili ronilačkog noža, i od tada nigde da ponovo naletim na neki info o njemu. Bilo je davno, pa se ne sećam dobro da li je u pitanju podmorničarski ili ronilački nož, samo se sećam da su korice (navlaka) noža valjkastog oblika, verovatno metalne, a nož se uvrne-ušrafi u njih!
Danas sam nešto stariji Smile i ne zavisim više od maminih i tatinih para Smile pa se nosim mišlju da negde na internetu pokušam da pronađem ovaj komad istorije i uz malo sreće ga kupim. Samo - ne znam šta da tražim!
Sve u svemu: da li neko zna da mi preciznije kaže koji je ono nož, i koja mu je službena oznaka (ili naziv)?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Ruj 13, 2006 12:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

možda ovo pomogne
http://www.snyderstreasures.com/pages/daggers.htm

http://www.johnsonreferencebooks.com/catalogue/weapons/daggers/navy/index.html

ako ništa drugo pošalji im mail pa te možda upute na pravu adresu
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
r.i.s.t.a.

Član od: 21 Tra 2006
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Ruj 13, 2006 6:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oh ah, pogledah ova dva linka - izgleda da je ovaj "moj nož" zapravo nemački ronilački nož iz Drugog svetskog rata!
A cena - prava sitnica. 895 US$, samo nož, bez navlake/korica. Bar znam da neće biti moj Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od početaka do 1918. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma