

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Managarium
 | | Član od: 24 Kol 2012 | | Poruke: 202 | | Mjesto: Koprivnica Đurđevac |
|
Upisano: Ned Ožu 30, 2014 3:23 pm Naslov poruke: Luftwaffe shema kamuflaže |
|
|
Pozdrav kolege!
Vido sam po stranim forumima i časopisima da dobar dio maketara na fotokopirki uvećva nacrte kamuflaže te ih izrezuje i ljepi na krila i to im služi kao dobar predložak. E sad, hrpa njih je radila 1/32 avione, a imala 1/72 ili 1/48 nacrte. Već nekoliko dana tražim po netu ako ima gdje sika ili koju knjigu za skinuti sa nacrtima Bf 109 G/K i FW 190. Zna li možda netko od vas za neki link ili knjigu gdje bih mogao naći nacrte u 72-jki ili 48-ici, jer radim 1/32 luftwaffe avione?
Hvala |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Ožu 30, 2014 3:47 pm Naslov poruke: Re: Luftwaffe shema kamuflaže |
|
|
| Managarium Napisao/la: | Pozdrav kolege!
Vido sam po stranim forumima i časopisima da dobar dio maketara na fotokopirki uvećva nacrte kamuflaže te ih izrezuje i ljepi na krila i to im služi kao dobar predložak. E sad, hrpa njih je radila 1/32 avione, a imala 1/72 ili 1/48 nacrte. Već nekoliko dana tražim po netu ako ima gdje sika ili koju knjigu za skinuti sa nacrtima Bf 109 G/K i FW 190. Zna li možda netko od vas za neki link ili knjigu gdje bih mogao naći nacrte u 72-jki ili 48-ici, jer radim 1/32 luftwaffe avione?
Hvala |
Mislim da ti je nebitno u kojem je mjerili nacrt (važno je da je dobar). Staviš ga u Corel Draw i povećaš na veličinu koja odgovora mjerilu 1:32. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Managarium
 | | Član od: 24 Kol 2012 | | Poruke: 202 | | Mjesto: Koprivnica Đurđevac |
|
Upisano: Ned Ožu 30, 2014 4:35 pm Naslov poruke: |
|
|
| Da, ali meni bi baš trebali nacrti koji su točni sa mjerilima. Povećanje nije problem, ako su nacrti 1/72, a radi se 1/32, onda se 72 podjeli sa 32 i to ispadne 2.25 i to znači da se na kopirki napravi povećanje za 225%. Meni bi najbolje pasali 1/72 nacrti radi velićine A4 papira. Najčešće je problem kaj u nacrtima u sastavnici je prikazan avion koji nije u nekom standardnom mjerilu, pa mi zato baš trebaju kamo nacrti, ako ih netko zna gdje se mogu nabaviti. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Zlikovac
 | | Član od: 10 Stu 2010 | | Poruke: 398 | |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|