Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Jugoslovenski Bf-109 G-6
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
bosnafly

Član od: 03 Jul 2012
PorukaUpisano: Sub Lis 12, 2013 9:22 pm    Naslov poruke: Jugoslovenski Bf-109 G-6 Citiraj ovaj komentar

Cao momci

Gdje da nadem slike od jugoslovenskog Bf-109 G6 imam dekale od Lift Here za njega al mi nije jasno nesto,pa trazim slike ili da mi neko objasni ako je pravio ovu maketu.
Pozz
Sani
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Damir
Gost
PorukaUpisano: Sub Lis 12, 2013 10:15 pm    Naslov poruke: Re: Jugoslovenski Bf-109 G-6 Citiraj ovaj komentar

bosnafly Napisao/la:
Cao momci

Gdje da nadem slike od jugoslovenskog Bf-109 G6 imam dekale od Lift Here za njega al mi nije jasno nesto,pa trazim slike ili da mi neko objasni ako je pravio ovu maketu.
Pozz
Sani

Čini mi se da je bilo više jugoslavenskih Bf-109G-6... (no nisam siguran)...
Natrag na vrh
bosnafly

Član od: 03 Jul 2012
PorukaUpisano: Sub Lis 12, 2013 10:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MIslim na onaj sto je Lift Here napravio dekale za njega..
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Lis 13, 2013 12:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa reci što ti nije jasno, a kako je Lift Here napravio hrpu decala, pomogla bi fotografija decala sa označenom nejasnoćom, ili barem navedeno mjerilo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Lis 13, 2013 10:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo me malo podsječa na Kviskoteku Very Happy

Jel to ovaj?

http://www.ipmssrbija.com/?p=520
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2013 7:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mozda nesto od ovog pomogne:

Zivi i zdravi bili!
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2013 11:34 pm    Naslov poruke: Gustavi iznad FNRJ. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Dr.Vlado je "tata-mata" u "baratanju" raspoloživim podacima koje je prikupio na bespućima interneta. Uvijek je "tu negde u blizini" da pomogne.

Najjednostavnije je da pitate autora članka na temelju čega je sve napisano i autora airbrashing ilustracija u bojama koje nisu priložene. Moram se malo prisjetiti, pa se javim ako imam nešto novije za podijeliti. Meni je zanimljiv onaj slogan na jednom od Gustava tijekom krize oko Trsta. Imali smo vrlo malo podataka od g. Šime Oštrića i onoga što je objavljeno u "Frontu" još ranije. Ja nisam dobio na uvid niti jednu sliku. Trebate znati što približno ciljate kad nešto pitate. Naljepnice koje se spominju jesu vrlo lijepe i meni izgledaju dobre. Da li je shema krinkanja ispod slogana točna , to ne znam. kombinacije boja siva i smeša ili siva i maslinasta su moguće. Odozdola je najvjerojatnije sovjetska svjetloplava za premaz kovina )za metalne površine). Na fotografijama smo do sada predpostavljali da se radi o jako svijetloj boji poput AMT-7 odnosno RLM 65. Ali ta sovjetska boja za kovine je bitno jače krome. Na crno/bijeloim fotografijama je to nemoguće odgonetnuti ako je na istoj prikazan samo jedan zrakoplov bez drugih boja za usporedbu. Moguće rješenje je i neki normativ iz arhiva RZ-PZO FNRJ. Do danas je napravljeno barem jedno kvalitetnije istraživanje o toj temi tamo gdje su dokumenti o tome, a to nije u Zagrebu i ostatku Hrvatske.

Izvan same teme, ali vrijedno spomena:

Meni je taj magazin i urednik Ray Rimmel u lijepoj uspomeni do danas. Pogledajte ovu stranicu:

http://www.theaerodrome.com/forum/models/53284-new-website-ray-rimmel.html

Lijep pozdrav, autor prikazanog teksta Dragiša.
Gost
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 9:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zapravo mi nikad do ove teme nije palo na pamet pitanje koliko je Juga zapravo imala Messera varijante G-6...

Uvijek ih gledamo u kompletu, ne zamaramo se koliko ih je G-2, G-10...

Je li moguće da je bio samo jedan jedini (ili čak niti jedan) G-6?
Natrag na vrh
Tomo

PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Damir Napisao/la:
Zapravo mi nikad do ove teme nije palo na pamet pitanje koliko je Juga zapravo imala Messera varijante G-6...

Uvijek ih gledamo u kompletu, ne zamaramo se koliko ih je G-2, G-10...

Je li moguće da je bio samo jedan jedini (ili čak niti jedan) G-6?

Mislim da nije.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Treba malo prokopati po rubrici hrvatske vojne povijesti. Već je raspravljano o toj temi i ima i kolor fotografija jednog maskirnog Messera iz muzejskog depoa gdje se vide boje. Lift Here obično vrlo dobro obradi tematiku... Boje upotrebljavane za maskiranje Bf109 JRV su iste kao i na Jakovima što se tiče sive i svijetlo plave, a na maskirnima su mrlje smeđe. U posebnom izdanju slovenskog časopisa Obramba je pred koju godinu objavljen niz dobrih fotografija Bf109 iz perioda tršćanske krize, uključujući i najzanimljiviji sa parolom na krilima. Dosta tih Messera je stiglo iz Bugarske kao ratna odšteta, i tu ima i G-2 i G-5/6. Nešto ih je bilo zarobljenih, pa osposobljenih porijeklom iz Luftwaffe i ZNDH : G-14, G-14AS ili G-10. To je svakako vrlo zanimljiva tema koja zaslužuje više istraživanja.

Group build - Metal finish battle

Grunf: poruka promijenjena dana: Uto Lis 15, 2013 10:27 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije moguće Smile
Osim njemačkih G-6 iz sastava 13/SG151 zarobljenih od strane partizana krajem 1944. u Kovinu (osposobljeno za let 6 komada) o kojima je Dragiša pisao u svom članku bilo je tu i dvadesetak mašina koje su došle iz Bugarske 1947. i 1948. (o kojima Dragiša nije pisao Wink ) Zapravo, čini se da su G-6 bili najbrojniji podtip Messera u JRV u to doba.
Natrag na vrh
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@Grunf
Taj u bojama je G-10 "bijeli 44" i završio je u SAD gdje je prefarban u Hartmannov G-14 Sad
Natrag na vrh
Tomo

PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pacman69 Napisao/la:
@Grunf
Taj u bojama je G-10 "bijeli 44" i završio je u SAD gdje je prefarban u Hartmannov G-14 Sad

Da, a prilikom "restauracije" s obzirom da je oplata bila u dosta lošem stanju cijeli je skinut i na novo obučen, dok je stara oplata bačena bez ikakvog pokušaja da se satruže koji sloj boje i da se proba utvrditi koji sve slojevi boje i oznake se tu nalaze u cilju utvrđivanja povijest dotičnog aviona. Da se rasplačeš. Crying or Very sad
Natrag na vrh
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 3:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da je Grunf mislio na ovu fotku:

Evo jos dvije koje sam nasao:

Zivi i zdravi bili!
Natrag na vrh
husky011

Član od: 28 Ruj 2010
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj sa brojem 55 je zapravo G 14 sa standardnom umesto Erla kabinom...vodite racuna o tome.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma