Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Dual build: Bf-109 (f2 Zvezda 1/48)

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Sri Jul 17, 2013 3:26 pm    Naslov poruke: Dual build: Bf-109 (f2 Zvezda 1/48) Citiraj ovaj komentar

ino imam pojas
Pozdrav!

st65uka: poruka promijenjena dana: Čet Pro 05, 2013 6:34 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Sri Jul 17, 2013 3:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo za dobar pocetak. Od cega je kusin?
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Sri Jul 17, 2013 4:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlično imam takodje tu maketu tak da ce ovo biti jedan odličan tutorial.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dule

Član od: 12 Sij 2009
Mjesto: Plandiste
PorukaUpisano: Sri Jul 17, 2013 7:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Au sjajan pocetak samo napred.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Jul 18, 2013 10:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve OK, ali neznam što će ti kušin/jastuk? Sjedište je takvo jer pilot sjedi na padobranu i nekakvi jastuci se uglavnom vide po restauriranim avionima, a na ratnim originalima ih nema... Wink

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
st65uka

PorukaUpisano: Čet Jul 18, 2013 3:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala ekipa!

Vukiću kušin sam radio od miliputa + bakrene kuglice, a poslije sam napravio simulaciju teksture čačkalicama i sličnim alatima...

Grunfe, da, uvijek sam imao na umu da je uvijek padobran ispod njih, ali to i tamo bi naletio na slike s kušinom od ispod, ma dobro, nema veze, nek' je tu Wink

Danas sam završio bojanje kokpita, jedino mi fale još pojasevi, ali to čekam šugavi brener/lemilicu s ebaya da konačno stigne kako bi mogao to izvesti kako valja...
Natrag na vrh
st65uka

PorukaUpisano: Ned Jul 21, 2013 12:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imam jedno pitanje za znalce, koji je točno problem sa ovim zvezdinim spinnerom (mogu li uzeti revellov za zamjenu), i valja li propeler? Mislim znam za ono teardrop otvor propelera, ali je li i veličina različita?
U svakom slučaju, evo čime sam se bavio, generalno je gotovo sve što se tiče kokpita, ali dao bi printati one male natpise pa bi i to ubacio, ovdje se radi o zvezdinoj kontrolnoj tabli, a revellovim decalima (prvi sam krivo zalijepio, no hajd Razz ) ... Very Happy

Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Jul 22, 2013 10:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se tiče Zvezdinog spinnera, sve je OK, osim što je cijev topa previše velika. Odgovarala bi po promjeru više za 30 mm. Zato ti je najjednostavnije malo pobrusiti i ubaciti novu cijev od medicinske igle odgovarajućeg profila za top 20mm. Nije teško-nešto sam radio na toj maketi, pa sam preuredio i dovršio propeler sa spinnerom. Maketa je kvalitetna i dosta dobro se slaže, ali obzirom na gomile dijelova koje treba uklopiti npr. za sklapanje krila, ipak ima dosta posla, ponešto kitanja i brušenja... Uglavnom nije baš sve tako divno kako izgleda na prvi pogled u kutiji. Sve te makete koje su previše "isjeckane" uvijek zadaju dosta posla i u konačnici uvijek imaju neki problem sa uklapanjem, a kako sam krenuo u preinake u Gallandov modificirani F i namjerio otvoriti motor, zaustavio sam radove dok nisam nabavio Master model cijevi i dekale za Gallanda, pa je projekt (kao i mnogi drugi Embarassed ) na čekanju.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
st65uka

PorukaUpisano: Uto Jul 23, 2013 8:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Što se tiče Zvezdinog spinnera, sve je OK, osim što je cijev topa previše velika. Odgovarala bi po promjeru više za 30 mm. Zato ti je najjednostavnije malo pobrusiti i ubaciti novu cijev od medicinske igle odgovarajućeg profila za top 20mm. Nije teško-nešto sam radio na toj maketi, pa sam preuredio i dovršio propeler sa spinnerom. Maketa je kvalitetna i dosta dobro se slaže, ali obzirom na gomile dijelova koje treba uklopiti npr. za sklapanje krila, ipak ima dosta posla, ponešto kitanja i brušenja... Uglavnom nije baš sve tako divno kako izgleda na prvi pogled u kutiji. Sve te makete koje su previše "isjeckane" uvijek zadaju dosta posla i u konačnici uvijek imaju neki problem sa uklapanjem, a kako sam krenuo u preinake u Gallandov modificirani F i namjerio otvoriti motor, zaustavio sam radove dok nisam nabavio Master model cijevi i dekale za Gallanda, pa je projekt (kao i mnogi drugi Embarassed ) na čekanju.

Tenks Grunfe na savjetima, probat ću poraditi na tome, mislim se još hoću li ostaviti otvoren motor ili ne, još ću vidjet što ću oko tog cijelog prednjeg dijela...
a i žica san te igle u lokalnoj ljekarni, mislim da je teta koju sam pitao pri ruci imala pištolj da bi me upucala Smijanje

U svakom slučaju, evo, kada bi sebi trebao dati ocjenu, bila bi neka +3/-4 ...

Rlm 66 airbrush, ostatak sve kist, i decal ti satovi, i to bi bilo to, ovo sam slagao po slikama nekog lika koji je isto pravio Zvezdu...

Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Jul 23, 2013 9:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked
OVO do sad ODLICNO!!!!!!!
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Uto Jul 23, 2013 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Opaaa, krasna kabina:)
husky011

Član od: 28 Ruj 2010
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2013 9:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fantastican rad...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2013 10:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

---jako lijepo... Very Happy
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma