Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

USMC Iwo Jima

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 2:28 pm    Naslov poruke: USMC Iwo Jima Citiraj ovaj komentar

Young Miniatures, USMC Iwo Jima 1945
Ima jos posla al je pri kraju.

Bista nije moje vlasnistvo i kad bude gotova ide vlasniku, ovo napominjem da ne bude problema (kao na ovogodisnjem Kupu Zagreba) ako ( kad) se bista pojavi na nekom natjecanju pod drugim imenom (vlasnikovim).
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 2:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo si odradio herringbone twill linije na kosulji...

Ono sto mi nije jasno je kako bistu koju si ti radio moze na natjecanje, kao svoj rad, prijaviti netko drugi? Sto ce reci, ja se dogovorim s Rinaldijem, MiGom, Adamom Wilderom ili nekim slicnim guruom da mi napravi maketu koju ja prijavim na natjecanje kao da je moja. Mislim, je moje vlasnistvo, ali nije moj rad. To po meni nije okej.

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Htio sam taman stavit slike jedne moje biste u radu ,sad neću .Sram me je Embarassed
Jolly ovo je opako dobro Shocked
@ Maki,nije mi jasno ćemu se ćudiš Cool
Krešimir

Član od: 31 Kol 2007
Mjesto: Hamilton, Waikato, NZ
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

moje mišljenje je da se ne natječu maketari nego makete.. nebitno tko ju je napravio, maketa je odlična.... na netu je jako mnogo prekrasnih i vjerodostojnih maketa i modela na prodaju... iz kojeg razloga netko nebi kupio maketu i pokazao ju na nekom natjecanju?
nije u redu reći da si ju ti napravio...
da nespamam, jako mi se sviđa bista!! tumbs up!
Bumble bee
Moderator
Član od: 23 Jul 2006
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 4:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krešimir Napisao/la:
moje mišljenje je da se ne natječu maketari nego makete.. nebitno tko ju je napravio, maketa je odlična.... na netu je jako mnogo prekrasnih i vjerodostojnih maketa i modela na prodaju... iz kojeg razloga netko nebi kupio maketu i pokazao ju na nekom natjecanju?
nije u redu reći da si ju ti napravio...
da nespamam, jako mi se sviđa bista!! tumbs up!

Zato jer je to narodski 'kicenje tudim perjem'. Naravno da se natjece maketa, ali nagradu preuzima maketar, uostalom na priznanju pise necije ime i prezime. Osim toga zar nije osoba koja stavi tudi rad (koji je kupio) i natjece se samo kupac, a ne maketar. Koliko znam predpostavlja se da je osoba koja se natjece i njezin autor, u protivnom je to diskvalifikacija. Ova cijela prica meni osobno nema smisla i ne kuzim koja je poanta da se takve stvari rade. Ali dobro svatko ima svoje motive.

Jolly bista je skroz dobra, kako kaze Maki herringbone ti je super ispao
Taurus

Član od: 15 Stu 2009
Mjesto: Kutina
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 5:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bilo bi bolje da se Jolly nije ni oglasio na forumu,ovako neznam kog kritizirati autora ili budučeg vlasnika.
Na CK uvijek postoji Štand sa "Kolekcijama" pa se možda budući vlasnik pojavi sa svojom kolelcijom na jednom od njih.
Pozdrav Marijan.
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 5:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...jako dobar vojak...fino si to odradio...
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 6:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

košulja i remenje ko pravo Wink
Natrag na vrh
robert11

Član od: 29 Pro 2007
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 8:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sused kaj se ima tu više komentirat , jako dobro , posebno remenje ko pravo. Što se tiče ovo druge teme ; nisam pre dugo u ovim vodama (ono bio na 5 natjecanja do sada ) al mi je u startu bilo logično da se natječemo/izlažemo radove koje smo svojim rukama napravili-pofarbali. E sad ako netko donese tuđi rad pod svojim imenom na natjecanje a u propozicijama jasno piše da se natječu autorski radovi onda je to za diskvalifikaciju kao što Bambi kaže , a onda opet gledam propozicije za CK, to se baš nigdje ne spominje možda onak između redova. What ever, svakome na njegovu savjest..... ja zato na CK nosim svoje "biste" sculptane i pofarbane svojim šapama kakve jesu da jesu.... (meni su baš dobre)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2013 9:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima.
@Taurus:Svatko ima pravo na svoje misljenje. Tvoje je da se nisam trebao ni javiti, dok ja mislim suprotno, jer se ne zelim pravdati i opravdavati zasto se makete u radu na forumu pojavljuju pod jednim imenom, a na natjecanju pod drugim, pa onda ljudi postave pitanja (s potpunim pravom-svaka cast ekipi koja je potegnula to pitanje jer prate forum, natjecanja...) zasto su dva imena, ima li netko vise nickova na forumu...
Mislim da imam pravo objaviti fotke makete (u ovom slucaju biste) koju sam radio-farbao. Pokazujem svoj rad isto kao i ostali dio ekipe (vlasnik nije zabranio objavu fotografija).
Ne kuzim zasto mislis da bi nekog trebao kritizirati, stavio sam fotke projekta u radu, tak da kritika moze ici na rad.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma