Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Alclad Aluminium problem
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Pon Kol 05, 2013 12:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uzmi si Alcladovu crnu glos bazu (u nuzdi moze i neka glos acryl crna-za svjetle nijanse), spricaj na niskom pritisku i ne "saftaj" boju.
Isprobao sam sve Alcladove primere, boje -metal i dobar dio clear i hot boja. Za svjetle nijanse njihova crna baza, tamnije stvari mogu i na sive ili bijele baze (neke dobro rade i na zelenim podlogama). Za lakom nema potrebe, iako krom, polirani Al i bijeli Al znaju izgubiti dio sjaja od cackanja prstima tako da ak dio puno motas po rukama dobro ga je zastiti-budes izgubio dio sjaja.
Ne zaljevaj bojom, samo lagani sloj -u tome i je bit podloge, jer ako zalijes bojom onda mozes spricat na bilo koju podlogu, al nema onog pravog efekta, ne izgleda "metalno".
Alclad ne poliras.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Kol 05, 2013 3:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
@potez: probao sam i do po donjem dijelu gdje se ne vidi i maaalo je pomoglo pa sam i gore radio. Frend mi ima micromesh ono do 10k gradacije, neznam ako ce sto ista pomoci.

@Davor: nekako me strah na cistu plastiku farbat jer ipak moram taj dio rukovat jos dosta, tokom detaljirana, postavljena amortizera i samog kotaca.

..meni se nikad nije skidao alclad koji sam bojao na čistu plastiku dok sa ostalim metalajzerima imam, što se toga tiče jako, loših iskustava....
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pon Kol 05, 2013 7:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

alclad i metalizeri nisu isto. ali nisu ni svi alcladi isti

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Kol 05, 2013 11:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...Low u pravu si....na jedno sam mislio a drugo napisao....
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Kol 05, 2013 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imam i metalizere doma od MM i znam kakvi su, i da se trebaju "buffat" nakon nanosa za najveci sjaj.

Neznam za taj aluminium. ok mi je sjaj sad ali opet je podloga ispala nekako "hrapava" iako sam farbao na 1 bar i dosta blizu.

Budem si nabavio jednu bocicu jos pa isprobavao da vidim dal mogu bolje
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma