

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Tomislav Viljetić
 | | Član od: 01 Ruj 2007 | | Poruke: 190 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pet Lip 28, 2013 3:50 pm Naslov poruke: Lieva iliti paranak o timuna |
|
|
Bok, Dida !
Dobro je. Kad je list kormila u donjem položaju, od kavije do mrtvog kraja paranka, 2 paša. Kad lieva ne dela, rabi u druge svrhe. Piedina je na pravome mjestu. Postavi zjevalicu.
Pozdrav, Nostromo
[img] [/img] |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Ned Lip 30, 2013 11:30 am Naslov poruke: Zjevača |
|
|
Dodao zjevalicu uz rub palube da zaštiti konop podigača kormila.
 _________________ Pozdrav,
Dida
Dida: poruka promijenjena dana: Pon Jul 01, 2013 9:26 am; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Ned Lip 30, 2013 2:55 pm Naslov poruke: Prodor jarbola kroz palubu |
|
|
Prodor jarbola kroz palubu zaštićen košuljom:
 _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomislav Viljetić
 | | Član od: 01 Ruj 2007 | | Poruke: 190 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Ned Lip 30, 2013 11:59 pm Naslov poruke: Camicia e altre cose di leudo |
|
|
Bok, Dida !
Drvena zjevalica je dobra. Zjevača je naziv za vrstu preklopnog bocela - žaba zjevača; engl. Snach block, ili Pulley block.
Košulja, u svakom slučaju ne bi puštala more, ali , ni kako vaja, ne rabi. Nisi se držao skice već načela - Ma more to i tako - E, ne more! Možda bi bilo dobro da ostaviš samo polovici, napraviš cross section, da se vide klinovi. Ne znam. Ti si maketar.
Za one koji nisu bili u školi, ponavljam izradu košulju jarbola, tal. Camiciadi arboro, engl. Mast boot.
[img] [/img]
Fotka žabe zjevače, za pasivat kavomište od širilica - kočarica
[img] [/img]
Pozdrav, Nostromo. Žurim da ne zakasnim u Uniju. Ostalo mi je još samo 3 minute. Cug bu mi pobegel ! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Pon Jul 01, 2013 9:31 am Naslov poruke: Mea culpa |
|
|
Ovu košulju s greškom sam napravio dok još nisam bio Europejac. Danas je to čist druga stvar. Pravim novu prema pravilima struke, čim se vratim s fizikalne terapije. Boliju me križa.
Si vlovil cuga za Uniju? _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomislav Viljetić
 | | Član od: 01 Ruj 2007 | | Poruke: 190 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Jul 01, 2013 8:44 pm Naslov poruke: Camicia |
|
|
Bok, Dida !
Pogledaj dolje, na fotki, što bi trebao izbjegavati.
[img] [/img]
I, tak ti je to. Suknjicu prema gore, podveži je, pa okreni prema dolje, i opet podveži. U nekim stvarima, naši su stari bili jako komplicirani.
Kaj se dotikavla cuga, nis stigel na vreme. Zato sem si poopeval : " Naj pobegne, naj pobegne, karta mi je v žepe ... "
Pozdrav, Nostromo |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Pon Jul 01, 2013 9:04 pm Naslov poruke: Košulja, bolja alternativa |
|
|
Nostromo, evo pogledaj, ne muljam više!
 _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Ivica
 | | Član od: 14 Sij 2009 | | Poruke: 56 | |
|
Upisano: Pon Jul 01, 2013 9:27 pm Naslov poruke: |
|
|
| Dida, čime si brunira metal ?? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Pon Jul 01, 2013 10:03 pm Naslov poruke: |
|
|
| Ivica Napisao/la: | | Dida, čime si brunira metal ?? |
Ivice, u Zagrebu sam kupio bočicu kemikalije, u "Lovcu". Na njoj piše "Excalibur", Brunitore per metalli, nacrtan je i vitez u oklopu. Piše još i "Contain selenium dioxide 1%". Namjenjen je za bruniranje čelika, a ja ga koristim za mesing i kositreni lem. Ne ispadne baš najbolje, ali nema za kupiti tekućine za mesing. Vidiš i sam kako izgleda.  _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomislav Viljetić
 | | Član od: 01 Ruj 2007 | | Poruke: 190 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Jul 02, 2013 12:53 am Naslov poruke: Congratulazioni |
|
|
[img] [/img]
Pozdrav, Nostromo |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Uto Jul 02, 2013 4:32 pm Naslov poruke: Košulja |
|
|
E, ovo je dobro završilo!  _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomislav Viljetić
 | | Član od: 01 Ruj 2007 | | Poruke: 190 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Jul 02, 2013 6:57 pm Naslov poruke: Re: Košulja |
|
|
| Dida Napisao/la: | E, ovo je dobro završilo!  |
Evo, Dida, sad kad je leut, još malo, pa skoro 50 % gotov, uvijek se spomeni dobre uzrečice naših Zagoraca :
= QUOD MALE COEPIT, NON EST BONUM FINEM =
Pozdrav, Nostromo |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Uto Jul 02, 2013 7:03 pm Naslov poruke: |
|
|
Kad sam rekao "dobro završilo" mislio sam na košulju jarbola. Ostalo je još "u radu", a bit će gotovo. _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Pon Jul 15, 2013 1:50 pm Naslov poruke: |
|
|
Pripremanje konopa za jarbolne pripone:
Donji dio pripone sa šupljom glavom:
 _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dida
 | | Član od: 05 Velj 2007 | | Poruke: 1054 | | Mjesto: Sisak |
|
Upisano: Pon Jul 22, 2013 8:09 pm Naslov poruke: Pripone i šuplje glave |
|
|
U tijeku je opremanje pripona šupljim glavama.
 _________________ Pozdrav,
Dida |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|