Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hairspray tehnika

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dzunglist

Član od: 06 Lis 2006
Poruke: 609
Mjesto: Cvjetno naselje
PorukaUpisano: Sri Svi 08, 2013 8:40 pm    Naslov poruke: Hairspray tehnika Citiraj ovaj komentar

Pozzzzz!

poceo sam se igrati sa ovom tehnikom i imam jedan problem.


na lijevom pogonskom kotacu su se stvorile pukotine koje nemogu prespricati nikako.
Koristio sam Syoss lak extra strong i pucao sam iz airbrusha.
Cak sam i prvom sprejanju dobio dosta paucine na maketi pa sam smanjio udaljenost i malo razrijedio lak.
Nakon prespricavanja sa Tamiya razrijeđenom sa obicnom vodom, poceo sam na nekim mjestima dobivati ovakve pukotine.
Kako to izbjeci?
_________________
If you pay peanuts, you get monkeys.
Company of Heroes nick: silentsprog

http://www.youtube.com/watch?v=FEYE85R4UJ4&feature=related
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
Poruke: 2395
Mjesto: Auckland, NZ
PorukaUpisano: Sri Svi 08, 2013 9:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav prika!
Ja sam ti lakom za kosu radio na onom Sd.Kfz - u, i mislim da ti to nastaje zbog dvije stvari: prvo kada sprejaš potrudi se da ti bude što manji sloj tog spreja za kosu na maketi - ja sam probao i na svim mjestima s malo debljim nanosom je došlo do ovakvog pucanja boje, potrudi se da bude jako, jako, jako tanak sloj spreja za kosu; a drugo je da ostaviš jedan dan da se to u potpunosti osuši, meni je na taj način uspjelo, a i moram napomenuti da sam ja koristio neki jako jeftin sprej od 9 kuna, koji se poprilično jednostavno skidao, a s obzirom da koristim syoss za kosu, mislim da će ti s njim ići puno teže... Wink
E da, ako i uspiješ (a siguran sam da hoćeš) - nemoj skidati samo čačkalicom/plosnatim kistom, moram ti reći da stariji (kružni) onako iskorišten i 'razbarušen' kist čuda radi... Wink
Probaj, pa javi Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Poruke: 1387
Mjesto: Celje
PorukaUpisano: Čet Svi 09, 2013 8:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tacno tako - predebeo sloj laka. Nanesi vise jako tankih slojeva umesto jednog ili dva deblja. Znam, valja cekati i pocnemo zuriti - meni se desavalo isto Wink Ali maketarstvo je hobi u kojem nema zurbe.

Sto se samih lakova tice: Radio sam sa vise njih (jeftini i skupi) i nisam primetio neku bitniju razliku kod skidanja Wink

A skidanje ide kod mene sa mlacnom vodom i starom, prirezanom tvrdjom cetkicom i kruznim pokretima.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dzunglist

Član od: 06 Lis 2006
Poruke: 609
Mjesto: Cvjetno naselje
PorukaUpisano: Pet Svi 10, 2013 9:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na odgovorima!
Znaci zabrljao sam sa lakom.
Jucer sam isprobao skidanje i na nekim djelovima je dobro ispalo a na nekim ne bas, moram prespricati.
Samo me zanima bih li pogrijesio da taj jedan pogonski kotac ostavim u oxide primeru, kao mjenjan je na terenu i nije bilo vremena prespricati ga, iako je blatobran iznad njega neostecen?
_________________
If you pay peanuts, you get monkeys.
Company of Heroes nick: silentsprog

http://www.youtube.com/watch?v=FEYE85R4UJ4&feature=related
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron