Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

glave i traileri 1/72 i 1/35

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 12:56 pm    Naslov poruke: glave i traileri 1/72 i 1/35 Citiraj ovaj komentar

Ako može riječ - dvije od kolega koji ih , eventualno, posjeduju:

35

i u 72

U 35 su skupi za ispaliti, u 72 su, ipak, cjenovno dostupni ali 35 je 35.
Svi imaju pristojne do odlične recenzije ali ako vam nije teško (ukoliko netko posjeduje) staviti samo dojmove, "živa" riječ je bolja od Cookia Sewella. U Željka su bili oba za uzeti, ostade samo jedan.

Nešto od ovog mi je prošlo kroz ruke ali nikad kao cjelina pa naprosto nemam cjelovitu predodžbu o vrijednosti/ kvaliteti jer npr. za Fama sa trailerom stoji - isključivo za vrlo napredne maketare!!!

Jel to vrijedi 100 E, proganjaju me bogami, davno nisam ništa kupio a dosta sam prodao pa...
Hvala.

P.S. Znam da u 35 ima i MAZ i onaj luđački moderni Amer za Abramse (neznam mu ime), imali još nešto ovakvo u proizvodnji???
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Bumble bee
Moderator
Član od: 23 Jul 2006
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 1:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo moja iskustva, Dragon wagon sam radio, Fama sam imao pa proslijedio dalje (oba u 1/35)...
Obje su prekrasne makete, Dragon wagon je puno jednostavniji za raditi, ono sto mi je super, obje makete imaju metalne plocice za trailer pa ih mozes natovariti koliko zelis... Ako zelis OOb moze i ispast ce sasvim OK...
Famo je dragulj, i vrijedi svake lipe... Ja sam ga prodao iz drugih razloga, dugo sam se mislio, a i malo mi je zao moram priznati... Famo je zahtjevnija maketa jer je i trailer puno kompliciraniji, ali detalji su prekrasni, dobijes i hrpu sasvim solidnih vojnika (novi kalup, lica su ok, a ne ona 'stara Tamiya' cudovista)... E sada cijena, buduci da su to ogromne makete, vrijede ali bas svaku lipu, detalji dobri, fit super (gledaj na to da zapravo kupujes dvije makete, vucni dio i trailer tako da ti je to cijena npr. 2 Dragona, a dobijes stvarno impresivnu maketu)... Iskreno da mi se opet rade, ne bi se puno mislio... Ima jos jedna slatka muka a to je sto nakrcati na njih jer zasluziju neki teret... Dragon wagon je zahvalniji jer nema sto nisu trpali na njega, od tenkova, LCM-ova i dzepnih podmornica...
Eto nadam se da sam pomogao
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 1:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jesi puno, hvala. Iako sam rasprodao 72 čak mi se i one motaju po glavi, nisu mali ni tako, ali sve što sam ostavio je u 35 pa mislim da nema smisla. Ipak, oba skupa u ovakvim pakiranjima a u 35 su cca 1600 kuna, lova do krova, pa gledam šta mi je činiti i dali uopće-bar jednog.
Natrag na vrh
Bumble bee
Moderator
Član od: 23 Jul 2006
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 6:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iskreno, Dragon wagon bi bio moj izbor jer je jednostavniji, ali prekrasan... Jos gore uvalis neku dzepnu podmornicu ili neki tenk i imas mrak maketu...
P-51

PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 7:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, topica radi dodajem meni poznate slične stvari u 35 (ako netko zna još slobodno dodajte spisku):

HETS, Hobby Boss
MAZ, Trumpeter
Faun, Trumpeter

Sve skupe da te bog sačuva ali šta je-tu je.
Natrag na vrh
Klodovik

Član od: 08 Sij 2007
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 11:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da se nadovežem na Sašin post, a ukoliko nekoga interesira...

Trumpeterov MAZ, napravio sam ga, impresivna maketa, jednostavna ali sve funkcionira besprijekorno. Ima pinova i sitnih problema oko uklapanja kabine i pokrova motora ali ništa što malo stirena i kita ne može riješiti. Sve ostalo laganini uz puno zadovoljstva.

Hobby Boss M1070/1000 HET je priča za sebe. Nabavio sam ga prije nekoliko mjeseci i lagano počeo raditi. Osobno, najimpresivnija i najdetaljnija maketa nekog kamiona/labudice u 35-ici. Toliko detalja posebno hidraulike na traileru da čovjek ne povjeruje.

Obje makete preporučujem bez obzira na cijenu, jer definitivno vrijede svake lipe.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AK47

Član od: 20 Stu 2009
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 11:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Trumpeterov Faun je mogao da se nadje na Luckymodel za 30 eura pred novogodisnje praznike,tada sam ga ja uzeo.
Nije atraktivan kao Dragon Wagon ili Famo,ali sasvim OK maketa.Mozda bi trebalo naci neki afterarket za kabinu,dok su svi ostali djelovi uradjeni odlicno i bez neke potrebe za dodatnim sadrzajima.
Dragon wagon sam radio,ali sam uzeo model bez trailera,i kad sam vidio krajnji rezultat ,kao i lakocu sklapanja i upasivanja djelova,zao mi je sto nijesam uzeo i njega,pa nek kosta koliko kosta...
Pozdrav!
Natrag na vrh
TISO

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Kujnce vojvodina Štajerska
PorukaUpisano: Sub Ožu 09, 2013 11:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Draon wagon ad akademca nije loš ali je potrebno pokitati nekoliko krugova a neki se sakriju (onih od izmetavanja plastike iz kalupa). može sve ofarbati JNA SMB-om i staviti na njega T-55
P-51

PorukaUpisano: Ned Ožu 10, 2013 1:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

TISO Napisao/la:
Draon wagon ad akademca nije loš ali je potrebno pokitati nekoliko krugova a neki se sakriju (onih od izmetavanja plastike iz kalupa). može sve ofarbati JNA SMB-om i staviti na njega T-55

Jel to znači da ih je JNA imala, ako sam pravilno razumio???
Stari mi je služio 60-tih na Shermanu i ne sjeća se da ga je vidio a ja na T-55 ali sam ušao, vozio, plazio, zavirivao u sve šta je u Yugi bilo-isto ga nisam vidio, MAZ npr. jesam, relativno često.
Imali fotke kakve, super mi je ovo.
Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Ned Ožu 10, 2013 1:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Našao, i to baš kolega klodovik, tu na forumu, jeb...u šta sam gleda! Rolling Eyes :
Super su mi te Yugo-USA kombinacije. Impresivna mašina, baš mi žao šta nisam naletio nigdje na, bar onako, ruševinu, ako ne upotrebljivog.
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Ned Ožu 10, 2013 1:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

FAUN-a imaš i u 1/72 od Revella. To je dostupno i kod nas.

Moj favorit je MAZ, (doduše draži mi je onaj 543). Ipak ni ostali mi nisu mrski, Dragon Wagon je preheben.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
PorukaUpisano: Ned Ožu 10, 2013 1:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da se i ja javim, kao ponosni vlasnik Famo-a s prikolicom (onog kojeg je Bumblebee prodao). Počeo sam ga radit, ali spletom okolnosti zastao sam u zadnje vrijeme sa maketarenjem (manjak vremena, radim ko stoka i koncentracija mi je na minimumu, a taj dragulj ne želim radit ofrlje).
Elem, sve što ti je Bumblebee napisao je i više nego točno. Od svih maketa koje imam, ovo je neviđeno ludilo. Bar meni. Da se razumijemo, nisam uopće povijesni stručnjak niti tehnički frik, ne znam kolko pravo vozilo ima šarafa i debljine varova i te điđe-miđe. Maketarim iz gušta. Pa makar imao 30-ak maketa na stashu i ni jednu dovršenu.
Ono malo kaj sam ga radio možeš vidjet u projektima u radu
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=22063

Da zaključim: jest da košta, al vrijedi svake lipe. Još ak si priuštiš Eduardov pleh (i za Famo i za prikolicu), imat ćeš nešto kaj bu ti svaki put kad buš nekaj na njoj radil izazvat osmijeh od uha do uha.
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Sri Tra 24, 2013 3:20 pm    Naslov poruke: Dragon Wagon Tamiya 1:35 je dobar izbor. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Imadoh čast razgledavati uredno napravljen i samo kistom obojen Dragon Wagon doktora Marka Gjaića koji nije postao član ovoga foruma.
Na žalost više ne može biti jer je nas maketare Zagreba zauvijek napustio početkom ove godine.
Oduševljava me jednostavan lančani prijenos na pogonske kotače koji je dosta dobro napravljen u maketi. Maketa je ravnih ploha "karoserije" odnosno oklopa tako da oprašta poteze kistom ili rad s grubim zračnim kistom. Nikakve manje pogreške nisu vidljive u sklapanju i obojenju makete koju sam razgledao, a maketar je imao tegobe i ograničenja vida.

Referentnih fotografija ima s ovom uzorku vozila na pretek i samo trebate izabrati drugu maketu koju budete postavili na labudicu, od savezničkog desantnog broda do i danas saćuvanog izvornog kraljevskog tigra.

Lijep pozdrav, Dragiša.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma