Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Natjecateljska izložba maketa u Rijeci
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
zore70split

Član od: 15 Lis 2011
PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2012 10:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

theone365 Napisao/la:
Jedro-Možda se čoviku žurilo!
Misliš pojedinci kriju znanje i vještine, kao zmija noge!!!
žalosno,al čemu bit toga skrivanja,kao npr. ta famozna falkuša i njeni nacrti.

A kako ne razumiš...mnogi mlate lovu na tim maketama...ostali su im prijetnja zaradi..bar tako oni misle u svojoj mizernosti

Često biže od pokušaja kontaktiranja,pitanja o radu i sl..

Ti,ja ,Jedro,Mate,Jure..nama slični drljamo šperu i letvice iz ljubavi,želje da nešto rukama napravimo,da se svidi nama,ljudima kojima to poklonimo i sl..

Ovi drugi to rade utiho,po narudžbi,za novce...nisu bitni razlozi,njihova stvar,nas ne triba to brinit.

Ali najčešće nisu niti 1% spremni pomoć ni savjetom ni literaturom,čast pre rijetkim izuzetcima..

Uvik se sitin kad san prije neznan koliko godina doša u Zentu,tada je postoja maketarski klub Karaka na katu s a željom da se pridružim.

To je bilo sve samo ne ugodan posjet...podsjećalo me na filmske prikaze sastanaka tajnih društava...uglavnom,nisan ima 3 oka ,kandže na rukama,krvav pogled i sl. ali nisan proša....ka ni mnogi koje san susreja bavljenjem ovim hobijem..naravno reagirali su kad su shvatili di radin i šta mogu..ali kasno Janko na Kosovo..

Egzistirali su par godina i jednom nestali a danas kad se nekad dotaknemo te teme kad se vidim sa prijeteljima iz jedriličarskog društva niko od njih niti zna disu niti o njima ostalo ikakva traga iako su im bili susjedi godinama..

U zadnjih 15-tak god upozna san masu "proizvođača" maketa,mnogima s e u razgovoru da osjetit strah od konkurencije,kada ću mu ja otet dio kolača..

Neka im,sve će to oni ponit gori iznad oblaka..a makete se opet rade i radit će se,na lakši ili teži način..

Glavno je da se mi između sebe pomažemo bez tenzija i komercijalizacije znanja

Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2012 11:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nitko od večine nas koji iz zadovoljstva gradimo makete, nikad ne će svoju maketu poslati na izložbu. Razlog je jednostavan. Naše makete se ne rade za trgovinu. Ova izložba u Rijeci je to lijepo pokazala kao i sve ostale.
Tu se pokazuju uglavnom primjerci koji su spremni za prodaju ili su naručeni. Te su makete izrađene u stilu profesionalnih izrađivača maketa pravih brodova koji su radili po brodogradilištima. Ni u kom slučaju ne prigovaram ili mi je krivo. Jednostavno to je činjenica. Od tih ljudi, nama, koji radimo iz hobija ili dosade ili zabave ili zaljubljenosti, nema nikakve koristi.
Oni su svoju zabavu i hobi pretvorili u bussines. Npr Skomrešić sa Krka za svoje proizvode recimo bigote traži 1,8 kn po komadu bez obzira na velićinu ko da ih izrađuje iz bjelokosti. To je njegova cijena i na taj način čuva tržište da mu se netko ne uglavi. Da ga pitaš crtež ne bi ti ga ni htio prodati. A kad mu pogledaš maketu vidiš da je rađena po Keberu od kojeg sigurno nije kupio nacrt. Ili onaj preprodavač iz Brodomaketara. I on prodaje crteže koje nije sam uradio već su poskidani sa interneta pa ih prodaje ljenčinama koji ih sami ne žele skidati.
Ovaj forum bi ipak trebalo čuvati od najezde prodavača magle, i zadržati ga za nas koji smo prisiljeni držati se zajedno jer smo tako jači. A svakako treba ići na takove izložbe već i zbog toga da napasamo oći. Isto kao i kad gledaš zgodne cure pa napasaš oći jer znaš da nisu za tebe. Laughing
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
willer

Član od: 03 Tra 2012
Mjesto: Omis/Zadar
PorukaUpisano: Ned Lis 07, 2012 9:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zore70split Napisao/la:
theone365 Napisao/la:
Jedro-Možda se čoviku žurilo!
Misliš pojedinci kriju znanje i vještine, kao zmija noge!!!
žalosno,al čemu bit toga skrivanja,kao npr. ta famozna falkuša i njeni nacrti.

A kako ne razumiš...mnogi mlate lovu na tim maketama...ostali su im prijetnja zaradi..bar tako oni misle u svojoj mizernosti

Često biže od pokušaja kontaktiranja,pitanja o radu i sl..

Ti,ja ,Jedro,Mate,Jure..nama slični drljamo šperu i letvice iz ljubavi,želje da nešto rukama napravimo,da se svidi nama,ljudima kojima to poklonimo i sl..

Ovi drugi to rade utiho,po narudžbi,za novce...nisu bitni razlozi,njihova stvar,nas ne triba to brinit.

Ali najčešće nisu niti 1% spremni pomoć ni savjetom ni literaturom,čast pre rijetkim izuzetcima..

Uvik se sitin kad san prije neznan koliko godina doša u Zentu,tada je postoja maketarski klub Karaka na katu s a željom da se pridružim.

To je bilo sve samo ne ugodan posjet...podsjećalo me na filmske prikaze sastanaka tajnih društava...uglavnom,nisan ima 3 oka ,kandže na rukama,krvav pogled i sl. ali nisan proša....ka ni mnogi koje san susreja bavljenjem ovim hobijem..naravno reagirali su kad su shvatili di radin i šta mogu..ali kasno Janko na Kosovo..

Egzistirali su par godina i jednom nestali a danas kad se nekad dotaknemo te teme kad se vidim sa prijeteljima iz jedriličarskog društva niko od njih niti zna disu niti o njima ostalo ikakva traga iako su im bili susjedi godinama..

U zadnjih 15-tak god upozna san masu "proizvođača" maketa,mnogima s e u razgovoru da osjetit strah od konkurencije,kada ću mu ja otet dio kolača..

Neka im,sve će to oni ponit gori iznad oblaka..a makete se opet rade i radit će se,na lakši ili teži način..

Glavno je da se mi između sebe pomažemo bez tenzija i komercijalizacije znanja

Wink

Već 5 godina sakupljam stare razglednice. Iznenadili bi se koliko pojedini sakupljači bježe jedni od drugih da im nebi slučajno pokazali (da, samo pokazali) svoje zbirke. Jedan kolega je 4 puta dolazio kod druogog kolege i nije uspio vidit one najbolje stvari. Ovaj se kao nemože sjetit di ih je spremio. Nebi da će mu ih progutat. A onda tek razmjene i prodaja, pa igre i igrice oko nabijanja cijena. Ono tipa pet super primjeraka u gomili šrota ali ide sve zajedno u lotu ili nikako. Eto, malo u offtopic ali da vidite da ni jedan hobby nije pošteđen takvih "međuljudskih" odnosa.
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Lis 07, 2012 10:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne zelim se igrat djavoljeg odvjetnika, ali u svakom zitu ima kukolja...
to je nazalost u ljudskoj prirodi
s jedne strane, i medju''obicnim'' maketarima ima tipova koji su najblaze receno, cudni
s druge strane, i medju proficima ima ljudi koji hoce pomoc, dokazano
ja sebe smatram negdje na pola puta - predugo sam bio maketar iz hobija da bih se sad uzoholio Cool
al dobro, ja sam van tog njihovog trzista, pa zato valda ne kuzim
zato sam prije i napisao da mi je cudno kako oni dilaju nacrte za kes, a ovdje ih mijenjamo, dijelimo i slicno
enivej, ako ikad slozim mb trogir sebi za gust, ja cu otic tamo na takmicenje- bas da vidim kako to izgleda
a klika, struja, klanova ima svugdje- i tamo ali i ovdje Sad
nazalost ni maketarstvo nije postedjeno ljudske prirode
jedino znam da nikad nikom nacu naplatit nacrt.......
mogu mu ne dat, jer zaboravim, ne mogu nac, ili ne smijem proslijedit ( npr Vilu Velebita ne smijem dilat) ali naplatit necu nikad
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
theone365

Član od: 13 Pro 2010
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Lis 07, 2012 4:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

razumija san ja zore vrlo dobro,zato i govorin da se čoviku žurilo!!!
E sad jedino rješenje da se osnuje klub u splitu !!!
Da se očuvaju nacrti brodova pretežito domaćih,razmjene iskustva tehnike i sve ostalo što ide uz to. Jel s vremenom će se i to pogubiti a s vremenom i zaboravit!
Ima mislim 5/6 ako ih mogu nazvati kolega koji su iz splita ili malo šire okolice ako se ne varam.
Natrag na vrh
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
PorukaUpisano: Uto Lis 09, 2012 7:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo pripreman statut za udrugu pa možda i nešto osnujemo ako se uspijemo skupit.
theone365

Član od: 13 Pro 2010
PorukaUpisano: Uto Lis 09, 2012 7:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja baš čekan kad ćeš se uhvatit na mamac! Cool
Ajde sad lipo to sredi, napiši. Pa napravi spisak mogućih članova!
Natrag na vrh
2milimetra

Član od: 26 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Lis 09, 2012 7:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ideja je vrijedna i odlična.

U Splitu je svojevremeno postojala nekakva udruga Brodomaketara koji su bili pod krilom udruge VILA VELEBITA - Dobrovoljne Pomorske Udruge RH.
Mislim da je još 1996 bila. Sjedište su imali poviše bivšeg kina Doma JNA (ona ulica uzbrdo pa livo).
E sad ne znam da li su još aktivni jer ništa dugo nisam čuo o njima.

Osnivanje udruge/kluba brodomeketarstva je više nego odlična ideja u cilju približavanja ovog hobija i istodobno lakšoj razmjeni iskustava i nacrta.
Zato dižem palac gore za takvu ideju.
Palac gore
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
zore70split

PorukaUpisano: Uto Lis 09, 2012 8:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvale vrijedna ideja...za akciju spreman Wink

Oće li bit krempita na otvaranju?
Natrag na vrh
2milimetra

Član od: 26 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Lis 09, 2012 9:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Biž od krempita,, skače masnoća u krvi Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
PorukaUpisano: Sri Lis 10, 2012 4:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zore70split Napisao/la:
Hvale vrijedna ideja...za akciju spreman Wink

Oće li bit krempita na otvaranju?

Budete li ti Ranko u điru tribat će nan zvat Bobis, a mogu se kladit da će past neka roštiljada. Very Happy
zore70split

PorukaUpisano: Sri Lis 10, 2012 9:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lale Napisao/la:

Budete li ti Ranko u điru tribat će nan zvat Bobis, a mogu se kladit da će past neka roštiljada. Very Happy

Kad je beg bija cicija...di ja tu i gradele..

Bolje krepat sit od holesterola nego gladan Wink
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma